مجله تاپ‌ناز‌

استفاده از ماسک شیر برای شفافیت پوست و نحوه درست کردن آن

ماسک شیر

داشتن پوست شفاف و صاف باعث جوان مادن چهره شما می شود. با استفاده از ماسک شیر می توانید پوستی شفاف و زیبا داشته باشید و چندین سال از سن واقعی که دارید جوان تر به نظر برسید.

استفاده از ماسک شیر در شفافیت و زیبایی پوست

یکی رازهای زیبایی و جوانی پوست بانوانی که به پوست خود اهمیت فراوان می دهند استفاده از ماسک های مختلف است .ماسک شیر ماسک فوق العاده ایی است که باعث زیبایی و شفافیت پوست شده و باعث می شود جوانتر به نظر برسید.

ماسک شیر را برای شفافیت پوست امتحان کنید

برای کم کردن اثر لکه های سفید و روشن پوست، چند عدد نخود را در شیر خیس کنید. بهتر است نخود ها را بکوبید سپس بگذارید از شب تا صبح خوب خیس بخورد. صبح روز بعد آن را صاف کنید و مقدار کمی پودر زرد چوبه و دو تا سه قطره آبلیمو به آن بیفزایید. این مایه را به صورت خود بمالید و بگذارید به مدت نیم ساعت بماند. حال می توانید صورت خود را بشویید.

mask 2 e1515322868944

ماسک شیر در شفافیت پوست موثر است

برای شفافیت پوست یک قاشق سوپ خوری شیر را با یک قاشق چای خوری آب هویج و یک قاشق چای خوری آب پرتقال و یک قاشقچای خوری عسل مخلوط کنید. مایه را روی صورت خود بمالید و به مدت 15 دقیقه در همین وضعیت بمانید.
برای روشن تر شدن و شفافیت پوست و بهبود گردش خون در پوست ، یک قاشق چای خوری نخود سبز کوبیده را با یک قاشق چای خوری روغن زیتون مخلوط و به شیر اضافه کنید. سپس آن را به صورت خود بمالید.
پیشنهاد ، ابتدا ماسک ها را در قسمت کوچکی ازپوست خود امتحان کنید .

ماسکی دیگر برای شفافیت پوست

ماسک لایه بردار خیار و لیمو
mask 3 e1515322817931

اثر کاربردی ماسک خیار ولیمو در شفافیت پوست

این ماسک برای شفاف سازی پوست بسیار کاربردی است و موجب پاکسازی منافذ بسته پوست می شود. برای ساخت آن می توانید به روش زیر عمل کنید:

  1. 2 عدد خیار را پوست بگیرید، آن را به صورت حلقه ای برش دهید و 2 قاشق غذاخوری لیموترش روی آن ها بریزید.
  2. مخلوط را روی حرارت کم گرم کنید.
  3. 2 قاشق غذاخوری پودر ژلاتین افزوده و به مدت یک دقیقه هم بزنید.
  4. آن را کنار بگذارید تا خنک شود.
  5. با استفاده از قلم موی کوچک، آن را روی سطح پوست بمالید تا کاملا خشک شود. سپس از روی پوست بردارید.

مطالب مشابه را ببینید!