مجله تاپ‌ناز‌

دریاچه فرایینگ پن بزرگترین چشمه آب گرم دنیا در نیوزلند

چشمه آب گرم

دریاچه فرایینگ پن بزرگترین چشمه آب گرم دنیا واقع شده در نیوزلند است. گرمای این چشمه بقدری زیاد است که بخار آن در هوای اطراف منطقه دیده می شود.

تصاویری دردنی از بزرگترین چشمه آب گرم دنیا

چشمه آب گرم فرایینگ پن در نیوزیلند مانند سایر چشمه‌های آب گرم مواد معدنی دارد که بسیار مفید است ولی تفاوت بزرگی میان این چشمه با سایر چشمه‌های دیگر وجود دارد. چشمه آب گرم فرایینگ پن بزرگ‌ترین چشمه آب گرم جهان است که مساحت آن چیزی برابر با ۷ زمین فوتبال است! در هر لحظه آب در داخل چشمه می‌جوشد و بخار ناشی از آن فضای اطراف دریاچه را پوشانده است.

چشمه آب گرم

شاید علت نام‌گذاری این دریاچه بی‌ارتباط به شرایط خاص آن نداشته باشد. معادل فارسی نام این دریاچه ماهیتابه داغ است. همان‌طور که اشاره شد این دریاچه بزرگ‌ترین چشمه آب گرم طبیعی دنیا را دارد و در دره آتش‌فشان وایمنگو قرار دارد.

چشمه آب گرم

مساحت زیاد این چشمه آب گرم باعث شده تا هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا به دیدن آن بیایند، این چشمه آب گرم شبیه به بزرگ‌ترین استخری است که تا به‌ حال دیده‌اید. قطر چشمه آب گرم فرایینگ پن ۳۸۰۰۰ مترمربع است.

چشمه آب گرم

چشمه آب گرم فرایینگ پن محل مناسبی برای شنا کردن نیست، شما نمی‌توانید در آب این چشمه شنا کنید و شاید بتوانید چند دقیقه‌ای در آن بایستید چون دمای آب این چشمه ۶۰ درجه سانتی‌گراد است، از لیوان قهوه شما هم داغ‌تر است!

چشمه آب گرم

در سال ۱۸۸۶ زمین‌لرزه‌ای در منطقه روتورئا نیوزیلند رخ داد که منجر به بزرگ‌ترین فوران آتش‌فشان این کشور شد و در شکل‌گیری چشمه‌های آب گرم این منطقه تاثیر داشت. فوران دیگری در سال ۱۹۱۷ رخ داد که این فوران آتش‌فشان چشمه آب گرم فرایینگ پن را به شکل امروزی‌اش درآورد.

همچنین

مطالب مشابه را ببینید!