مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای سفر به ورشو پایتخت لهستان

یکی از شهرهای تاریخی و زیبای اروپا شهر ورشو پایتخت لهستان است که به محض ورود به این شهر متوجه تفاوت ورشو با دیگر شهرهای لهستان و همچنین شهرهای اروپا می شوید.

راهنمای سفر به ورشو شهر تاریخی لهستان

ورشو شهری با تاریخی پر سر و صدا و ناراحت کننده که جاذبه های فراوانی دارد و البته همه ی دیدنی های آن در جذابیت های تاریخی اش خلاصه نمی شود. ورشو پایتخت کشور لهستان است اما مثل دیگر شهر این کشور یعنی کراکف مورد مهر گردشگران نبوده است. با این حال این موضوع دلیلی بر زیبا نبودن آن نیست. تقریبا بهترین رستوران های لهستان را می توانید در این کشور ببینید. علاوه بر همه ی این ها، ورشو شهر گرانی نیست و می توان سفر چند روزه ی پر خاطره ای در آن داشت.

ورشو پایتخت لهستان

دانستنی های لازم در سفر به ورشو

مردم ورشو به زبان رسمی این کشور یعنی لهستانی صحبت می کنند. اختلاف ساعت ورشو با تهران ۲ ساعت و نیم است و از آن عقب تر است. واحد پول رسمی لهستان، زلوتی نام دارد. این شهر دارای یک فرودگاه به نام فرودگاه چوپین ورشو است.

آب و هوای ورشو

ورشو زمستان هایی سرد دارد . بارش پیاپی باران و برف می تواند باعث مختل شدن برنامه های سفرتان شود. بنابراین پیشنهاد می کنیم در فصل های بهار و پاییز که بهترین فصل ها برای سفر به این شهر زیبا هستند، اقدام کنید، در این فصل ها، با گرمای مطلوب و دلچسبی روبرو می شوید. با این حال باز هم به دلیل معتدل بودن هوا، امکان بارندگی وجود دارد.

هزینه های معمول سفر به ورشو

معمول ترین هزینه ها در سفر به ورشو، هزینه های اقامت، خورد و خوراک و حمل و نقل است که در این جا می خواهیم به توضیح هر سه بپردازیم:

هزینه اقامت: کم شدن هزینه هایتان پیشنهاد می کنیم در هاستل اقامت کنید. هزینه ی اقامت در هاستل اشتراکی برای یک شب ۳۳ تا ۸۳ زلوتی و برای هاستل خصوصی، ۸۰ تا ۱۲۰ زلوتی می شود. اگر هم بخواهید در هتل اقامت کنید باید بدانید که هزینه اقامت در هتلی ۳ ستاره شبی ۱۱۵ تا ۳۹۰ زلوتی و هزینه اقامت در هتل ۴ ستاره، ۱۸۰ تا ۴۵۵ زلوتی می شود.

ورشو پایتخت لهستان

هزینه غذا: همانطور که گفته شد، ورشو شهر گرانی نیست و بنابراین می توان با هزینه ای کم هم غذای مقرون به صرفه میل کرد. برای صرف یک غذای محلی خوشمزه باید هزیه ای معادل ۱۰ تا ۱۸ زلوتی بپردازید و برای صرف شام هم می توانید به دنبال رستوران های لهستانی بگردید که معمولا از رستوران های بین المللی ارزان ترند.

هزینه حمل و نقل: رنج وسایلی که برای عبور و مرور در ورشو می توانید انتخاب کنید، گسترده اند. از اتوبوس گرفته تا تراموا و… هزینه ی تاکسی از بقیه ی وسایل گران تر است و بنابراین پیشنهاد می کنیم از ان استفاده نکنید.

جاذبه های گردشگری ورشو

موزه قیام: یکی از بهترین موزه های ورشو، موزه قیام ورشو است که اتفاقات سیاسی و نظامی در آن نمایش داده می شود. تصاویر و ویدئوهای خیلی جالب و گاه ناراحت کننده ای از جنگ جهانی دوم در این شهر و مصاحبه با ارتش نازی آلمان بعد از ویرانی کردم شهر ورشو به نمایش گذاشته شده است که اگر به تاریخ و رویدادهای تاریخی علاقه دارید، حتما باید ببنید.

ورشو پایتخت لهستان

الدتاون (شهر قدیمی ورشو): در بخش قدیمی شهر ورشو می توانید کلیساهای بسیار زیبا به سبک باروک، ساختمان هایی با معماری فوق العاده که اکثرا در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند را ببینید.

ورشو پایتخت لهستان

قصر سلطنتی: قصر سلطنتی شهر ورشو به نام Zamek Królewski در قرن پانزدهم ساخته شده است و مانند دیگر سازه های ورشو از گزند جنگ در امان نبوده است. جدای از معماری بسیار زیبایی که دارد و بایید در سفر به ورشو حتما ببینید، آثار ارزشمندی هم در آن از هنرمندان بزرگی مثل رامبرانت نگهداری می شود.

سفر به شهر تاریخی ورشو لهستان

منبع : الی گشت

مطالب مشابه را ببینید!