مشكل انتخاب همسر در جوانان

انتخاب همسر

به گزارش سایت تالار، يكي از مشكلاتي  اصلي ازدواج مشكل انتخاب همسر مي باشد. افراد زيادي هستند كه نمي دانند براي انتخاب همسر چه معيارهاي و خصوصياتي را بايد انتخاب نمايند.

 

1)مشكل تراشي و سنگ اندازي والدين و ديگران

جوانان و نوجوانان موظفند كه به نظرات   پدر و مادرهايشان اهميت دهند . زيرا در بسياري موارد والدين عاقل و فهميده مي توانند آينده فرزندان خود را با انتخابي كه دارند پيش بيني نمايند.

اما متاسفانه عده اي از والدين به دلايلي غير منطقي و گاه بر روي خودخواهي ميخواهند نظر خودشان را بر فرزندان تحميل كنند. البته نبايد غافل شد كه بزرگان فاميل نيز با دخالت هاي بيجا و غلط مي توانند در اين مورد نقش داشته باشند .

 

2)وجود برادران و خواهران بزرگتر

متاسفانه در برخي  از خانواده ها رسم است كه ابتدا برادران بزرگتر و خواهران بزرگتر ازدواج كنند.در نتيجه ازدواج در چنين شرايطي ممكن است براي برخي از جوانان به تاخير بيوفتد.

 

3)بي تفاوتي والدين نسبت به ازدواج فرزندان

يكي از موضوعات مهمي كه بايد در خانواده در تمامي امور مخصوصا ازدواج به آن دقت شود مشورت است.

در امر ازدواج ممكن است برخي از والدين تمام امور را به فرزندان خود بسپارند و در انتخاب آنها مشورتي با والدين صورت نگيرد.

 

چند اشتباه رایج در انتخاب همسر

– ازدواج در سن های پایین : ( در بسیاری از موارد ممکن است شخص بدون داشتن هیچ تجربه ی در سن پایین ازدواج کند که خود می توانند بروز مشکلاتی در ازدواج شود )

– تصمیم عجولانه برای ازدواج : ( زوجین ممکن است برای رهایی از دوران مجردی سریعا به ازدواج تن دهند و بدون اینکه طرف مقابل خود را بشناسند زندگی مشترک را شروع کنند . متاسفانه بسیار دیده شده که افراد برای ازدواج دوم خود نیز با عجله اقدام می کنند آنها هنوز از تصمیم عجولانه خود در ازدواج تجربه کسب نمی کنند ) .

– انتخاب همسر برای راضی نگه داشتن دیگران

– ازدواج بدون شناخت کامل

– انتظارات غیر واقعی و غیر واقع بینانه

 

در ازدواج باید به بسیاری مسائل دیگر دقت کرد و با بررسی و شناخت دقیق به انتخاب همسر ایده آل بپردازید. پایان رپورتاژ/

نوشته های مشابه