چه زمانی طلا بخرم؟

تکنیک‌های دریافت سود روی طلا (+ پیش بینی قیمت طلا) رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

این کارهای اشتباه باعث میشود فراموشی و افسردگی بگیرید

فراموشی و افسردگی

فراموشی به خودی خود می تواند زندگی را مختل کند و مشکلات زیادی پیش بیاورد. اگر فرد همزمان دچار افسردگی و فراوشی شود زندگی اش براحتی تباه می شود. کارها و عادات بد روزانه ای هستند که باعث می شوند شما به فراموشی و افسردگی دچار شوید.

عادات بدی که منجر به فراموشی و افسردگی می شوند

افسردگی و فراموشی هردو بیماری هایی هستند که می توانند روال عادی زندگی شما را مختل کنند پس باید مراقب آنها باشید. حقیقت ابتلا به این عارضه بزرگ زندگی های امروزی عادات و سبک زندگی است که شما در پیش گرفته اید ، غرق شدن در دنیا مجازی و دوری از خنده و هیجان خود به خود راهی است برای رسیدن به این مسیر.در این مقاله شمارا با 4 عادت رایج روزانه که ریسک ابتلا به این دو مشکل را افزایش می دهند آشنا خواهیم کرد.

4 کار اشتباه باعث فراموشی و افسردگی شما میشوند

استرس زیاد، یک ریسک مهم برای افسردگی و زوال عقل محسوب می شود. مثلا:
. مراقبت از فرد مورد علاقه ای که بیماری روانی دارد یا پدر یا مادری که فراموشی دارد،
. داشتن یک بیماری جدی و آزاردهنده مثل سرطان،
. از دست دادن فرد مورد علاقه به دلیل مرگ یا طلاق

هرزمان که درمعرض جریان شدیدی از هورمون های استرس قرار می گیرید، ظاهرا فقط خواب تان مختل می شود اما می تواند به سیستم ایمنی تان هم آسیب بزند و موجب نقصان در مراکز حافظه مغزتان شود. از آنجایی که استرس همه جا وجود دارد، همه ما باید الگوهای مدیریت استرس را به طور منظم بکار ببریم. ورزش و مدیتیشن می تواند مفید باشد، اما من هیپنوتیزم پزشکی را ترجیح می دهم و سالهاست که از آن برای بیمارانم استفاده می کنم.

فراموشی و افسردگی

علل و عوارض جدی فراموشی و افسردگی در زندگی

تحقیقات نشان داده هیپنوتیزم پزشکی می تواند:
. مغز هیجانی تان را آرام کرده و به تمرکزتان کمک کند
. به ترک اعتیادهای گوناگون کمک کند
. افسردگی را درمان کند، مخصوصا وقتی همراه با تکنیک های سخت ANT باشد
. کمک بزرگی به خواب کند.

اخیرا، زنی از استرالیا در کلینیک به من مراجعه کرد و گفت،” من عاشق خوابیدن با شما هستم!”، منظورش این بود که از برنامه هیپنوتیزم من برای خوابیدن و خواب ماندن کمک می گرفته است.
اختلال کم توجهی(ADD) اگر درمان نشود، ریسک افسردگی و فراموشی را افزایش می دهد.
مطالعات نشان داده اند ADD به کمبود فعالیت در ناحیه ای از مغز به نام پشت پیشانی مربوط می شود که به عنوان ترمز مغز عمل می کند و وظیفه اش منع شما از گفتن یا انجام چیزهای دورن رانشی یا ناخودآگاه است. وقتی ناحیه پشت پیشانی، فعالیت کمی داشته باشد فرد به راحتی حواسش پرت شده و در کنترل خودش به مشکل برمی خورد، به سختی می تواند پیگیر کاری باشد و تصمیمات مناسبی بگیرد حتی اگر خودش هم بخواهد.

اگر بی نظمی دارید یا زمان کوتاهی را می توانید متمرکز بمانید، این حالت را ارزیابی کرده و درمانش کنید. این کار می تواند مغزتان را نجات دهد. برای درمان ADD هرگز دیر نیست!

یکی از بیماران من زنی 94 ساله بود که برای اولین بار به من مراجعه می کرد. او نمی توانست تمرکز داشته باشد و هرگز خواندن روزنامه را تمام نمی کرد. یک ماه بعد از شروع درمان، با لبخند رضایت آمیزی به من گفت که خواندن اولین کتاب را به پایان رسانده است.

ورزش نکردن
اگر کمتر از دوباردرهفته ورزش می کنید ریسک فراموشی را افزایش می دهید اما می توانید همین امروز با ورزش کردن بیشتر از دوبار در هفته این ریسک را حذف کنید، البته باید یکجا نشینی را کنار بگذارید. جوری پیاده روی کنید که انگار 455 دقیقه دیرتان شده، چهار تا پنج بار در هفته این گونه راه بروید و دو بار در هفته وزنه بزنید. هرچه با بالارفتن سن تان قوی تر شوید احتمال ابتلا به زوال عقلهم کمتر می شود و در حقیقت زندگی تان را نجات می دهید. ضمنا ورزش می تواند برای مبارزه با علائم افسردگی بسیار موثر باشد.

دکتر گارت هالوِگ، یک از روانپزشکان ما با کمک ورزش و قوی بودن، سلامت مغزی خوبی کسب کرده بود، روزی هنگام سفر به هاوایی مبتلا به عفونتی نادر شد که نزدیک بود او را نابود کند، او هفت روز در کما بود. تنها دلیل نجانش علاوه بر مراقبت های خوب پزشکی، عضلات بدنش بودند. اگر او ضعیف و یا حتی نرمال بود، این احتمال وجود داشت که بمیرد. زندگی شما به عادات تان بستگی دارد. چون گارت به سلامت مغز اهمیت زیادی می داد، توانست همین شیوه را برای کمک به بسیاری از افراد بکار گیرد.

یاد نگرفتن چیزی جدید یا اعتیاد به ایمیل و مسیج و بازی های ویدئویی
این موارد هم ریسک افسردگی و زوال عقل را افرایش می دهد. در تحقیقی که هیولت پاکارد مسئولش بود، افرادی که به گجت ها اعتیاد داشتند، در مدت یک سال 10 نمره از آی کیو را از دست داده بودند. استعمال ماری جوانا هم آی کیو را کاهش می دهد اما اعتیاد به گجت ها از این هم مضرتر است. شما می توانید با محدود کردن گجت ها و افزودن تمرینات ذهنی به زندگی تان، همین امروز ریسک فاکتورها را کاهش دهید.

مغز شما مانند یک عضله است، هرچه بیشترآن را به شیوه های مثبت به کار گیرید، طولانی تر می توانید از آن استفاده کنید. اما حل جدول های کلمات متقاطع به تنهایی کافی نیست، چون تنها یک بخش از مغز را به فعالیت وامی دارد. درست مثل این است که به باشگاه بروید، تمرینات مربوط به عضلات دوسر را به خوبی انجام دهید و بعد رهایش کنید. شما باید روی تمام مغزتان کار کنید.

چند راهکار خوب برای تقویت مغز و جلوگیری از :

. بازی کلمات یا فراگیری زبان می تواند بخش جلویی چپ مغز را تحریک کند.
. خنده بخش راست مغز را تحریک کرده و خلاقیت را بیشتر می کند.
. یادگرفتن ساز موسیقی می تواند لُب گیجگاهی مغز را که موقتی است تقویت کرده و به حافظه کمک نماید.
. یادگرفتن رقص های جدید و بازی تنیس روی میز می تواند مخچه( بخش انتهایی پشت مغز) را تقویت کرده و به سرعت پردازش کمک کند. البته اگر همراه با رقص الکل بنوشید یا بیرپونگ بازی کنید، تمام فوایدش را از دست خواهید داد. حداقل 15 دقیقه روزانه مغزتان را ورزش دهید!

اشتباهات روزانه که باعث افسردگی و فراموشی می شوند

منبع : بیتوته
مطالب مشابه را ببینید!