مشکل هایی که برای تازه داماد ها به وجود میاید

مشکل دامادها

مشکل هایی که برای تازه داماد ها به وجود میاید

ازدواج برای هر مرد مجردی یك تصویر قشنگ است؛ یك آرزو كه سال‌ها منتظرش می‌نشیند و در موردش رویابافی می‌كند. اما درست از همان لحظه‌ای كه می‌خواهید با صدای بلند تصمیم‌تان به ازدواج را اعلام كنید، نگرانی‌ها شروع می‌شود؛ نگرانی‌هایی كه پیش از این حتی فكر نمی‌كردید سد راه ازدواج شما شوند.

وقتی روز‌به‌روز به تعداد این دردسرها اضافه شده یا شدت‌شان بیشتر ‌شود، ممكن است ناامید شوید و شما هم مثل خیلی‌های دیگر از ازدواج كردن فراری شوید اما فراموش نكنید، خیلی راحت می‌توانید راه دیگری را در پیش بگیرید و از ازدواج همان رویایی را كه می‌خواستید بسازید؛ یك رویای پر دردسر كه توانایی حل كردن مشكلاتش را دارید.

دردسر اول: هماهنگی‌های خانوادگی

وارد شدن به یك خانواده جدید، كنار آمدن با آرزوها، آداب و رسوم و انتظارات ساده نیست. شما از همان روزهای اول ممكن است نگرانی‌هایی را تجربه كنید كه در دوره مجردی هیچ‌كدام‌شان را نداشته‌اید. نحوه خواستگاری‌ كردن، نوع جشنی كه می‌خواهید بگیرید و خیلی تصمیم‌گیری‌های سخت‌تر و مهم‌تر همگی می‌توانند برای شما به یك چالش تبدیل شوند.

راه‌حل: سعی كنید قبل از مذاكره با خانواده همسرتان باهم سنگ‌های‌تان را وا‌بكنید. خود شما دوست دارید چطور ازدواج كنید و به چه چیزهایی بیشتر اهمیت می‌دهید؟ تصمیمی مشترك با همسر آینده‌تان بگیرید و بعد مفصل در مورد حساسیت‌های خانواده یكدیگر و آداب‌و‌رسوم‌شان گفت‌وگو كنید. حالا سعی كنید تصمیمات‌تان را در قالب خانوادگی‌تان پیاده كنید. اگر در مورد بعضی موارد باید مقاومت كنید یا بجنگید، هرگز همسرتان را به جنگ خانواده‌تان نفرستید بلكه خودتان با آن‌ها مذاكره كنید و تصمیمات مشترك‌تان را به‌عنوان عقاید شخصی خودتان با خانواده در میان بگذارید. وقتی هر دوی شما در جبهه خودتان جنگیدید و كمی از حساسیت‌ها را كم كردید، می‌توانید خانواده‌ها را دور هم جمع كنید و یك تصمیم تعدیل شده و خانوادگی در مورد آینده‌تان بگیرید.

دردسر دوم: حساب و كتاب‌های مالی

نگرانی در مورد مسائل مالی و خرج و مخارج یك خانواده، یكی از نخستین نگرانی‌هایی است كه قرار است تجربه‌اش كنید. اگر شما یك آدم معمولی باشید و بخواهید روی پای خودتان بایستید این نگرانی می‌تواند به یك استرس تبدیل شود. پرداختن قبض‌ها، خرج خورد و خوراك، پوشاك، اجاره خانه، ‌مهمانی‌ها و مسافرت‌ها حتی در ساده‌ترین شرایط هم می‌تواند كمی بحران‌ساز باشد. به‌خصوص در ماه‌های اول كه هنوز برآورد دقیقی از این هزینه‌ها ندارید.

راه‌حل: قبل از این‌كه پایه‌های زندگی‌تان را بسازید، با همسرتان در مورد موضوعات مالی به توافق برسید. این توافق خیلی هم دقیق و غیرقابل تغییر نخواهد بود اما باز هم به شما در كم كردن تنش‌ها كمك خواهد كرد. هرگز روی آخرین قطره مانده در جیب‌تان برنامه‌ریزی نكنید. در مورد سطح اولیه‌ای كه برای زندگی‌تان می‌خواهید بسازید با هم به توافق برسید. محله و ماشینی كه قرار است داشته باشید، مكانی كه برای ماه عسل قرار است بروید و سهمی كه هر كدام از شما در مورد هزینه‌ها قرار است داشته باشید را معین كنید تا بعد از ازدواج با تنش كمتری روبه‌رو شوید.

دردسر سوم: عادت‌های عجیب‌و‌غریب همسرتان

هر آدمی را هم كه برای ازدواج انتخاب كنید و هرچه‌قدر هم كه در موردش تحقیق كرده باشید، باز هم نمی‌توانید كاملا بشناسیدش. هر كدام از شما با عادت‌های متفاوتی وارد این خانه مشترك خواهید شد و ماه‌ها زمان لازم دارید كه بتوانید با این عادت‌ها سازگار شوید و قلق یكدیگر دست‌تان بیاید.

راه حل: مهم‌ترین كاری كه می‌توانید برای كم‌كردن تنش‌های ماه‌های اول انجام دهید، این است كه قبل از زندگی زیر یك سقف به تمام ویژگی‌های شخصیتی و رفتاری طرف مقابل‌تان حسابی فكر كنید. شاید در اول راه فكر كنید كه چطور می‌توانید با این همه تفاوت‌ها كنار هم زندگی كنید اما به زندگی‌تان زمان بدهید و چند ماه بعد می‌بینید كه این تفاوت‌ها چقدر كوچك و ناچیز است و در زندگی روزانه وجودشان اصلا عجیب‌و‌غریب نیست.

دردسر چهارم: انتظارهای متفاوت

شما 2 آدم متفاوت هستید، در 2 خانه متفاوت رشد كرده اید‌ و قطعا نگاه شما در مورد وظایفی كه قرار است به‌عهده داشته باشید تفاوت دارد. شاید در آغاز راه زیاد شدن حجم وظایف‌تان و دغدغه‌هایی كه زندگی مشترك به شما تحمیل كند بیشتر از ظرفیت‌تان باشد اما اگر قدرت مدیریت زندگی‌تان را داشته باشید خیلی زود توانایی شما هم به اندازه مسئولیت‌تان رشد خواهد كرد.

راه‌حل: انتظارات‌تان را با شرایط‌تان تطبیق دهید. كار خانه و كار بیرون‌تان را هماهنگ كنید و هر كدام‌تان سهمی از آن را بر عهده بگیرید. مهارت شما در انجام برخی كارها، علاقه‌تان به بعضی‌های دیگر و فرصت‌تان برای انجام بعضی كارها می‌تواند دلیل قانع‌كننده‌ای باشد كه بدون بحث و جنجال زحمت‌شان را بر عهده بگیرید و مرز‌بندی‌هایی مثل كارهای زنانه و كارهای مردانه را بدون جانب‌داری كنار بگذارید.

دردسر پنجم: تعقیب و گریز

خب… شما قرار نیست مدام روبه‌روی هم باشید و از همه كارها و احساسات دیگری خبر داشته باشید. مدتی كه بگذرد و شناخت‌تان از هم بیشتر شود، راحت‌تر می‌توانید از احساست طرف مقابل با خبر شوید و به او اعتماد كنید اما در ماه‌های اول اگر بخواهید زیاده‌از‌حد سر از كار همسرتان در بیاورید و او را تحت فشار بگذارید همه چیز خیلی زود به هم خواهد ریخت.

راه‌حل: به‌خاطر با خبر شدن از كارها و احساسات همسرتان تعقیب و گریز راه نیندازید. بگذارید مثل قبل زندگی‌اش را به شكلی طبیعی ادامه دهد و احساس نكند كه همیشه زیر ذره‌بین قرار دارد. وقتی سر كار است یا مشغولیت دیگری دارد ثانیه‌به‌ثانیه به او زنگ نزنید. شما با این كارها نمی‌توانید جلوی خیانت را بگیرید پس بیهوده آرامش زندگی‌تان را مختل نكنید.

دردسر ششم: تفاوت‌ها

آدم‌های مختلف عقاید مختلف دارند و موضوعات مهم و حساس ممكن است از نگاه شما با نگاه همسرتان متفاوت باشد. بخشی از این تفاوت‌ها را قبل از ازدواج درك خواهید كرد اما بعد از ازدواج هم روز‌به‌روز به تعداد آن‌ها اضافه خواهد شد.

راه‌حل: نخستین و مهم‌ترین كاری كه می‌توانید بكنید انتخاب آدمی است كه حساسیت‌هایش برای شما قابل پذیرش باشد و به‌خاطر عقایدی كه دارد آزرده نشوید، اما باز هم‌چنین انتخابی نمی‌تواند همه مشكلات را حل كند. شما باید سعی كنید كه بعد از زندگی مشترك به ارزش‌ها، ‌عقاید و حساسیت‌های طرف مقابل‌تان احترام بگذارید و نخواهید كه شخصیت او را زیر و رو كنید و از طرف دیگر، نباید بگذارید كه در جریان زندگی به عقاید شما حمله شود یا این‌كه كسی باورهایی كه یك عمر در شما بوده را به چالش بكشد.

منبع: برترین ها

مطالب مشابه را ببینید!