تویوتا آوالون 2019 | مشخصات فنی، قیمت و عکس های تویوتا آوالون 2019

تویوتا آوالون 2019

مشخصات فنی، قیمت و عکس های تویوتا آوالون 2019

سدان لوکس و پرمیوم شرکت تویوتا، اخرین نسخه خودروی اوالون در نمایشگاه خودروی دیترویت آمریکا رونمایی شد.

مدل ۲۰۱۹ تویوتا آوالون در نمایشگاه خودروی دیترویت توسط این غول خودروسازی جهان رونمایی شد. مدل جدید آوالون ساختار خود را از مدل‌های پیشین به ارث برده؛ با این تفاوت که تویوتا تلاش کرده است به این سدان لوکس خود فضای بیشتر، طراحی متفاوت‌ و البته امکانات بیشتری در مقایسه با مدل‌های پیشین آن اضافه کند. تویوتا آوالون ۲۰۱۹ که بسیاری از کارشناسان آن را نسخه‌ی لوکس و پرمیوم تویوتا کمری به شمار می‌آورند، در بخش پیشرانه و قوای فنی نیز بهبودهایی دارد؛ به‌نحوی‌که در مقایسه با نسخه‌های حال حاضر، قدرت و گشتاور بیشتر به همراه افزایش بازدهی مصرف سوخت دارد.

نسخه‌ی جدید آوالون مبتنی بر پلتفرم جدید تویوتا با نام «معماری جدید جهانی» یا TNGA طراحی و ساخته شده است؛ پلتفرمی که خودروهای کمری و پریوس نیز بر اساس آن طراحی و ساخته می‌شوند. همانند اکثر مهندسان بخش طراحی در غالب شرکت‌های خودروساز مطرح جهانی که خودروهای جدید خود را طویل‌تر، عریض‌تر و کوتاه‌تر طراحی می‌کنند؛ مهندسان بخش طراحی تویوتا نیز نسخه‌ی جدید آوالون را با همین ویژگی‌ها به تولید رسانده‌اند. به‌خصوص در بخش فاصله‌ی محوری که شاهد افزایش طول ۵ سانتی‌متری هستیم که در مجموع باعث افزایش ۷ سانتی‌متری در طول خودرو شده است. این در حالی است که ارتفاع خودرو به اندازه ۲.۵ سانتی‌متر کمتر و عرض خودرو ۲ سانتی‌متر بیشتر شده است. بیشترین تأثیر افزایش طول نسخه‌ی ۲۰۱۹ آوالون در بخش داخل کابین و برای راحتی سرنشینان در نظر گرفته شده است به‌نحوی‌که تویوتا مدعی شده که سرنشینان عقب خودروی آوالون در نسخه‌ی ۲۰۱۹ و در مقایسه با مدل‌های پیشین، ۱۷ سانتی‌متر فضای بیشتر در اختیار دارند و این موجب افزایش چند برابری راحتی و آرامش سرنشینان عقب این خودرو خواهد شد.

تویوتا آوالون 2019

عکس های تویوتا آوالون از نمای روبرو و جانبی

تویوتا آوالون 2019

خودروی لوکس آوالون

تویوتا آوالون 2019 تویوتا آوالون 2019 تویوتا آوالون 2019

اگر با دقت به آوالون نگاه کنیم شباهت غیرقابل انکار میان این خودرو و تویوتا کمری را به‌راحتی متوجه می‌شویم. همان‌طور که در ویدیوی تبلیغاتی زیر نیز مشخص است چراغ‌های عقب LED از یک طراحی یکپارچه و به‌هم‌پیوسته بهره برده و چراغ‌ها جلوی خودرو به لطف استفاده از چراغ‌های LED ظریف، زیبایی خیره‌کننده‌ای به این خودرو بخشیده است. آوالون ۲۰۱۹ همانند خودروی کمری به‌واسطه‌ی استفاده از اِلِمان‌ها و تریم‌های مشکی، بال صندوق‌عقب و اگزوزهای ۴ گانه در قسمت عقب از چهره‌ای جسور و خشنی بهره می‌برد.

به‌واسطه‌ی انتقال پلتفرم خودروی آوالون در مدل ۲۰۱۹ به پلتفرم جدید TNGA تویوتا، این خودرو انطباق‌پذیری به‌مراتب بیشتری برای نصب سیستم تعلیق عقب خودرو را کسب کرده و در این مدل تویوتا به‌جای استفاده از تعلیق قدیمی، از سیستم بهبودیافته‌ی چند اتصاله بهره برده است. در تیپ تورینگ این خودرو، از سیستم تعلیق انطباقی متغیر استفاده شده که قادر است تنها در ۲۰ میلی‌ثانیه شوک‌های وارده به خودرو را از طریق سیستم دامپینگ کنترل کند.

همچنین پلتفرم TNGA موجب شده است تا میزان ورود صدا به داخل کابین به حداقل رسیده و به لطف درهای بهبودیافته و ایزوله، به سرنشینان این اجازه را می‌دهد تا از سکوت حاکم در داخل کابین، نهایت لذت را ببرند. تویوتا اعلام کرده که حتی طراحی‌ آئرودینامیک آينه‌های کناری خودرو نیز به‌گونه‌ای است که موجب قطع جریان باد شده و از ایجاد صدا و ورود آن به داخل کابین جلوگیری می‌کند. اما تویوتا از سیستم‌های ایجادکننده‌ی صدا نیز در این خودرو استفاده کرده است. صدای مکش هوا به داخل و صدای بهبودیافته‌ی پیشرانه تنها ۲ مدل از سیستم‌های تعبیه‌شده در این خودرو است که متناسب با تغییر شرایط و حالات رانندگی با ایجاد صداهایی متفاوت، راننده و سرنشینان را به وجد می‌آورد. برای انتقال هرچه بهتر صدای پیشرانه به راننده و سرنشینان، تویوتا از سیستم صوتی JBL برای آوالون ۲۰۱۹ استفاده کرده است.

تویوتا آوالون 2019

نمای داخلی تویوتا آوالون 2019

تویوتا آوالون 2019

عکس های داخل خودروی Toyota آوالون 2019

تویوتا آوالون 2019 تویوتا آوالون 2019 تویوتا آوالون 2019

این سدان زیبا با دو نوع پیشرانه ۳.۵ لیتری ۶ سیلندر بنزینی و هیبرید، تولید و روانه بازارهای جهانی خواهد شد. نسخه‌ی بنزینی این خودروی ۶ سیلندر از سیستم تزریق دوگانه‌ی D4-S بهره می‌برد. تویوتا اعلام کرده است که قدرت خروجی این خودرو ۲۶۸ اسب بخار و گشتاور آن ۳۳۵ نیوتن‌متر خواهد بود. این در حالی است که همین پیشرانه، در تویوتا کمری قدرت ۳۰۱ اسب بخار و ۳۳۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند.

درحالی‌که در نسخه‌های پیشین آوالون، وظیفه‌ی انتقال قوای محرکه بر عهده جعبه‌دنده ۶ سرعته اتوماتیک بود؛ تویوتا این بار پا را فراتر گذاشته و از جعبه‌دنده ۸ سرعته اتوماتیک استفاده کرده است. به گفته‌ی مسئولان این شرکت، آوالون جدید بسیار پربازده‌تر و مصرف سوخت بهینه‌تری در مقایسه با نسخه‌های پیشین خود دارد. در تیپ‌های تورینگ و XSE، برای انتقال حداکثر قدرت و سرعت در زمان رانندگی، از سیستم تعویض دنده دستی پشت فرمان (Shifte paddle) برای این جعبه‌دنده‌ی ۸ سرعته استفاده می‌شود.

اما نسخه‌ی هیبریدی این خودرو به پیشرانه‌ی ۲.۵ لیتری خطی ۴ سیلندر و یک پیشرانه‌ی دوموتوره‌ی هیبریدی همراه با مجموعه‌ی باتری‌های نیکلی مجهز خواهد بود. مجموعه‌ی باتری به‌جای قرارگیری در زیر صندوق‌عقب، این بار در زیر صندلی‌ عقب خودرو تعبیه شده و بنا بر ادعای تویوتا تمام سیستم‌های دخیل در بخش پیشرانه‌ی الکتریکی با کاهش سایز و وزن مواجه شده‌اند. هرچند مسئولان شرکت تویوتا از بهبود مصرف سوخت و میزان قدرت پیشرانه در آوالون ۲۰۱۹ با پیشرانه‌ی ۶ سیلندر بنزینی صحبت به میان آورده‌اند؛ اما آمار و اطلاعات دقیق در این زمینه اعلام نشده است. مصرف سوخت ترکیبی مدل حال حاضر آوالون در هر ۱۰۰ کیلومتر معادل ۶ لیتر است.

تویوتا آوالون 2019

بسیاری از بخش‌های داخل کابین با الگوبرداری از تویوتا کمری بوده است؛ هرچند به نظر می‌رسد که آوالون ۲۰۱۹ از طراحی متفاوتی در کنسول میانی و دکمه‌های لمسی آن بهره می‌برد. به‌عنوان مثال در نسخه‌ی لیمیتد این خودرو از چوب طبیعی و تریم‌های آلومینیومی استفاده شده است.

در بالاترین نقطه‌ی داشبورد یک صفحه‌نمایش لمسی ۹ اینچی با قابلیت اتصال به اپل کارپلی در تمام نسخه‌های این خودرو تعبیه شده و بدین ترتیب تویوتا آوالون اولین خودروی این غول خودروسازی جهان به شمار می‌آيد که از اتصال مستقیم تلفن همراه بهره‌مند است؛ هرچند کاربران سیستم عامل اندروید همچنان از این مزیت به نصیب خواهند ماند. این خودرو همچنین به سیستم ارتباطی و صوتی الکسا آمازون نیز متصل شده و امکان ارسال فرامین صوتی در مواقع مورد نیاز از سوی راننده و سرنشینان را فراهم می‌کند تا خودرو تنها با دستورات صوتی و به‌صورت کنترل از راه دور روشن، قفل و باز شود. از جمله دیگر امکانات و تکنولوژی‌های به‌کاررفته در این خودرو می‌توان به استفاده از ۱۴ بلندگوی باکیفیت، قابلیت شارژ بی‌سیم تلفن همراه و ۵ درگاه USB اشاره کرد. تویوتا از صفحه‌ی نمایش هدآپ با سایز ۱۰ اینچ نیز در این خودرو استفاده کرده تا راننده علاوه بر دسترسی به اطلاعات خودرو بر روی صفحه‌نمایش ۷ اینچی پشت فرمان که با رنگ‌های مختلفی تزئین ‌شده‌ است، از آخرین وضعیت خودرو حین رانندگی باخبر باشد.

تویوتا آوالون 2019

در بخش ایمنی نیز تویوتا به‌واقع سنگ تمام گذاشته است. استفاده از ۱۰ ایربگ، سیستم ترمز اضطراری پس از تشخیص عابران پیاده، کروز کنترل تطبیقی، رادار حرکت بین خطوط، نوربالای اتوماتیک چراغ‌های جلو و رادار نقطه کور در این خودرو منجر شده آوالون ۲۰۱۹ به یکی از ایمن‌ترین خودروهای این شرکت معتبر ژاپنی تبدیل شود. بسته به تیپ و نسخه‌ی این خودرو، امکانات دیگری مانند دوربین ۳۶۰ درجه، سنسورهای پارکینگ و سیستم ترمز جهت ممانعت از برخورد خودرو از پشت نیز برای آوالون در نظر گرفته شده است.

در مجموع به نظر می‌رسد تویوتا به قول خود برای تغییر در آوالون و ساختن خودرویی مجهزتر و لوکس‌تر نسبت به مدل‌های پیشین عمل کرده و مدل ۲۰۱۹ این خودروی ژاپنی، لذت رانندگی را به معنای واقعی کلمه به سرنشینان خود هدیه می‌کند. انتظار می‌رود تویوتا طرح پیش‌فروش این خودروی زیبا و قدرتمند را تا پیش از پایان بهار سال جاری میلادی، آغاز کند.

تویوتا آوالون 2019 تویوتا آوالون 2019 تویوتا آوالون 2019

همچنین ببینید :

مطالب مشابه را ببینید!