بخواهیم به دور دنیا سفر کنیم چقدر هزینه سفرمان می شود؟

سفر به دور دنیا

خیلی ها آرزو دارند به دور دنیا سفر کنند که به دلیلی هزینه های زیاد منصرف می شوند. اما واقعا هزینه های سفر به دور دنیا چقدر است؟

سفر به دور دنیا و براورد هزینه های آن

مخارج سفر به دور دنیا بسیار کمتر از چیزی است که احتمالا فکر می‌کنید. هزینه‌های هر روز در یک سفر طولانی مدت، چند ماه یا حتی بیشتر، بسیار کم‌تر از هزینه‌های یک سفر معمولی ۱۰ روزه در خارج از کشور است.

فاکتورهای زیادی بر هزینه‌ سفر تأثیر گذارند: نوع و تعداد کشورهایی که از آن‌ها بازدید می‌کنید، نوع و مدت اقامت در هر شهر، نوع حمل و نقل و تعداد تورها و فعالیت‌هایی که در طول سفر شرکت می‌کنید. در این مقاله برخی از هزینه‌های مربوط به سفر دور دنیا را برآورد کرده‌ایم. اگر شما هم در فکر یک ماجراجویی هیجان‌انگیز به دور دنیا هستید در ادامه با ما همراه باشید.

عوامل موثر در هزینه سفر

کشورهایی که بازدید می‌کنید

سفر به دور دنیا

اگر زمان زیادی را در کشورهای توسعه یافته (اروپا، استرالیا، نیوزیلند و ژاپن) صرف کنید، هزینه‌های شما بسیار زیاد خواهد شد. در اروپا و استرالیا، هزینه هر فرد در هر روز به طور متوسط ​​۱۲۵ دلار (۴۷۰ هزار تومان) است.

در مقابل آسیا، آفریقا و آمریکای جنوبی ارزان‌تر خواهد بود. در مکان‌هایی مانند کامبوج، هندوستان و نپال، این میزان تا ۵۰ دلار (۱۹۰ هزار تومان) به ازای هر فرد در هر روز کاهش می‌یابد، حتی اگر خوب بخورید و محل اقامت خوبی داشته باشید.

اگر برنامه سفر طوری باشد که بیشتر از کشورهای مناسب‌تر بازدید کنید هزینه‌های خود را به میزان قابل توجهی کاهش داده‌اید.

یک منبع خوب برای تعیین بودجه‌ی سفر budgetyourtrip است. اگر می‌خواهید از هزینه‌های اصلی روزانه در هر کشوری آگاه شوید، این وب‌سایت منبعی عالی است. به سادگی نام خود را وارد کنید و برآورد میانگین هزینه روزانه برای بازدید از کشور مورد نظر را دریافت کنید. اگر چه این تنها یک برآورد کلی است، اما به شما نشان می‌دهد که در هر کشور حدودا چه میزان باید هزینه کنید.

روش حمل و نقل

سفر به دور دنیا

اصلی‌ترین نوع حمل و نقل در طول سفر تاثیر زیادی بر بودجه شما خواهد گذاشت. پرواز گران‌ترین نوع حمل و نقل است، در حالی که سفر بااتوبوس بسیار ارزان‌تر تمام می‌شود. اگر واقعا قصد دارید بودجه خود را تا حد زیادی پایین بیاورید، پرواز‌های خود را محدود کنید و تا جایی که ممکن است از اتوبوس و قطار استفاده کنید.

اما به یاد داشته باشید، هر چقدر پرداخت کنید، به همان اندازه سرویس دریافت می‌کنید. سفر با اتوبوس روشی مقرون‌به‌صرفه اما آهسته و فوق العاده خسته کننده است. هنگامی که درازمدت سفر می‌کنید، زمان زیادی در اختیار دارید؛ بنابراین اضافه کردن یک روز به برنامه سفر چندان به چشم نمی‌آید. فرض کنید برای جابه‌جایی بین بانکوک و چیانگ مای از اتوبوس استفاده کنید، به این شکل هم در هزینه‌ها صرفه جویی شده و هم از مناظری که در طول مسیر می‌بینید لذت خواهید برد.

سرعت سفر

سفر به دور دنیا

آهسته‌تر سفر کنید و هزینه‌های روزانه خود را پایین آورید.

هر چه بیشتر مکان خود را تغییر دهید، پول بیشتری خرج می‌کنید. هر بار که راهی یک مکان جدید می‌شوید، باید یک هزینه اضافی برای حمل و نقل پرداخت کنید، در نتیجه هزینه‌های روزانه خود را افزایش می‌دهید.

بسیاری از مردم، زمانی که برای یک سال سفر می‌کنند، هر هفته یا دو هفته جابه‌جا می‌شوند. بعضی هم سعی می‌کنند یک ماه یا بیشتر در یک جا ساکن شوند و از آن‌جا که در این دوره‌ها هیچ هزینه‌ای برای حمل و نقل صرف نمی‌کنند، هزینه‌ها معمولا بسیار کم می‌شود.

نوع اقامت

هزینه‌ای که برای یک مکان اقامتی راحت پرداخت می‌کنید، از بزرگ‌ترین بخش‌های بودجه سفر شما است. بنابراین صرفه جویی در این بخش موجب صرفه جویی قابل توجهی در کل هزینه‌ها می‌شود. در سفرهای طولانی مدت، اکثر مردم در هتل‌ دو یا سه ستاره، هاستل‌ یا آپارتمان اقامت می‌کنند. اگر انفرادی سفر می‌کنید، هاستل‌ها معمولا ارزان‌ترین هستند؛ می‌توانید یک تخت و نه یک اتاق کامل را برای یک شب رزرو کنید. اما مسئله این است که با یک یا چند نفر دیگر اتاق خواب و سرویس بهداشتی را شریک خواهید بود. اما در عین حال، هاستل‌ها محیطی عالی برای دیدار با دیگر مسافران و گردشگران هستند.

سفر به دور دنیا

با اقامت در هاستل‌ها و آپارتمان‌ها معمولا دسترسی به آشپزخانه خواهید داشت. بنابراین می‌توانید در هزینه‌های خورد و خوراک صرفه جویی کنید.

اگر با خانواده سفر می‌کنید، هاستل‌ها خیلی ارزان‌تر نیستند، زیرا باید برای هر نفر جداگانه هزینه کنید.

یک راه دیگر برای کم کردن هزینه‌ها این است که هزینه‌های حمل و نقل خود را با هزینه‌های اقامتی ترکیب کنید. رزرو قطارها و اتوبوس‌هایی که حرکت شبانه دارند راهی عالی برای صرفه جویی در هزینه‌ها است. همیشه استثناء وجود دارد، اما به طور کلی مکان‌های اقامتی به ترتیب از ارزان‌ترین تا گران‌ترین به شرح زیر است:

  • کوچ‌سرفینگ (Couchsurfing)
  • چادر زدن
  • هاستل‌ها
  • اجاره بلند مدت
  • هتل‌های کم هزینه
  • هتل‌های با بودجه متوسط
  • هتل‌های لوکس

خورد و خوراک

سفر به دور دنیا

خورد و خوراک یکی دیگر از مواردی است که به سرعت به بودجه سفر می‌افزاید. اگر واقعا سعی دارید هزینه‌های خود را پایین بیاورید، رستوران‌ رفتن را به حداقل برسانید و بیشتر از فروشگاه‌های مواد غذایی خرید کنید. اگر خودتان برای تهیه غذا وقت صرف کنید، هزینه‌ها کم‌تر هم می‌شوند.

خوردن غذاهای محلی بسیار ارزان‌تر از صرف غذا در رستوران‌هایی است که منوی غربی دارند. گاهی اوقات بهترین کار استفاده از غذا‌های خوب و ارزان خیابانی است. فقط یادتان باشد برای جلوگیری از مسمومیت غذایی، سراغ آن‌هایی بروید که صفی طولانی جلوی دکه‌شان تشکیل شده است.

هزینه‌های کلی

به طور کلی، بین ۲۰,۰۰۰ تا ۳۰,۰۰۰ دلار (۷۶ تا ۱۱۴ میلیون تومان) هزینه هر نفر برای یک سال سفر به دور دنیا خواهد شد.

این برآورد تنها متوسط هزینه‌ها است. شما می‌توانید با کمتر از ۲۰,۰۰۰ دلار سفر کنید. بسیاری این کار را انجام داده‌اند و در مورد آن بسیار نوشته‌اند. می‌توانید لوکس سفر کنید و بین ۴۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰ دلار (۱۵۲ تا ۱۹۰ میلیون تومان) یا حتی بیشتر هزینه کنید.

کلام آخر اینکه اگر تنها سفر می‌کنید، باید بتوانید در طول یک سال سفر خود به دور دنیا بیش از ۲۰۰۰ دلار در ماه (۷ میلیون تومان) و ۶۶ دلار (۲۵۰ هزار تومان) در روز هزینه کنید.

اگر خانوادگی سفر می کنید، سعی کنید تا قبل از اینکه بچه‌ها به ۱۲ سالگی برسند سفر خود را آغاز کنید. بیشتر هزینه‌های سفر، هزینه‌های پرواز، گشت‌ها و غیره، برای بچه‌های زیر ۱۲ سال ارزان‌تر است.

سفر به دور دنیا

منبع : کجارو

مطالب مشابه را ببینید!