مجله تاپ‌ناز‌

درمان عفونت واژن با استفاده از سرکه سیب و روش های رفع عفونت

روش های مختلف درمان عفونت واژن با سرکه سیب

سرکه سیب برای درمان عفونت واژن بسیار کاربرد دارد و موثر است. از روش های مختلفی مانند دوش واژینال، حمام سرکه سیب، اسپری کردن سرکه سیب، شستشو، استعمال تامپون یا پارچه و مصرف خوراکی سریکه سیب برای درمان عفونت واژن استفاده می شود.
عفونت واژن یکی از مشکلات رایج بین زنان است. عامل عفونت واژن در خانم ها قارچ است و دلایل مختلفی هم دارد. بعد از اینکه دلیل عفونت واژن را مشخص کردید باید به دنبال روش درمان آن باشید. عفونت واژن مسئله ای است که اگر درمان نشود باعث بروز سرطان های دستگاه تناسلی در خانم ها خواهد شد. روش های درمان زیادی برای عفونت واژن وجود دارد. یکی از مواد موثر برای درمان عفونت واژن، سرکه سیب است. در این مطلب اطلاعاتی در مورد درمان عفونت واژن با سرکه سیب را برای شما شرح می دهیم. در این مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر در مورد خاصیت سرکه برای درمان عفونت واژن را به شما شرح دهیم.

سرکه سیب برای درمان عفونت واژن

سرکه سیب یک ماده ضد قارچ و ضد باکتری قوی است که خاصیت ضد عفونی کنندگی بالایی دارد. سرکه سیب می توند براحتی قارچ های موجود در ناحیه واژن و جوش های قارچی را از بین ببرد و درمان کند. این خاصیت سرکه سیب به وجود اسید و آنزیم در آن بر می گردد که باعث شده است سرکه سیب در پوست، یک واکنش شیمیایی ضد قارچ ایچاد کند و قارچ ها را نابود کند. استفاده از سرکه سیب علاوه بر از بین بردن عفونت های قارچی از عود کردن دوباره آنها جلوگیری می کند. سرکه سیب به دلیل تنظیم PH واژن باعث می شود که از رشد میکروب ها جلوگیری شود و علائم عفونت واژن کاهش پیدا کند.

درمان عفونت واژن با استفاده از سرکه سیب و روش های رفع عفونت

روش‌های مختلف استفاده از سرکه سیب برای عفونت واژن

در ادامه این مطلب روش های مختلف درمان عفونت واژن با سرکه سیب را شرح داده ایم که می توانید با استفاده از این روش طبیعی و بدون خطر مشکل واژن را حل کنید.

شستشو با سرکه سیب

می توانید با سرکه سیب، ناحیه واژن را به صورت کامل بشویید. حتی می توانید این کار را پس از تمام شدن دوره قاعدگی و برای پاک شدن به صورت کامل انجام دهید. این روشی است که مورد تایید پزشکان قرار گرفته است. برای انجام این روش در ابتدا باید 1 تا 3 قاشق غذاخوری سرکه سیب را بردارید و در آب گرم به مقدار یک چهارم لیتر به خوبی حل کنید. این محلول را روزانه به مدت 1 هفته و روزی یک بار امتحان کنید.

استعمال پارچه آغشته به سرکه سیب یا تامپون

در روش دیگر استفاده از سرکه سیب به منظور درمان عفونت واژن، یک تکه پارچه تمیز را درون سرکه سیب قرار داده و زمانی که به طور کامل به سرکه سیب آغشته شد آن را بیرون آورده و در قسمت واژن قرار می‌دهیم. پس از گذشت زمان ۳ الی ۴ دقیقه دستمال را بیرون می‌آوریم. می‌توانید برای اینکه سریع‌تر نتیجه بگیرید در روز دو بار این کار را تکرار کنید. همچنین با استفاده از خیس کردن یک تامپون نیز می‌توانید از سرکه سیب استفاده کنید. پس از ترکیب کردن آب و سرکه، یک عدد تامپون را در محلول قرار دهید و خیس کنید. سپس برای زمان ۱۰ الی ۱۵ دقیقه اجازه دهید در داخل واژن بماند. سپس تامپون را خارج کرده و منطقه را با آب گرم شسته و به خوبی پاک کنید.

درمان عفونت واژن با استفاده از سرکه سیب و روش های رفع عفونت

دوش واژینال

اگر به عفونت قارچی واژن شدید و یا داخلی مبتلا شده‌اید می‌توانید صبح و شب از دوش واژینال سرکه سیب برای بهبود خود استفاده کنید. روش انجام دوش واژینال به این صورت است که ۳ قاشق غذاخوری سرکه سیب را در ۱ لیتر آب گرم حل می‌کنیم. بهتر است از آب مقطر یا آب فیلتر شده، یعنی آبی که جوشیده و ولرم شده باشد، برای این کار استفاده شود. محلول حاصل را با کمک یک قیف به درون کیسه دوش می‌ریزیم. سپس کیسه را در زیر لگن آویز کرده و به آرامی فشار می‌دهیم. این کار را تا زمان رسیدن به بهبودی دو بار در روز انجام دهید و در صورت بهبودی یا کاهش علائم می‌توانید روزی یک بار انجام دهید یا متوقف سازید.

حمام سرکه سیب

می توانید با روش حمام سرکه سیب عفونت واژن را درمان کنید. برای انجام این کار وان حمام را باید پر از آب گرم کنید. در آن دو فنجان سرکه سیب به اندازه یک فنجان نمک دریا یددار اضافه کنید. به حالت چمباتمه در وان حمام بنشینید و زانو را به سمت بدن خم کنید. بعد از گذشت زمان 15 تا 20 دقیقه از وان بیرون بیایید و خود را خیلی آرام خشک کنید. این روش هم روشی موثر برای درمان عفونت واژینال شدید یا داخلی و همچنین عفونت خارجی خفیف می باشد.

اسپری سرکه سیب

اسپری کردن سرکه سیب نیز یکی از روش‌های رفع عفونت واژن است. این روش روی مناسب برای برطرف کردن عفونت خارجی است. برای این کار سرکه را در آب رقیق کنید و در بطری اسپری بریزید. میزان سرکه و آب بستگی به توانایی شما به سوزش ناشی از استفاده از سرکه سیب دارد. سپس محلول تهیه شده را به منطقه واژن اسپری کنید. پس از اتمام کار خود را به خوبی خشک کنید.

نوشیدن سرکه سیب

سرکه سیب را می توانید به صورت روزانه و روزی 3 بار، به اندازه 2 قاشق چای خوری در یک لیوان آب مخلوط کنید و بنوشید. می توانید سرکه سیب در ترشی ها، سالادها، با میوه تازه یا آب سبزیجات و در تهیه سس سالاد استفاده نمایید.

نکاتی در مورد استفاده از سرکه سیب برای درمان عفونت واژن

استفاده زیاد از دوش واژینال سرکه سیب، می تواند هم باکتری های خوب و هم بد را از بین ببرد. فشار دادن کیسه دوش در دوش واژینال صرفا برای پاک شدن کانال واژن می باشد و فشار دادن زیاد می تواند به رحم فشار وارد کند. بعد از حمام سرکه سیب و قبل از پوشیدن لباس، منطقه واژن را خوب و آرام خشک کنید و مطمئن شوید که لباس زیر شلواری با استفاده از مواد شوینده طبیعی و بدون بو بشویید. برای اینکه از عود کردن عفونت وازن جلوگیری کنید روزی دو بار سرکه سیب بنوشید. در صورتی که محلول مورد استفاده برای شما خیلی قوی است مقدار سرکه سیب را می توانید کمتر کنید. در صورتی که محلول مورد استفاده برای شما قوی است مقدار سرکه سیب آن را می توانید کاهش دهید.

مطالب مشابه را ببینید!