مجله تاپ‌ناز‌

گریه های بی دلیل می تواند یکی از علائم آلزایمر باشد

گریه های بی دلیل می تواند یکی از علائم آلزایمر باشد

زوال عقلی یا دمانس به دلیل بیماری آلزایمر بوحود می اید. در این بیماری فرد حافظه خود را از دست می دهد و تمام حالات و رفتارش عوض می شود.

علائم هشدار دهنده بیماری آلزایمر

علائم اولیه بیماری آلزایمر در افراد مختلف و حتی روزهای پی در پی متفاوت خواهد بود. بعضی از نشانه های آن به قدری ظریف است که هیچ کس به آن توجه نخواهد کرد.اگر فردی بدون علت گریه کند یا خشمگین شود می تواند در معرض ابتلا به آلزایمر باشد.

یک متخصص روانشناسی در خصوص علائم ابتلا به بیماری آلزایمر بیان کرد:از علائم ابتلا به آلزایمر می توان به تغییرات در حالات و رفتار فرد اشاره کرد. هر چند که همه افراد می توانند غمگین یا بدخلق باشند اما حالات روحی فرد مبتلا به آلزایمر می تواند سریعا تغییر کند و بی هیچ دلیل آرامش را به اشک و خشم تبدیل کند.
وی ضعف در بیان به گونه ای که کلمات ساه نیز از یاد برود و لغات نامناسب به کار گرفته شود تا آنجایی که جمله نامفهوم شود از دیگر علائم آلزایمر است.
گریه های بی دلیل می تواند یکی از علائم آلزایمر باشد

علائم بیماری آلزایمر

ایشان همچنین با بیان این که از دست دادن انگیزه از جمله نشانه های آلزایمر است ، عنوان کرد:کم رنگ شدن انگیزه به طوی که فرد نسبت به وقایع و رویدادهای محیط زندگی و خانواده اش کاملا بی تفاوت بنماید می تواند از ابتلای فرد به آلزایمر خبر دهد.
وی ادامه داد:تغییر در شخصیت مانند بی تفاوتی، ترس یا رفتارهای نامناسب می تواند بیانگر این باشد که فرد در معرض ابتلا به آلزایمر است.
این متخصص روانشناسی در پایان خاطر نشان کرد:جا به جا گذاشتن اجسا م، مشکل در تفکرات ذهنی، اختلال در حافظه ، مشکل در انجام کارهای عادی، گم کردن زمان و مکان ، ضغعف یا کاهش قضاوت از دیگر علائم بیماری آلزایمر به شمار می رود.
همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!