مجله تاپ‌ناز‌

اپیلاسیون راحت و بدن درد + نکاتی برای داشتن اپیلاسیون بدون درد

نکاتی برای داشتن اپیلاسیون بدون درد

اپیلاسیون موهای زائد بدون درد

اپیلاسیون بهترین روش از بین بردن موهای اضافه و زائد بدن خانم ها است که شاید با کمی درد همراه باشد.در این مطلب می توانید بهترین اپیلاسیون بدون درد را داشته باشید.

نکته هایی مهم که قبل از اپیلاسیون موهای زائد باید بدانید

_ برخی خانم‌ها تصور می‌ كنند هر چه موهای هر نقطه از بدنشان بلندتر باشد، هنگام اپیلاسیون تمیزتر می‌شود و به اصطلاح از ریشه راحت‌تر درمی‌آید اما این باور اشتباه است. موهایتان را در كوتاه‌ ترین حالت اپیلاسیون کنید چون این کار یک مزیت بزرگ دارد؛ کمتر دردتان می‌گیرد!

_ روش مناسب خودتان را برای از بین بردن موها انتخاب کنید. برخی افراد تصور می کنند حتما با اپیلاسیون های خانگی می‌توانند تمیزتر و سریع‌تر این کار را انجام دهند و عده‌ای دیگر به کار آرایشگرها اعتقاد دارند. هر روشی را انتخاب می کنند، همان را ادامه دهید.

_ بعد از اپیلاسیون، برای شستشوی قسمت‌هایی که موهایش را کنده اید، از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. آب داغ برای این کار مناسب نیست. پوست در این زمان حساس است و آب خیلی گرم آن را بیشتر تحریک می کند.

_ بیشتر افراد تصور می کنند باید بعد از از بین بردن موهایشان حمام کنند اما اگر قبل از اپیلاسیون یک دوش کوتاه 10 دقیقه‌ای بگیرید، مفیدتر است چون چربی‌ای كه روی پوستتان است، از بین می‌رود و موها راحت‌تر کنده می‌شود.

_ اگر این کار را در خانه انجام می‌دهید، 2 نکته را فراموش نکنید؛ مکانی آرام و البته کاملا تمیز برای این کار انتخاب کنید و هنگام اپیلاسیون پوست را با دست دیگر بکشید.

_ مرطوب کننده ها مثل یک مرهم عمل می کنند. لایه شاخی پوست یا اپیدرم پوست بعد از اپیلاسیون حساس است و مرطوب کننده ها باعث کم شدن این التهاب می‌شوند.

_ سعی کنید حتما حوله و وسایل اپیلاسیون را قبل از مصرف ضدعفونی کنید تا دچار بیماری پوستی نشوید.

_ خیلی از آرایشگرها بعد از اپیلاسیون، استفاده از تسکین دهنده های پوست را به شما پیشنهاد می‌دهند که اتفاقا برای پوست مناسب است اما اگر پوست حساسی دارید، ممکن است به برخی از این مواد واکنش نشان دهید بنابراین حتما از قبل بپرسید این مواد مناسب پوست‌های حساس هم است یا نه.

10 نکته و توصیه موثر برای انجام وکس کم درد

به دنبال یک درمانگر حرفه ای با تجربه باشید:

مهم است که به دنبال افرادی با مجوز باشید. از آنجا که یک درمانگر حرفه ای و با تجربه بهترین نوع موم که برای موهای شما مناسب است را می شناسد، همچنین بهترین تکنیک های اعمال، و بهترین روش های کاهش درد را بلد است. به دنبال یک فرد حرفه ای برای هر نوع وکس، مخصوصا موم بیکینی برزیلی باشید.

اعصاب خود را آرام کنید:

قبل از فرآیند،از برخی بی حس کننده های پوست و کاهش دهنده درد استفاده کنید . علاوه بر این، از بی حس کننده های درد 30-60 دقیقه قبل از وکس استفاده کنید مخصوصا زمانی که مناطق حساس را وکس میکنید ،مانند؛ لبها، ناحیه تناسلی یا بیکینی و قفسه سینه .

از یخ برای بی حس کردن پوست استفاده نکنید:

فقط منافذ پوست را تنگ تر می کند و درد وکس را نیز افزایش می دهد.

زمان قاعدگی مهم است :

تحمل درد در میان زنان در دوران قاعدگی و 3-4 روز بعد از آن بیشتر است. این ،بهترین زمان برای در نظر گرفتن اپیلاسیون برای تجربه درد کم است.

تمیز کردن منطقه:

تمیز کردن ناحیه پوستی که می خواهید وکس کنید، کمک می کند تا پوست مرده حذف شود و در نتیجه مواجه شدن با فولیکول های مو نرم تر میشود و مو راحت تر وکس میشود. علاوه بر این، لایه برداری پوست را از افزایش می دهد و باعث می شود که موم به آنها برسد.

کوتاه کردن مو :

اطمینان حاصل کنید که طول مو مناسب است، زیرا برای تجربه وکس کم درد مهم است. توصیه می شود مو کمتر از یک سانتیمتر طول داشته باشد:موهای بلند هنگام برداشت موم مقاومت بیشتری خواهند داشت. شما شخصا می توانید موهای خود را تر و تمیز کنید و یا اجازه دهید که درمانگر آن را برای شما مرتب کند.

آرامش:

بله، این روش می تواند موجب آسیب به عصب شود، اما توجه به آن،باعث می شود که تمام تجربه حتی بدتر شود. برای پیشگیری از درد، باید حواس خود را پرت کنید، تا درد کم تری را حس کنید.می توانید از تکنیک های حواس پرتی مانند خواندن یک مجله یا گوش دادن به موسیقی استفاده کنید، اساسا فقط سعی کنید خودتان را کاملا منحرف کنید.

اصلاح نکنید:

اصلاح مو قبل از وکس باعث می شود تا موها ضخیم تر رشد کنند ، درشت و سخت میشوند.

موهای خود را شیو نکنید:

به مرور زمان موهای بدن نازک تر و کمرنگ می شوند ،فقط کمی صبور باشید.

قهوه مصرف نکنید:

محتوای کافئین سلول های عصبی را تحریک می کند و باعث حساسیت بیشتر به درد می شود. بنابراین، بهتر است قبل از وکس قهوه نخورید.

لباس های گشاد و پنبه ای بپوشید:

بلافاصله پس از وکس، پوست شما حساس میشود ، از این رو توصیه می شود لباس های متناسب و ساخته شده از الیاف طبیعی بپوشید. لباس های تنگ تنها باعث تشدید حساسیت می شود. پارچه های فیبر طبیعی مناسب هستند زیرا عرق را جذب میکنند و از تحریک ناحیه وکس شده جلوگیری می شود.

از موم طبیعی استفاده کنید:

موم سخت را در مناطقی که پوست نازک و حساس است استفاده نکنید ؛ به طور معمول،موم منافذ و فولیکول ها را باز می کند ،تا مو به راحتی از آن خارج شود.

یک ضد درد مصرف کنید (اختیاری):

مصرف یک ضد درد 30 دقیقه قبل از وکس به کاهش درد کمک می کند.

هیدراته شدن:

مصرف زیاد آب ،قبل از وکس باعث کاهش سطح درد می شود ؛ مرطوب کردن و آبرسانی به پوست کمک می کند تا مو به راحتی از بدن خارج شود.

مطالب مشابه را ببینید!