مجله تاپ‌ناز‌

با شیر ترشیده و 7 نسخه خانگی دیگر کک و مک را درمان کنید

درمان کک و مک

یکی از مشکلات پوستی رایج کک و مک و یا به اصطلاح برخی از پزشکان مزاحم زیبایی پوست صورت است که با روش های مختلفی می توان آن را درمان کرد. در این مطلب چند ترکیب خانگی را مشاهده می کنید که کک و مک را نابود می کنند.

درمان خال و کک و مک با نسخه های خانگی

تمام افراد دوست دارند تا پوستی سالم و بی عیب و نقصی داشته باشند ولی متاسفانه این باب شده است که زیبایی در پول است و هرکسی که پول داشته باشد حتما فرد زیبایی می باشد ولی این تنها یک فکر اشتباه می باشد . در این مقاله ما قصد داریم تا شمارا با یک روش خانگی برای از بین بردن خال ها آشنا سازیم که بسیار کاربردی می باشد. برای اطلاع بیشتر ادامه ی این مطلب را بخوانید.

شاید این سوال برای شما پیش آید که آیا درمان این مشکل در خانه امکان پذیر است یا خیر؟ برای پاسخ به این سوال می توان گفت :بله! همانگونه که برای درمان ریزش مو و دیگر مشکلات درمان های خانگی وجود دارد .پیشنهاد میشود که همیشه برای برطرف کردن مشکلاتتان از روش های طبیعی استفاده کنید.
درمان کک و مک

نسخه های طبیعی و خانگی برای درمان خال و کک و مک

چگونه با استفاده از درمان های خانگی خال ها را از بین ببریم. در این بخش از تاپ ناز قصد داریم تا شمارا با درمان های خانگی برای از بین بردن خال در خانه معرفی کنیم.

1- آب لیمو برای درمان خال و کک و مک:

لیمو حاوی اسید سیتریک است که دارای خاصیت سفید کننده می باشد و می تواند تمام سیاهی ها و لکه ها را از بین ببرد. تنها بدی استفاده از آبلیمو این است که باعث خشک شدن پوست می شود. برخی افراد نیز برای رفع این مشکل آبلیمو را با استفاده از ماست یا آب کمی رقیق می کنند تا پوست شان خشک نشود.
-برای بدست آوردن یک ترکیب سالم ادامه ی مطلب را بخوانید.

بهترین نسخه درمان خال و کک و مک صورت با لیمو و نمک

یک قاشق نمک ، یک قاشق آبلیموی تازه و عسل را با یکدیگر مخلوط کنید وخوب به هم بزنید تا یک خمیر بدست آید و آنرا فقط در روی پوست بمالید و مواظب باشید که به داخل چشمتان نرود که بسیار آسیب می رساند.
بعد از 20الی 30 دقیقه آنرا با آب بشویید و سپس پوست را خشک کنید و این کار را هفته ایی 2 الی 3بار در روز انجام دهید و از شر خال هایتان خلاص شوید.
-2قاشق غذا خوری آب لیم آبلیمو تازه با 1/2 فنجان ماست مخلوط کنید. این مخلوط را روی پوست خود بمالید و پس از 20 دقیقه با آب بشویید و این کار را روزانه انجام دهید تا از شر خال ها خلاص شوید.

2-شیر ترشیده یا خامه ترشیده نسخه ای جالب برای درمان خال و کک و مک:

شیر ترشده یا خامه ترشیده در سفید و تمیز کردن پوست کمک می کند که حاوی اسید لاکتیک می باشد و مانع از تولید آنزیم تیروزیناز می شود.
شیر ترشده یا خامه ترشیده را روی پوست خود بمالید و تا 20 دقیقه اجازه دهید تا روی پوستتان بماند و بشویید و آنرا با حوله خشک کنید و در آخر از مرطوب کننده های پوست استفاده کنید.این کار را یک بار در هفته انجام دهید.
درمان کک و مک

رفع کک و مک با شیر و خامه ترشیده

3- پاپایا میوه درمان خال و کک و مک:

با استفاده از پاپایا که دارای آنزیم سفید کننده و رفع خال های پوستی و سلول های مرده است ، می تواند بسیار تاثیر گذار باشد و از به وجود آمدن و رشد خال های پوستی جلوگیری می کند.
در ادامه روش استفاده از پاپایا برای از بین بردن خال ها آشنا شوید.

درمان خال و کک و مک با میوه

پاپایا را روی پوست خود بمالید و 15 الی 30 دقیقه صبر کنید و پس از این مدت صورت خود را با آب بشویید. برای گرفتن نتیجه بهتر این کار را یک بار یا دو بار در روز انجام دهید.
شما می توانید برای تاثیر بیشتر پوره ی پاپایا را با یک قاشق غذا خوری آبلیموی تازه مخلوط کنید و آنرا روی خال هایتان بمالید و اجازه دهید که به مدت 15 الی 20 دقیقه روی آن بماند و در آخر با آب بشویید. توصیه می شود این کار را روزانه انجام دهید.

4-ترب کوهی درمان خال و کک و مک با طب سنتی:

ترب کوهی دارای خواص انتی اکسیدان می باشد که می تواند لکه های رو پوستی و خال ها را از بین ببرد و همچنین می تواند جوش های سر سیاه را نیز از بین ببرد و یکی دیگر از خواص ترب کوهی این است که می تواند رشد خال ها را با استفاده از محدود کردن و کاهش ملانین کاهش دهد .
در ادامه با نحوه استفاده از ترب کوهی شما را آشنا می کنیم.
همچنین بخوانید : روش های طبیعی برای از بین بردن لکه های سیاه و ترمیم

چطور با ترب کوهی خال و کک و مک را درمان کنیم

1/2 فنجان ریشه ترب کوهی را رنده کنید و آنرا داخل یک ظرف بریزید و با کمی سرکه سیب آنرا مخلوط کنید ودرب آنرا محکم ببندید و اجازه دهید آنرا به مدت 2 هفته دور از دسترس نگه دارید و هر روز آنرا یکبار تکان دهید.
1 قاشق غذاخوری پودر ترب کوهی و یک فنجان شیر جوشیده را با یکدیگر مخلوط کنید.بگذارید تا خنک شود و پس از 15 الی20 دقیقه ، آنرا روی پوستتان بمالید و بعد از 20 دقیقه آنرا بشویید.
یک ریشه ترب کوهی را ریز کنید و آنرا با آب مخلوط کنید و با پنبه روی پوست خود بمالید و بعد از 15 الی 20 دقیقه با آب بشویید. این کار را یکبار در روز تکرار کنید.

5-ماسک عسل روش عالی برای درمان خال و کک و مک:

خواص مرطوب کننده و آنزیم های موجود در آن در روشن کردن پوست و حذف خال ها به شدت کمک می کند و بسیار تاثیر گذار می باشد.
در ادامه چند روش برای استفاده از عسل وجود دارد.

طرز تهیه نسخه درمان خال و کک و مک با عسل

عسل و آب را در یک کاسه مخلوط کنید تا حدی که به یک خمیر تبدیل شود. آنرا در مایکروویو در حرارت کم قرار دهید و بعد از خنک شدن روی پوستتان بمالید و بعد از 15 الی 20 دقیقه صورتتان را بشویید.
شما همچنین می تونید عسل را با جوانه گندم مخلوط کنید تا یک خمیر بدست اید و سپس آنرا روی پوستتان به مدت 15 الی 20 دقیقه بگذارید و سپس با آب بشویید. این کار را 3 بار در هفته برای چند ماه انجام دهید و یقینا تاثیر آنرا خواهید دید.
و روش دیگر استفاده از عسل این است که مقداری ماست را با عسل مخلوط کنید و روی پوستتان بمالید و به مدت 30 الی 40 دقیقه اجازه دهید که روی پوستتان بماند.

6-دوغ ارزان ترین داروی درمان خال و کک و مک:

اسید لاکتیک در دوغ پوست را روشن می سازد و سلول های مرده و سایر ناخالصی ها را نیز از بین می برد. به شدت نوشیدن دوغ برای از بین بردن خال ها بسیار مناسب است
دوغ را همراه با پنبه روی پوستتان بمالید و اجازه دهید تا به مدت 15 الی20 دقیقه خشک شود و پس از زمان تعیین شده پوستتان را بشویید و خشک کنید و توصیه می شود که این کار را دو بار در روز انجام دهید.

روش درمان خال و کک و مک صورت با دوغ

مقداری دوغ را به 2 قاشق غذاخوری پودر گشنیز اضافه کنید و آنرا روی پوستتان بمالید تا خال ها را از بین ببرد و بعد از 30 الی45 دقیقه آنرا بشویید و صورتتان را خشک کنید و بطور منظم این کار را در روز انجام دهید.
می توانید دوغ و یک قاشق غذا خوری آبلیموی تازه را در یک کاسه مخلوط کنید واین مخلوط را با آب پس از 15 الی 20 دقیقه بشویید
شما می توانید سیب زمینی را در قطعات نازک برش دهید و به مدت 15 الی 20 دقیقه در دوغ قرار دهید و سپس روی صورتتان قرار دهید و این کار برای از بین بردن خال ها بسیار کاربردی می باشد. و بعد از 5 دقیقه صورتتان را بشویید و خشک کنید.این کار را توصیه می شود به طور منظم 3 بار در هفته انجام دهید تا خال ها به مرور زمان از بین بروند و دیگر رشد نکنند.

7-پیاز پرخاصیت و درمان سریع خال و کک و مک:

پیاز حاوی گوگرد می باشد که در از بین بردن خال ها بسیار کمک می کند و به مرور زمان در پاکسازی و شفافیت پوست به نحو احسنت تاثیر میگذارد و سلول های مرده را نیز از بین می برد.
پیاز همچنین در از بین بردن جوش های سر سیاه بسیار تاثیر گذار می باشد. برای گرفتن نتیجه بهتر توصیه می شود بجای پیاز سفید از پیاز قرمز استفاده کنید.

روش درمان خال و کک و مک پوست با پیاز

پیاز را به صورت لایه لایه به مدت 2 الی 3 دقیقه را روی پوستتان قرار دهید تا خال ها را از بین ببرد. ابتدا اجازه دهید که روی پوست خشک شود و سپس آنرا با آب بشویید.این کار را چند بار در روز انجام دهید تا بتواند در کمترین زمان به سرعت تاثیر بگذارد .
نکته:اگر آب یک پیاز را بگیرید و یک قاشق غذا خوری سرکه به آن بیافزایید و آنرا با استفاده از پنبه روی صورتتان بمالید ، به سرعت در از بین بردن سلول های مرده و خال ها بسیار تاثیر گذار خواهد بود و توصیه می شود که این کار را 2 یا 3 بار در هفته انجام دهید و تاثیر آنرا به سرعت خواهید دید.

مطالب مشابه را ببینید!