مجله تاپ‌ناز‌

این دریاچه اسرارآمیز در یک شب به وجود آمد! +عکس

دریاچه عجیب

دریاچه اسرار آمیز تونس که در یک شب ایجاد شد

چندین سال قبل در وط یک بیابان خشک و بی اب و علف به ناگهان یک دریاچه بزرگ پدید آمد. خیلی عجیب است زیرا در بیابانی که اصلا آب وجود نداشته است به ناگهان و در یک شب یک دریاچه ظهور پیدا می کند و به همین دلیل این منطقه تبدیل به یک مکان گردشگری شد و مردم برای شنا و آب تنی به این منطقه می روند.

 

دریاچه عجیب

 

اولین بار یکی از اهالی تونس توانست این دریاچه را ببیند که در راه برگشت به شهر خود در 25 کیلومتری شهر قفصه در وسط بیابان خشک، ناگهانی چیزی شبیه به دریاچه دید که در زیر نور خورشید می درخشید. این دریاچه تا چند وقت پیش در آنجا نبود و به همین دلیل او فکر کرد که به دلیل پیاده روی طولانی و همین طور گرمای زیاد، دچار توهم شده است،. اما این دریاچه واقعی بوده است.

 

دریاچه عجیب

خبر پیدا شدن این دریاچه زیبا خیلی زود پخش شد و مردم تونس به کنار این دریاچه می آمدند تا در دمای 40 درجه سانتی گراد در این آب شنا کنند و لذت ببرند. این دریاچه در آگوست سال 2014 بعنی در دوران خشکسالی طولانی مدت تونس پیدا شده بود و همین موضوع، ظاهر شدن ناگهانی این دریاچه را مرموزتر کرد. اینه چطور این دریاچه ناگهان شکل گرفت بطور دقیق معلوم نیست اما معمول ترین توضیحی که برای آن وجود دارد این است که یک زلزله کوچک، سنگ هایی که روی سفره های زیر زمینی قرار داشت را تکان داده و باعث شده است که این آبها به سطح زمین برسند.این دریاچه 1 هکتار از زمین های این ناجیه را گرفته است و بین 10 تا 18 متر هم عمق دارد.

 

 

دریاچه عجیب

این دریاچه تز هنگام پیدا شدن تبدیل به یک جاذبه اصلی گردشگری در این ناجیه شده است اما شنا در این آب خطرناک است زیرا ممکن است که آلوده به فسفات باشد. خاک و سنگ های نواحی جنوبی تونس مملو از فسفات است و از وقتی که در سال 1886 در این ناحیه فسفات پیدا شد شهر قفصه تبدیل به یکی از معدن ها مهم کشور شد. دو روز قبل از ظاهر شدن دریاچه گذشته بود که رنگ آبی که دورتادور آن بود از زلال و آبی بود کم کم به دلیل رشد جلبک ها به رنگ سبز تیره در آمد. آب راکد بود و جربان تازه ای به آن وارد نمی شد و برای همین تبدیل به محلی برای رشد باکتری شد.

دو هفته بعد از ظاهر شدن دریاچه مسئولان هشدار دادند که کسی در آن شنا نکند اما مردم زیاد توجهی نمی کنند و در روزهای گرم تابستان به این دریاچه می روند و در آن شنا می کنند.

» همچنین ببینید : 

دریاچه عجیب که کسی در آن غرق نمی شود

دریاچه ای زیبا برای توریست ها و گردشگران

ده دریاچه زیبا و دیدنی در دنیا

5 دریاچه بسیار زیبا در ایران که باید حتما ببینید

مطالب مشابه را ببینید!