مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

جزایر مالدیو

راهنمای سفر به مالدیو

یکی از مناطقی که زیباترین جزایر دنیا را دارد کشور مالدیو است که زوج های جوان مالدیو را برای مکان ماه عسل انتخاب می کنند و به این جزایر لوکس سفر می کنند.

این کشور ۱۰۰۰ جزیره تمامی انتظارات‌مان از یک جزیره‌ی استوایی را برآورده می‌کند. آب‌وهوای خوب، ساحل‌هایی با شن‌های سفید، درختان نخل، روز‌های گرم و آفتابی، و مکان‌های مناسب برای غواصی. همچنین شما می‌توانید در خانه‌ی خود، که بر روی آب است، استراحت کنید. در ادامه با کجارو همراه باشید.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

۱ دلار آمریکا = ۱۵ روفیه مالدیو

هزینه‌های معمول

اسکان

مالدیو مقصد ارزانی نیست و در این کشور جای واقعا ارزانی برای اسکان پیدا نمی شود. جدا از پایتخت آن، هتلی در مالدیو وجود ندارد. بلکه مجموعه‌های اقامتی گوناگونی برای مسافران در نظر گرفته شده است. مجموعه‌های اقامتی ارزان از حدود ۷۵۰ روفیه مالدیو برای هر نفر، برای هر روز و در فصل ارزان شروع می‌شود. در اکثر مجموعه‌های اقامتی یک اتاق دو نفره حداقل روزی ۱۵۰۰ روفیه برایتان هزینه دربر خواهد داشت.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

غذا

هنگام اقامتتان در یک مجموعه‌‌ی اقامتی هزینه‌های مربوط به غذاها و نوشیدنی‌های‌تان پوشش داده می‌شود. بر روی جزیره‌ی اصلی، “مال” (Male)، می‌توانید مغازه‌ها و رستوران‌های محلی پیدا کنید. غذا عمدتا حدود ۸۰ روفیه هزینه دربر خواهد داشت.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

هزینه‌ی رفت‌و‌آمد

مجموعه‌‌ی اقامتی شما تمامی خدمات مربوط به رفت‌و‌آمدتان را پوشش می‌دهد.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

فعالیت‌‌ها

هزینه‌ی غواصی متغیر است، اما روی‌هم‌رفته حدود ۵۳۷۵ روفیه در هفته است.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

نکاتی برای صرفه‌جویی

از خاورمیانه یا آسیا به آنجا پرواز کنید

حتی پرواز به مالدیو می تواند واقعا برایتان گران تمام شود. خوشبختانه پروازهای منطقه‌ای مانند «اِیر آسیا» و »اِیرلاین سری‌لانکا» پرواز‌های ارزانتری برای مالدیو در نظر گرفته‌اند. حتما سعی کنید از آسیا یا خاورمیانه به مالدیو پرواز کنید تا در هزینه‌های سفر صرفه‌جویی کنید.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

از لنج استفاده کنید

اگر از لنج استفاده نکنید سفر بین جزایر مالدیو می‌تواند برای‌تان گران تمام شود. اگر نمی‌خواهید به جزیره‌ی اشتباه بروید یا از پرواز‌های کوچک برای حمل‌ونقل‌تان استفاده کنید، حتما برنامه‌ی زمانی لنج‌ها را چک کرده و برنامه‌ی سفرتان را با آن هماهنگ کنید.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

در خانه‌ی محلی‌ها اسکان کنید

اخیرا مالدیو به محلی‌ها اجازه داده تا پذیرای مسافران در خانه‌ی خودشان باشند که البته برای مسافران بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر است. با استفاده از سایت‌هایی مثل Airbnb می‌توانید این خانه‌ها را پیدا کنید. با اینکه تعداد محدودی مسافرخانه در منطقه هستند، تنها گزینه‌ی جایگزین برای این خانه ها، گذراندن شب در یکی از مجموعه‌‌های اقامتی است. با ماندن در این خانه‌ها با فرهنگ محلی بیشتر آشنا شوید و مقدار زیادی در هزینه‌ها صرفه‌جویی کنید.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

در مجموعه‌های اقامتی غذا نخورید

مجموعه‌‌هایی اقامتی تنها گزینه برای صرف غذا در مالدیو نیستند. غذا خوردن در یک رستوران محلی لذت‌بخش خواهد بود و همچنین غذاهای موجود در خانه‌های اقامتی هم می‌توانند خوشمزه باشد. همچنین در این صورت مقدار زیادی هم در هزینه‌هایتان صرفه جویی خواهد شد.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

به گشت‌‌وگذار‌های برنامه‌ریزی شده بروید

بسیاری از خانه‌های اقامتی گشت‌و‌گذارهایی تدارک می‌بینند که شما هر زمان بخواهید می‌توانید از آنها استفاده کنید. با توجه به فضای خصوصی که ماندن در یک خانه‌ی اقامتی دارد، اغلب شما و میزبانتان می‌توانید به صورت شخصی و بدون محدودیت زمانی از غواصی لذت ببرید. نه‌تنها این گزینه ارزانتر خواهد بود، بلکه حجم عظیمی از مردم هم در انتظار نخواهند بود تا گشت‌و‌گذار توسط مجموعه‌ی اقامتیتان تمام شود تا نوبت آنان سر برسد. همچنین این ایده‌ی خوبیست تا بتوانید راجع به شهر‌های اطراف پرس‌و‌جو کرده و بتوانید فعالیت‌ها و کارهای دیگری برای انجام دادن پیدا کنید.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

چیزهایی که باید ببینید و کارهایی که باید انجام دهید

در شهر مال گشت‌و‌گذار کنید

این شهر نسبتا کوچک پایتخت مالدیو است. جدا از اندازه، این شهر دارای مساجد و موزه‌ها ی جالب زیادی است و فعالیت‌های جالب زیادی نیز می‌توان در آن انجام داد. «هاکارو میسکی» (Hukuru Miskiiy)، که همینطور با نام مسجد جمعه‌ی قدیم شناخته ‌شده، قدیمی‌ترین مسجد کشور است که تاریخ ساخت آن به ۱۶۵۶ می‌رسد. این مسجد یکی از محبوب‌ترین مکان‌های توریستی موجود است. برخی از مکان‌های جالب دیگر نیز عبارتند از، گالری هنر ملی، استادیوم ملی و «پارک سلطان».

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

راهنمای سفر به جزایر مالدیوHukuru Miskiiy

در “صخره‌ی موز” غواصی کنید

این مکان یک محدوده‌ی حفاظت شده‌ی دریایی است که زیبایی‌هایش و امکان غواصی منحصر‌به‌فرد در آن شهرتی بین‌المللی دارند. غارهای متعدد، برآمدگی‌ها و خطوط صخره‌ای شاخص آن باعث می‌شوند هر شات شما عکسی زیبا بیافریند. بافت مرجانی آن نیز چنان غنی است که انواع گونه‌های دریایی را به خود جذب می کند. از جمله، ماهی‌های “گراپِر” (Groper)، “باراکودا” (Barracuda)، “مورِی‌ها” (Morays)، “جکفیش” (Jackfish)، “اِسنپر” (Snapper) و دیگر گونه‌ها.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

بیرون غذا بخورید

غذاها فراتر از خوشمزه و بسیار تازه هستند. اکثر رستوران‌های “مال” در فضای باز غذای خود را سِرو می کنند. بعضی از مکان‌های محبوب تر عبارتند از، “کافه سیگال” (Seagull Cafe)، “سمفونی” (Symphony)، “کافه رویال گاردن” (Royal Garden Cafe) و “ایروداشو هُتا” (Irudhashu Hotaa) (برای غذاهای سریع).

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

سوار زیردریایی “وِیل” (Whale) شوید

در این گشت‌وگذار محبوب شما به صخره‌های اقیانوسی سر خواهید زد. این مورد برای کسانی که غواصی نمی‌کنند و بچه‌ها فوق‌العاده است. تعدادی قایق هستند که می توانند شما را به محل سوار شدن زیردریایی، “خانه‌ی وال” (The Whale House)، ببرند. با توجه به اینکه تنها چند سفر محدود در طول روز انجام می‌پذیرد، بهتر است که ابتدا نوبت خود را رزرو کنید.

راهنمای سفر به جزایر مالدیو

به ماهیگیری بروید

ماهیگیری در اینجا بسیار محبوب است. پس برای کسانی که این کار را دوست دارند مالدیو فوق‌العاده است. موقعیت‌های مناسب زیادی برای این کار وجود دارند. خیلی از هتل‌ها بَسته‌ای ارائه می‌دهند که وسایل لازم، طعمه و همینطور تجهیزات ماهیگیری در شب در آن یافت می‌شود.

مالدیو

در جزیره‌ی “باتالا” (Bathala) استراحت کنید:

جزیره‌ای زیبا در جزایر مرجانی شمالی “آری” (Ari) است . فاصله‌ی آن هم تا فرودگاه، با قایق‌های سریع ۹۰ دقیقه و با هواپیماهای کوچک تنها ۲۰ دقیقه است. ساحل‌های اینجا با شن نرم و سفید پوشیده شده‌اند و پوشش طبیعی زیبایی دارند. جزیره کوچک و صمیمی است (تنها در ۱۰ دقیقه می‌توانید جزیره را دور بزنید) و حس اختصاصی بودن را به شما منتقل می کند.

مالدیو

در باقی‌مانده ی کشتی “مالدیو ویکتوری” (Maldive Victory) غواصی کنید

این غواصی برای کسانی که راحت‌تر و بهتر غواصی می کنند مناسب است. به خاطر جریانات قوی چالش‌ها در این غواصی افزایش می‌یابند. کشتی (که در سال ۱۹۸۱ غرق شده بود) در عمق ۱۱۵ پایی در بستر اقیانوس نشسته است. ساختار آن تقریباً سالم مانده و اکنون خانه‌ای برای اسفنج‌ها، مرجان‌ها و انواع ماهی‌ها است.

مالدیو

به آب‌گرم بروید

وقتی پول و وقت خود را صرف می‌کنید تا به چنین جایی سفر کنید، خوب است که چند ساعتی را در آب‌گرم سپری کنید. بهترین مزیت آنها این است که می‌توان به سادگی در آنها استراحت کرد و آرامش پیدا کرد. همینطور آنها برای سلامتی بدن شما هم مفید هستند. ماساژها، سم‌زدایی، ماسک‌گذاری و انواع خدمات مربوطه نیز در این مکان‌ها صورت می‌پذیرند.

مالدیو

در “فیش هِد” گشت‌و‌گذار کنید

اینجا یکی دیگر از مکان‌های مناسب برای غواصی در مالدیو است که همینطور با نام “موشیماسمینگالی تیلا” (Mushimasmingali Thila) شناخته شده است. بزرگ‌ترین جاذبه‌ی اینجا کوسه‌های خاکستری آن هستند. اما شما همینطور در آن قادر به دیدن انواع ماهی‌ها، از جمله “ناپلئون‌”ها (Napoleons)، “فاسیلییِر‌”ها (Fusiliers) و حتی “باراکودا”ها هستید. دیواره‌ها به اعماق اقیانوس ختم می‌شوند و طاقچه‌های طبقه طبقه ای را شکل می‌دهند که پوشیده از شقایق‌ها و بادبزن‌‌های دریایی و مرجان‌های سیاه است.

مالدیو

ورزش‌های آبی انجام دهید

وقتی که از استخر‌های هتل و تالاب‌های فیروزه‌ای متعدد خسته شدید، می‌توانید انواع ورزش‌های آبی را در مالدیو تجربه کنید. آب در اینجا برای سواری فوق‌العاده است، چه در سواری با یک قایق موزی، چه چترسواری بر روی آب، چه اسکی بر روی آب و چه هر چیز دیگری، مطمئن باشید لحظات پرهیجانی را تجربه خواهید کرد.

مالدیوموج‌سواری کنید

درهر زمانی بین “مارس” و “اکتبر” در مالدیو می‌توانید لحظات فوق‌العاده‌ای با موج‌سواری تجربه کنید. همچنین در “ژوئن” و “آگوست” بلند‌ترین موج‌ها را برای سواری خواهید داشت. جزیره‌ی مرجانی “مال” یکی از مکان‌های محبوب در این راستاست. اما جاهای فوق‌العاده‌ی فراوان دیگری نیز برای موج‌سواری وجود دارند.

مالدیو

خوراکی نوش‌جان کنید

غذای مالدیوی بسیار خوشمزه است، مخصوصاً اگر طرفدار غذای دریایی باشید. اسنک‌ها، که عموماً با نام “هِدیکا” (Hedhikaa) شناخته می‌شوند بسیار محبوب هستند و یک منوی کامل به آنها اختصاص داده شده است. همه نوع شیرینی‌های توپُرِ گوناگون و رول‌های ماهی سرخ‌شده در مالدیو یافت می‌شود. خوردن اسنک هیچ‌وقت به این اندازه هیجان‌انگیز نخواهد بود.

مالدیو

از مرکز تجاری STO خرید کنید

بزرگ‌ترین سوپرمارکت شهر “مال”. با خرید وسایل از اینجا می‌توانید اندکی در هزینه‌ی خود صرفه‌جویی کنید. مخصوصاً اگر جایی که در آن اسکان دارید آشپزخانه داشته باشد. در این فروشگاه می‌توانید میوه‌ها وسبزی‌های تازه و حتی محلی را تهیه کنید.

مالدیو

از موزه‌ی ملی دیدن کنید

این موزه کوچک در “پارک سلطان” و در “مال” قرار دارد. این مکان در سال ۱۹۵۲ افتتاح شده و مجموعه‌ای از فرهنگ و تاریخ کشور را به نمایش می گذارد. خیلی از آثار موجود در موزه قبلا متعلق به سلطان‌ها و ملکه‌ها تعلق بوده‌است.

مالدیو

مطالب مشابه را ببینید!