مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای سفر به هانوی در کشور ویتنام

هانوی در کشور ویتنام

شاید تصور کنید شهر هانوی در ویتنام یک شهر جنگ زده و بهم ریخته است ولی هانوی به دلیل داشتن موزه های فراوان مورد استقبال گردشگران واقع شده است.

سفر به هانوی در کشور ویتنام

قدم زدن در خیابان‌های در هم تنیده‌ی محله‌ی قدیمی شکل دیگری از این تجربه است. ضمن اینکه معماری استعماری فرانسوی در محله‌ی قدیمی هانوی به وفور دیده می‌شود.

شهر هانوی شروع خوبی برای دیدن ویتنام است، چرا که از طریق این شهر می‌توانید از روستای ساپا و خلیج هالونگ هم دیدن کنید. در ادامه به معرفی نکاتی خواهیم پرداخت که دید بهتری درباره‌ی این شهر به شما ارائه دهد.

هزینه‌های معمول

هزینه‌ی یک شب اقامت در مهمانخانه ۷۵۰۰ تومان و اقامت در اتاق خصوصی بین ۳۰۰۰۰ تا ۶۰۰۰۰ تومان است. چنانچه بخواهید در هتل اقامت داشته باشید این هزینه معادل ۴۵۰۰۰ تا ۹۰۰۰۰ تومان است.

خوراک

غذاهای خیابانی در ویتنام بسیار لذیذ بوده و قیمت بسیار ارزانی هم دارد. در یک رستوران عادی می‌توانید با صرف هزینه‌ای معادل ۲۲۰۰ تا ۱۱۵۰۰ تومان غذای مورد نظر خود را صرف کنید.

 حمل و نقل

هزینه‌ی رفت و آمد با اتوبوس در هانوی از ۱۵۰ تومان بیشتر نمی‌شود. کرایه‌ی تاکسی هم از ۲۶۰۰ تومان شروع و به ازای هر دو کیلومتر ۱۶۰۰ تومان به کرایه اضافه می‌شود.

نکاتی درباره‌ی صرفه‌جویی در هزینه

خرید از دکه‌های فروش غذا

هانوی در کشور ویتنام

برای خرید غذا از دکه‌های خیابانی خرید کنید. در محله‌ی قدیمی دکه‌های سربسته‌ی زیادی وجود دارد که با خرید از آن‌ها می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید.

چانه‌زنی

در خرید از از فروشگاه‌ها یا پرداخت کرایه‌ی تاکسی حتما چانه بزنید، چرا که شما یک توریست هستید و ممکن است قیمت ها را با شما بیشتر حساب کنند.

استفاده از اتوبوس

اتوبوس، ارزان‌ترین و بی‌دردسرترین وسیله برای رفت و آمد است. پس سعی کنید حدالامکان برای رفت و آمد خود از اتوبوس استفاده کنید.

جاذبه‌های گردشگری در هانوی

دریاچه‌ی هوآن کیم

هانوی در کشور ویتنام

اگر اول صبح به اطراف دریاچه‌ی هوان کیم بیایید مردم زیادی را خواهید دید که مشغول تای‌چی، دویدن، دوچرخه‌سواری و پیاده‌روی هستند و پس از آن، روز کاری خود را شروع می‌کنند. در وسط دریاچه آرامگاهی قرار دارد که به برج لاک‌پشت معروف است. دریاچه نمای بسار زیبایی دارد و در نزدیکی آن معبدی است که ارزشش را دارد که از نزدیک آن را ببینید.

موزه‌ی هنرهای زیبای ویتنام

هانوی در کشور ویتنام

در این موزه می‌توانید سبک‌های مختلف هنرهای ویتنامی را از نزدیک مشاهده کنید. سبک‌های مختلف هنر بودایی، مردمی، ابریشم و نقاشی لاکی در این موزه به چشم می‌خورد.

معبد کوآن سو

هانوی در کشور ویتنام

کوآن سو یکی از مهم‌ترین معابد ویتنام به شمار می‌آید. حال هوای قرن پانزدهم را در این معبد می‌توانید ببینید.

معبد یک ستونی

هانوی در کشور ویتنام

این معبد در سال ۱۰۴۹ میلادی ساخته شده و در واقع یک اتاق کوچک است که در ستونی روی تالاب قرار دارد. بودایی‌ها اعتقاد دارند که نیایش در این معبد باعث سلامتی و باروری می‌شود.

موزه‌ی هوشی‌مین

هانوی در کشور ویتنام

هوشی‌مین، رهبر و بنیان‌گذار دولت کمونیستی ویتنام است. وی از معدود سیاستمدارانی بود که جسدش مومیایی شده است و در موزه‌ی هوشی‌مین نگهداری می‌شود.

زندان هوآلو

هانوی در کشور ویتنام

این زندان یکی از مخوف‌ترین زندان‌های جهان است که سربازان اسیر آمریکایی در آن شکنجه می‌شدند. یکی از معروف‌ترین زندانیان این زندان سناتور جان مک‌کین است. حالا این زندان به موزه‌ای کوچک تبدیل شده است که در آن گیوتین مخصوص اعدام هم در معرض نمایش قرار دارد.

بازار دونگ ژوآن

هانوی در کشور ویتنام

بازار دونگ ژوآن قدیمی‌ترین مرکز خریدی است که در محله‌ی قدیمی قرار دارد. این بازار چند طبقه بوده و هر چیزی که انتظارش را داشته باشید با قیمتی ارزان در آن فروخته می‌شود.

گشت و گذار در محله‌ی قدیمی

هانوی در کشور ویتنام

محله‌ی قدیمی هانوی حدود ۲۰۰۰ سال قدمت دارد و بازارهای زیادی در این منطقه وجود دارد که اجناس را به قیمت ارزانی می‌فروشند. از فروشگاه‌های طلا و نقره گرفته تا پوشاک و لوازم آرایشی و ابزار آلات موسیقی در این محله پیدا می‌شود. نکته‌ی جالب توجه دیگری که در این منطقه وجود دارد بافت فرسوده‌ای است که نشانه‌های معماری فرانسوی در آن به چشم می‌خورد.

موزه‌ی ارتش

هانوی در کشور ویتنام

موزه‌ی ارتش نمایی از تاریخ پر هیاهوی ویتنام را نمایش می‌دهد. در این موزه مجموعه‌ای عالی از هواپیماها، تانک‌ها و اسلحه‌های عرضه شده توسط ارتش چین، اتحادیه‌ی جماهیر شوروی، فرانسه و آمریکا وجود دارد.

معبد ادبیات

هانوی در کشور ویتنام

معبد لیتریچر یا ادبیات متعلق به پیروان کنفوسیوس بوده و اولین دانشگاه ویتنام محسوب می‌شود. این معبد در سال ۱۰۷۰ میلادی ساخته شده و نمونه‌ای فوق‌العاده از معماری سنتی ویتنام را در معرض نمایش گذاشته است. ضمن اینکه یکی از قدیمی‌ترین ساختمان‌های این کشور محسوب می‌شود.

موزه‌ی تاریخ زنان

هانوی در کشور ویتنام

تاریخ همیشه حول محور موضوعات مردانه بوده است. موزه‌ی زنان ویتنام تلاش می‌کند تا برش‌هایی از زندگی زنان ویتنامی را در طول تاریخ به نمایش بگذارد. در این موزه، آثار هنری ساخته شده به دست زنان و همچنین فیلم‌هایی ویدیویی مصاحبه با آن‌ها ارایه می‌شود.

نمایش عروسک‌های آبی

هانوی در کشور ویتنام

تئاتر عروسک‌های آبی بیش از ۱۰۰۰ سال است که در ویتنام قدمت دارد. به این صورت که می‌توانید حرکت عروسک‌های چوبی روی آب یک استخر کم‌عمق را تماشا کنید. تئاتر عروسک‌های آبی نمونه‌ای از یک تجربه‌ی فرهنگی بسیار منحصربه‌فرد و ارزشمند است.

موزه‌ی مردم‌شناسی

هانوی در کشور ویتنام

موزه‌ی مردم‌شناسی در هانوی یک موسسه‌ی چندمنظوره است که به‌عنوان مرکز تحقیقات هم فعالیت می‌کند. این موزه به نمایش فرهنگ‌های مختلف قومی ویتنام پرداخته است و به شما کمک می‌کند تا درک عمیق‌تری نسبت به تاریخ ویتنام پیدا کنید.

سفر به هانوی ویتنام

منبع : کجارو

مطالب مشابه را ببینید!