مجله تاپ‌ناز‌

چربی سوزی شکم با این خوراکی ها (خوش فرم کردن شکم با غذا)

خیلی از افراد فکر می کنند که لاغر کردن شکم کاری بسیار سخت و یا ناممکن است و برای آنها تبدیل به یک مشکل جدی شده است، اما در این مطلب 20 خوراکی را به شما معرفی می کنیم که باعث لاغری شکم و چربی سوزی می شوند.

20 غذای مفید که باعث چربی سوزی شکم می شود و برای لاغری مفید است

این که شکم بزرگ باشد و پر از چبی باشد خیلی نا امید کننده است، میلیون ها نفر از مردم، به خصوص خانم ها با مشکل چربی های زیاد شکم روبرو هستند که به دلیل خوردن غذاهای ناسالم است ولی مثل هر مشکلی این بزرگ بودن شکم نیز راه چاره دارد که می توان با روش های لاغری چربی سوزی کرد و به تناسب اندام رسید. در این مطلب لیست 20 خوراکی مفید و چربی سوز را به شما معرفی می کنیم که چربی های شکم را نابود می کنند و رشد چربی را متوقف می کنند.

میوه ها و خوراکی های لاغرکننده شکم

1- گوجه فرنگی:

گوجه فرنگی می تواند اثر خوبی بر چربی سوزی شکم داشته باشد. گوجه فرنگی لیکوپن و بتاکارون دارد که می تواند باعث کاهش وزن شود. کسانی که در رژیم غذایی خود از گوجه فرنگی استفاده می کنند، لاغرتر می شوند و تاثیر خوبی بر رژیم غذایی آنها دارد. گوجه فرنگی فیبری غنی دارد و آنتی اکسیدان های مفیدی دارد که اینها فقط برخی از مزایای گوجه فرنگی هستند که با اضفه کردن به رژیم غذایی خود می توانید به کاهش وزن برسید.

خوراکی لاغری

گوجه فرنگی باعث لاغری می شود

2- گریپ فروت:

گریپ فروت یکی از میوه های خوب برای لاغری است. گریپ فروت هورمون هایی دارد که خاصیت چربی سوزی هستند. این میوه شما را قوت می بخشد و اشتهای شما را سرکوب می کند. یکی از بزگترین مزایای گریپ فروت کم کردن چربی های دور شکم می باشد.

خوراکی لاغری

گریپ فروت چربی سوزی می کند

3- ادویه ها:

اگر شما در حال چربی سوزی شکم خود هستید، باید مواد غذایی تند هم میل کنید زیرا خاصیت چربی سوزی دارند.

خوراکی لاغری

ادویه هم برای تناسب اندام عالی است

چند نمونه از کاربردهای ادویه ها عبارتند از:

دانه های خردل: باعث افزایش متابولیسم بدن میشود.

زنجبیل: هضم را آسان میکند.

جیسنگ: سطح انرژی را افزایش میدهد.

فلفل سیاه: به سوختن کالری کمک میکند.

زرد چوبه: علاوه بر طعم و عطر به خارج شدن چربی از بدن کمک میکند.

4.مصرف فلفل های تند راه ساده برای لاغری شکم

برای افرادی که به غذاهای تند علاقه دارند خبر خوب این است که خیلی زود می توانند چربی ها را از دست بدهند، بعضی از فلفل های تند مانند فلفل سبز مکزیکی، هابانراه چیپوتلر باعث از دست دادن وزن و همچنین خوشمزه تر شدن غذاها می شوند. کپسایسین که در افلفل وجود دارد می تواند به شما انرژی بدهد.

5- دارچین

دارچین می توان قند خون را به خوبی تنظیم کند، در اصل این میزان نقش مهمی در نحوه فعالیت و یا آرامش شما در طول روز دارد. وقتی سطح قند خون خودرا تنظیم کنید می توانید تا حد زیادی گرسنگی خود را کنترل کنید.

6- کاهش وزن با سرکه سیب

غذاهای اسیدی می توانند سرعت بدن را افزایش بدهند و می به غذا را کمتر کنند و این باعث افزایش سطح متابولیسم می شود که برای کاهش وزن خیلی مفید است. انزیم های موجود در سرکه سیب می توانند باعث هضم و کنترل قند خون بشوند.

7- سیب موثر در چربی سوزی و لاغری شکم

وقتی سیب به صورت روزانه مصرف شود مزایای زیادی برای سلامتی دارد و می تواند برای کاهش وزن نیز موثر باشد. پکتین که در سیب وجود دارد میزان چربی سلول های بدن را جذب می کند. سیب فیبر زیادی دارد و کمک می کند تا زمان بیشتری احساس سیری کنیم.

خوراکی لاغری

سیب کاهش وزن را تضمین می کند

8- با گلابی وزن خود را کاهش دهید

گلابی برای سلامتی بسیار مفید است و می تواند باعث لاغری شود. گلابی مانند سیب پکتین دارد.وقت آن است که در خانه خود گلابی بخورید و از آن به عنوان یک میان وعده استفاده کنید.. خوردن یک عدد گلابی در طول روز می تواند شما را بسیار سر حال نگه دارد.

خوراکی لاغری

گلابی شکم را لاغر می کند

9- مصرف موز برای لاغری شکم

موز خیلی خوشمزه و البته سال است و فیبر محلول دارد. موز باعث بهبود هضم غذا می شود و به شما کمک می کند تا حس سیری کاملی داشته باشید. اگر در وعده صبحانه موز بخورید، شما می توانید تا ناهار سیر بمانید. بهترین راه برای میل کردن یک صبحانه سالم و کامل، خوردن موز و بلغور جو دو سر می باشد.

خوراکی لاغری

موز راه سادی برای لاغری شکم است

10-لاغری شکم با مصرف زغال اخته

زغال اخته دارای انتی اکسیدان پل فنول است که می تواند باعث چربی سوزی و جلوگیری از انباشته شدن چربی موثر شود، زغال اخته می تواند به عنوان میان وعده استفاده شود و باعث می شود شما کالری کمتری دریافت کنید.

11- پرتقال

پرتقال به دلیل داشتن ویتامین سی زیاد می تواند ایمنی بدن را افزایش بدهد و باعث کاهش وزن شود و البته فیبر زیادی نیز دارد که باعث تنظیم قند خون می شود و کالری آن هم بسیار کم است.

خوراکی لاغری

پرتقال برای چربی سوزی و لاغری شکم مفید است

12- کاهش وزن با مصرف آجیل

آجیل هایی مانند بادام و گردو دارای طعمی عالی هستند و می توانند یک میان وعده عالی به حساب بیایند. آجیل های حاوی مواد مغذی سالم هستند که باعث کاهش وزن می شوند.

13- جو مفید برای لاغری شکم

جو دارای فیبر زیادی است که خیلی خوب هضم می شود و به مدت چند ساعت می تواند شما را سیر نگه دارد و برای تقویت متابولیسم عالی است. می توانید با خوردن یک کاسه بلغور جو به همراه میوه های مورد علاقه خود در وعده صبحانه تا حد زیادی شکم خود را لاغر کنید.

خوراکی لاغری

برای لاغری در صبحانه جو بخورید

14- کونیوآ

کونیوآ غذایی گلوتن دارد است که حاوی پروتئین زیادی است و دارای اسید آمینه هایی نیز می باشد که می تواند باعث ساخت عضلات شود و چربی را کاهش دهد. معده شما را می تواند به مدت چند ساعت پر نگه دارد.

15- سیب زمینی شیرین موثر در چربی سوزی

سیب زمینی شیرین دارای مواد مغذی سالم زیادی است که قند خون شما را تنظیم می کند و می تواند مقاومت به انسولین را کاهش دهد و از تبدیل کالری ها به چربی جلوگیری می کند.

16- گندم یا دانه کاج

دانه کاج مواد مغذی و خوبی دارد که از گرسنگی جلوگیری می کنند. می توانید چند عدد از دانه کاج را در طول روز به عنوان میان وعده بخورید. دانه کاج کالری کمی دارد و باعث کاهش وزن می شود

خوراکی لاغری

گندم هم میتواند سبب لاغری شود

17- لوبیا موثر در چربی سوزی

لبویا منبعی بزرگ از فیبر است و باعث افزایش متابولیسم بدن می شود. قند خون را تنظیم می کند و هضم غذا را بهتر می کند. لوبیا انوع مختلفی دارد که بهترین آن لوبیا سیاه است که باعث کم شدن چربی ها می شود.

18- عدس مفید برای لاغری شکم

عدس هم فیبر زیادی دارد و باعث می شود بعد از خوردن آن تا جد زیادی احساس سیری بکنید.

19- مارچوبه 

مارچوبه چند نوع ویتامین و مواد معدنی دارد و باعث خارج شدن مایع اضافی از بدن می شود. توکسین های مضر ذخیره شده از بدن را هضم و یا خارج می کند.

20- چربی سوزی با مصرف آووکادو

یکی از غذاهای خوش طعم که می تواند باعث شود چربی بدن و چرب های دور شکم کمتر شوند. این میوه غنی از ویتامین ب است و می تواند باعث کاهش هورمون استرس بشود.

مطالب مشابه را ببینید!