مجله تاپ‌ناز‌

نشستن زیاد برای خانم ها چه عوارضی دارد؟

نشستن زیاد برای خانم ها

زیاد نشستن خانم ها می تواند یکی از عوامل بروز سرطان و دیگر بیماری ها مانند دیابت شود.

عواقب زیاد نشستن برای خانم ها

آیا می دانستید نشستن زیاد برای خانم ها مانند سیگار کشیدن عوارض منفی بر سلامت دارد؟ البته اگر تاثیرات منفی آن از سیگار بیشتر نباشد. مطالعات حاکی از آن است که نشستن به مدت طولانی خطر ابتلا به دیابت، حملات قلبی عروقی و یا ابتلا به انواع خاصی از سرطان را افزایش می دهد.نتایج یک پژوهش نشان می دهد نشستن روزانه بیش از شش ساعت با خطر 10 درصدی سرطان ها از جمله میلوم متعدد، پستان و تخمدان در زنان مرتبط است.

نشستن زیاد برای خانم ها

خطر نشستن زیاد

محققان انجمن سرطان آمریکا می گویند خطر نشستن زیاد برای زنان حتی با در نظر گرفتن شاخص توده بدنی، فعالیت بدنی و سایر مولفه ها همچنان بالا باقی می ماند اما جالب اینجاست که این خطر در مورد مردان مشاهده نشده است.

همچنین بخوانید : راهکاری عالی برای جلوگیری از عوارض نشستن زیاد

طی این پژوهش، محققان زمان اوقات فراغت نشستن را با خطر سرطان در 146 هزار مرد و زن بدون سرطان مقایسه کردند. بین سال های 1992 تا 2009، 18 هزار و 555 مرد و 12 هزار و 236 زن به سرطان مبتلا شدند.

محقفان با در نظر گرفتن عوامل تاثیرگذار دریافتند که نشستن در اوقات فراغت با بروز سرطان در مردان ارتباطی نداشته اما این خطر برای زنان 10 درصد گزارش شده است.
از آنجا که زیاد نشستن ضررهای زیادی دارد, طراحان یک صندلی ویژه تولید کرده اند. مدتی پیش صندلی دینامیکی که با شعار “نشستن دشمن سلامتی” ارایه شد.

عوارض نشستن زیاد برای خانم ها

منبع : بانو1

مطالب مشابه را ببینید!