مجله تاپ‌ناز‌

این 16 چیز را می توانید در ماشین لباسشویی بشویید

از ماشین لباسشویی بیشتر برای شستن لباس استفاده می شود در حالی که می توانید برای شستشوی بعضی از دیگر وسایل مانند کوله پشتی، کلاه ورزشیف پادری، بالش و اسباب بازی هم از آن استفاده کنید.

16 وسیله به جز لباس که می توانید با ماشین لباسشویی بشویید

یکی از پرکاربردترین لواسم خانه ماشین لباسشویی است که تمام اضعضای خانواده به آن نیاز دارند و در زندگی های امروزی نبود آن می تواند مشکل ساز شود، نمی خواهیم در مورد فواید ماشین لیاسشویی حرف بزنیم و در حقیقت در این بخش از خانه داری تاپ ناز می خواهیم در مورد کاربرد آن بیشتر بگوییم.

این وسایل را هم می توانید با ماشین لباسشویی بشویید

شستن در ماشین لباسشویی

شستن عروسک در ماشین

عروسک های پوشالی:

عروسک های پوشالی را درون کیف رختشویی قرار دهید و ماشین لباسشویی را در حالت شستشو قرار دهید. از اب سرد استفاده کنید (آب گرم یا داغ، باعث آب شدن چسب عروسک ها می شوند) و مقدار ماده شستشو دهنده را نصف کنید.

 

16 وسیله ای که با ماشین لباسشویی می توان شست

سری تی کف :

لیبل سری جدا شونده تی را چک کنید تا مطمئن شوید که می توانید داخل ماشین لباسشویی بگذارید. اکثر آن ها دقیقا به همین دلیل طوری ساخته شده اند که جدا شوند. اگر تی برند Swiffer دارید، با دست به صورت ملایم شستشو دهید و برای استفاده بعدی آماده کنید.

شستن در ماشین لباسشویی

آیا می توان دست کش فر را با ماشین لباسشویی شست

دستکش فر:

دستکش های فر و دستمال های آشپزخانه را به سایر حوله و لباس هایی که نیاز به شستشو دارند ، اضافه کنید.

چه وسایلی را می توان با ماشین لباسشویی شست؟

کلاه بیسبال:

به کلاه بیسبال اسپری ضد لک بزنید و اجازه دهید پنج دقیقه بماند. کلاه را با برنامه ای با زمان کوتاه و آب سرد بشویید. شکل کلاه را مرتب کنید و اجازه دهید خشک شود.

شستن در ماشین لباسشویی

راهنمای شستن کتانی در ماشین لباسشویی

کتونی:

بند های کتونی را جدا کنید و آن ها را داخل روبالشی نخی بگذارید تا بهم نپیچند. کفی های کتونی را خارج کنید و آن ها را داخل روبالشی داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. ( اگر نگران سر و صدای آن هستید، چند حوله خیس داخل لباسشویی بندازید). به میزان همیشگی مایع لباسشویی به اضافه کمی سرکه برای بوگیری داخل ماشین بریزید. لباسشویی را روی حالت شستشو با آب سرد قرار دهید. بعد از شستشو اجازه دهید کتونی و بندها در معرض هوا ،خشک شوند.

اسباب بازی های کوچک:

اسباب بازی های کوچک مثل لگوها، عروسک های حمام یا توپی که سگتان با آن بازی می کند را داخل کیسه ی شستشوی توری بریزید. آن ها را درحالت شستشوی ظریف بشویید تا واقعا تمیز شوند.

بالشت از وسایلی که می توان با ماشین لباسشویی شست

شستن در ماشین لباسشویی

بالشت یکی از وسایلی که می توان با ماشین لباسشویی شست

بالشت:

بالشت ها را دوتایی روی حالت آب گرم ملایم بشویید. برای اطمینان از شسته شدن صابون به طور کامل، دوباره با آب سرد شستشو دهید.

آیا می توان پرده پلاستیکی حمام را با ماشین لباسشویی شست

پرده پلاستیکی حمام:

پرده حمام را با مقدار معمول از مایع لباسشویی ، بشویید. برای تمیزی بیشتر چند حوله نیز همزمان با آن بشویید ، در آخر آن را آویزان کنید تا خشک شود.

شستن در ماشین لباسشویی

این وسایل را با ماشین لباسشویی بشویید

کوله پشتی و ظرف غذا:

جیب های کوله پشتی را باز کنید و هر چیزی که داخلش است را خالی کنید. اگر ذرات و خرده ریزه های بزرگ داخل آن ها است، به وسیله ی سری مخصوص درز در جارو برقی کاملا تمیزشان کنید. کوله پشتی را داخل کیسه ی رختشویی یا رو بالشی بگذارید و در حالت ملایم و با آب سرد همراه با مقدار کمی مایع شستشو ، بشویید.

زیرانداز یوگا:

اگر به دستورات نوشته شده در مورد زیرانداز اهمیت می دهید، آن را داخل ماشین لباسشویی نندازید. ولی می توانید ماهی یک بار این کار را انجام دهید.

چگونگی شستشو پادری و قالیچه با ماشین لباسشویی

شستن در ماشین لباسشویی

پادری یکی از وسایلی که می توان با ماشین لباسشویی شست

پادری و قالیچه:

پادری را تکان دهید تا ذرات کثیف از آن خارج شود ، سپس همراه با چند حوله داخل ماشین لباسشویی قرار دهید. ماشین را روی حالت شستشوی ظریف با آب سرد قرار دهید و نصف میزان معمول مایع شستشو بریزید. بعد ازشستشو درمعرض هوا خشک کنید. ( هرگز پادری هایی که پشت پلاستیکی دارند را داخل لباسشویی نریزید.)

کیسه ی خرید :

کیسه های خرید شما از سبد خرید به صندوق عقب ماشین می روند و در نهایت روی پیشخوان آشپزخانه قرار می گیرند. به علاوه اینکه در تماس مستقیم با میوه و سبزیجات نیز هستند. آن ها باید خیلی کامل شسته شوند. کیسه های از جنس کرباس میتوانند با آب داغ و مقدار لازم از مواد شستشو دهنده ، شسته شوند و بعد از شستشو داخل ماشین خشک کن بگذارید.

راهنمای شستشوی تجهیزات ورزشی با ماشین لباسشویی

شستن در ماشین لباسشویی

آیا می توان تجهیزات ورزشی را  با ماشین لباسشویی شست

تجهیزات ورزشی:

لوازم ورزشی (زانویی، ارنج ، پد شانه ، نگهبان زانو ، دستکش) حداقل یک بار در ماه باید به خوبی تمیز شوند. تمام قفل های چسبناک را برای جلوگیری از لرزش یا پیچ خوردن آن ها ببندید، و آن ها را در کیف های لباسشویی و ماشین لباسشویی قرار دهید. نصف پیمانهمواد شوینده ملایم را اضافه کنید و در یک چرخه منظم شست و شو قرار دهید.

شستن در ماشین لباسشویی

کدام وسایل را با ماشین لباسشویی بشوییم

کیسه های ورزشی:

علاوه بر عرق و چربی که در داخل کیسه شما جمع می شود، سطح خارجی آن نیز که در قفسه های اتاق قرار گرفته اند، از میکروب پوشیده شده اند. تمام جیب های کیف ورزشی را باز کنید تا اقلام فراموش شده را چک کنید و در یک چرخه ملایم آب سرد بشورید.

مطالب مشابه را ببینید!