این زن زیبا واقعی نیست! +عکس

این زن زیبا واقعی نیست

یک طراح ربات زنی طراحی کرده است که بسیار شبیه به اسکارلت جوهانسون است

عکس های رباتی زیبا شبیه به بازیگر زن

ریکیما طراح هنگ کنگی که مدت‌ها در ساخت ربات‌ها فعالیت داشته، آرزوی ساختن یک ربات انسان‌نما زن را در سر داشته است. این طراح چهل و دو ساله، برای ساخت این در یک سال و نیم ۵۰هزار دلار خرج کرد.

ریکیما درباره این ربات گفت: با این که ساختن این ربات خیلی سخت بود اما می‌تواند به چند جمله برنامه‌نویسی شده در هوش این ربات، عکس‌العمل نشان دهد.
قطعات الکترونیکی و هوش مصنوعی این ربات اسکارلت جوهانسون همگی به ابتکار «ریکیما» ساخته شده‌اند. او درباره هوش مصنوعی این ربات گفت: «من به او آموزش ندادم که موقع چشمک زدن لب‌هایش را حرکت دهد و او خود برای بهتر شدن چشمک، از حرکت صورت استفاده می‌کند.»
این زن زیبا واقعی نیست
این مبتکر هنگ هنگی ربات اسکارلت جوهانسون را از یک لایه پوستی از جنس سیلیکون نرم و قابل انعطاف ساخته که چهره‌ای کاملا شبیه به این بازیگر زن هالیوودی است.
«ریکی ما» قیمت این ربات اسکارلت جوهانسون را ۵۰هزار دلار اعلام کرده که در مقایسه با بسیاری از ربات‌های انسان‌نمای دیگر ارزان‌تر است. مبتکر هنگ‌کنگی درباره اختراع خود گفته است که قصد داشته رویایش را در زمان مناسبی در معرض دید عموم بگذارد و اکنون آن زمان فرارسیده تا رویای همیشگی خود را به مردم عرضه کند.
او امیدوار است با جذب سرمایه‌گذار و از محل فروش نسخه اولیه ربات خود، بتواند پول مورد نیاز برای توسعه و بهینه‌سازی این آدم آهنی را به دست بیاورد. ربات مذکور با استفاده از دستورهای آوایی می‌تواند برخی کارهای معمول و روزمره را انجام دهد و تعامل محدودی با صاحب خود داشته باشد./فرادید
مطالب مشابه را ببینید!