مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای سفر به پراگ در جمهوری چک

راهنمای مسافرتی پراگ در جمهوری چک

شهر پراگ یکی از زیباترین شهرهای جمهوری چک در اروپای مرکزی است. پراگ با قلعه های زیبای تاریخی، طبیعت بی نظیر و جاذبه های دیگر تونسته است گردشگران زیادی را جذب کند.

پراگ

اطلاعات ضروری سفر به چک

کشور چک با ایران ۲ ساعت و نیم اختلاف ساعت دارد و از آن عقب تر است. زبان رسمی مردم این کشور، چکی و واحد پول آن، کرونا است. هر کرونا برابر ۱۵۲ تومان است. چک دارای ۴ فردگاه بین المللی است که عبارتند از:

فرودگاه برنو- فرودگاه استراوا- فرودگاه کارلووی واری و فرودگاه لئوس جانسیک استراوا

آب و هوای چک و بهترین زمان سفر به آن

چک دارای تابستان هایی گرم و زمستان هایی سرد و برفی است. به دلیل وجود ارتفاعات مختلف، آب و هوای این کشور،  از منطقه ای به منطقه ی دیگر فرق دارد.

بهترین زمان برای سفر به چک را می توان فصل بهار دانست که هم هوا ملایم و مطبوع است و هم درختان شکوفه کرده اند و منظره ی زیبایی در پیش رو است.

اگر به دنبال سفرارزان تر باشید می توانید در فصل های آف سیزن مثل زمستان سفر کنید که قیمت هتل ها تا حد زیادی کمتر است و در واقع رزرو هتل را می توانید از ۲۰ تا ۴۰ درصد پایین تر از قیمت انجام دهید. البته باید بدانید که زمستان های چک، سرد و برفی است.

پراگ

هزینه های معمول

پراگ

هزینه‌ ی اقامت: برای یک شب اقامت در هاستل در پراگ باید حدود ۳۵۰ کرونا بپردازید که البته در فصل های کم گردشگر، ارزانتر خواهد بود. هتل های ارزان پراگ هم از روزی ۱۲۰۰ کرونا شروع می شوند و تا ۴۸۰۰ تا هم می رسند.

هزینه ‌ی غذا: هزینه ی  غذا در پراگ گران نیست و با ۲۴۰ کرونا می توان یک وعده غذای کامل به همراه دسر صرف کرد. غذاهای محلی را در سفر به پراگ فراموش نکنید.

هزینه‌ ی حمل و نقل عمومی: در این شهر می توانید هم با تراموا و هم مترو رفت و آمد کنید که به بیشتر مناطق شهر هم دسترسی دارد. هزینه ی بلیطهم بستگی به طول مسیر دارد. تاکسی های پراگ به شدت گران است پس به هیچ عنوان حدالامکان سمت تاکسی در این شهر نروید

جاذبه ‌های گردشگری پراگ

پراگ پایتخت کشور چک و یکی از زیباترین شهرهای اروپای مرکزی است که با دیدنی های فراوانش، به یکی از محبوب ترین مقلاصد گردشگری در اروپا تبدیل شده است. این شهر، دیدنی های فراوانی دارد که در زیر به اختصار به معرفی تعدادی از آنها می پردازیم:

پراگ

پل چارلز (Charles Bridge): یکی از نمادهای اصلی شهر پراگ، پل چارلز است که ۶۰۰ سال قدمت دارد و از جاذبه های اصلی این شهر است.

میدان شهر قدیم پراگ: این میدان، بین میدان Wenceslas و پل کارل قرار گرفته است، میدانی با معماری شگفت انگیز که رازهای تاریخ پر فراز و شیب چک را در دل خود دارد. ساختمان های اطراف این میدان هم با انواع معماری رنسانسی، باروک، گوتیک و روکوکویشان، بسیار دیدنی هستند. یکی جای عالی برای تماشای معماری و دیدن مردم بومی چک.

قلعه ی پراگ:  قلعه ی پراگ، یکی از اصلی ترین جاذبه های گردشگری این شهر و بزرگترین قلعه ی جهان است که دارای وسعت ۷۰ هزار متر مربع است. این قلعه را می توان یک نمونه ی تکرار نشدنی از معماری گوتیک دانست.

ساعت نجومی پراگ: ساعت نجومی، یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این شهر است که متعلق به دوران قرون وسطی است و قدیمی ترین ساعت نجومی است. جالب است بدانید که هر روز ساعت ۱۲، ۱۲ تن از حواریون بیرون می آیند. ۴ مجمسه هم در کنار این ساعت وجود دارد که نماد چهار ویژگی بد انسان است: غرور، خساست، مرگ و خوش ‌گذرانی.

گشت و گذار در پارک ملی Šumava: Šumava بزرگترین پارک ملی چک است که در آن می توان یک طبیعت گردی تمام عیار داشت. جنگل های بکر، دریاچه ای زیبا و رودخانه های خروشان، از ویژگی این پارک ملی هستند.

مطالب مشابه را ببینید!