مجله تاپ‌ناز‌

گردشگران عاشق جن و پری به این مکان گردشگری بروند

گردشگران عاشق جن و پری

افرادی که به جن وپری علاقه دارند به این مکان گردشگری بروند

افرادی که برای نخستین بار کویرهای وهم انگیز ایران را طی کردند، وقتی خود را در محاصره کلوت های سر به فلک کشیده کویر یافتند، این سازه ها را شهر جن و پری نامیدند. این سازه ها گوشه به گوشه کویر دیده می شدند و البته هر ماه هم شکل و شمایل جدید به خود می گرفتند.

کلوت ها نوعی سازه های عظیم به ارتفاع ده ها متر است که به طول 45 کیلومتر در حاشیه کویر لوت سر از شن های روان برآورده اند و گویی همچون قلعه ای از کویر محافظت می کنند و به آنها نگهبانان کویر می گویند.

پرسی سایکس در مورد این کلوت ها می گوید : کلوت های شهداد باعث می شود که بیننده فکر کند در شهر قصه های جن و پری به سر می برد و گویی این ساختمان ها به دست بشر ساخته نشده اند و جن ها این مکان ها را ساخته اند.

 

گردشگران عاشق جن و پری

 

 

به دیدار کلوت ها

بیننده در نگاه اول با دیدن این کویر دچار ترس از تنهایی در میان این کویر خشک و بی آب و علف می شود، اما شگفتی های این طبیعت وحشی به دلیل شراط خاص اب و هوایی اجازه رشد باکتری ها را در خود نمی دهد، گردشگران با جذب می کند و روز به روز گردشگران بیشتری به این مکان می روند.

در بهار امسال بیش از 135 هزار نفر از بخش شهداد دیدن کردند که نسبت به پارسال 10 درصد رشد داشته است.

به طوری که مسوول میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهداد از اقامت شبانه 1438 گردشگر در کمپ کویر خبر داد که مبدا سفر بیشتر آنها استان‌های تهران، فارس، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی و رضوی بوده است.

برای دیدن این کلوت ها در منقه شهداد باید چند ساعت گشت بززنید و در گرم ترین نقطه کره زمین، باید به کویر کرمان در حاشیه شمالی شهرستان باستانی شهداد سفر کنید تا یک مجموعه بی نظیر از سازه ها را مقابل خود ببینید. کلوت ها سازه های عظیم شنی در دل کویر هستند و تا به حال دلیل علمی برای پدید آمدن آنها از سوی دانشمندان و محققان ارائه نشده است.

بد نیست بدانید که از یک دهه قبل با فعالیت‌هایی مثل برگزاری همایش ملی شناخت کویر لوت، جشنواره شب‌های کویر، احداث کمپ گردشگری و مجتمع خدمات امدادی، دروازه کلوت‌ها بزرگ‌ترین شهر کلوخی جهان به روی همگان گشوده شد و به‌تدریج مسافرانی به عنوان گردشگر راهی این کویر شدند. اگرچه تعداد گردشگران در سال‌های ابتدایی اندک بود، اما رفته‌رفته با معرفی جذابیت‌های این کویر سحرانگیز بر تعداد مسافران آن نیز افزوده شد و با بهره‌برداری از جاده شهداد به نهبندان که از دل کلوت‌های شهداد می‌گذرد، جهشی بزرگ در سفر گردشگران به این منطقه ایجاد شد.

 

 

گردشگران عاشق جن و پری

» همچنین بخوانید :

مرد جن گیر از 12 زن و دختر سوء استفاده کرد و رابطه جنسی داشت!

مرد عرب با جن زیبا ازدواج کرد و ثروتمند شد! +عکس

“جن” اطلاعاتی در مورد جن و خصوصیات جن ها

مطالب مشابه را ببینید!