مجله تاپ‌ناز‌

آیا رابطه دهانی برای واژن خانم خطرناک است؟

آیا رابطه دهانی یا ساک زدن برای واژن خانم خطرناک است؟

خطرات رابطه جنسی دهانی برای زنان

خطرات رابطه جنسی دهانی برای واژن زن

یکی از بخش های رابطه جنسی، رابطه دهانی یا ساک زدن که افراد اطلاعات زیادی در مورد خطرات آن ندارند. در این مطلب به عوارض و خطرات سکس دهانی اشاره می کنیم.

 

رابطه دهانی چه خطراتی برای واژن دارد؟

85 درصد خانم ها هنگام رابطه جنسی، رابطه دهانی هم دارند. رابطه دهانی یک بخش طبیعی و همچنین لذت بخش در رابطه جنسی است که بین زوجین برقرار می شود.

با وجود اینکه خیلی از مردان و زنان به این نوع رابطه علاقه دارند، ولی اطلاعات زیادی در مورد آن ندارند و نمی دانند چه خطراتی دارد. بیشتر اطلاعات در مورد عوارض رابطه مقعدی و رابطه واژینال موجود است. این سوال در ذهن خیلی ها بوجود می آید که آیا رابطه جنسی دهانی برای سلامت واژن خانم ها خطرناک است؟

 

 

دکتر آلیسا دووک  Alyssa Dweck، متخصص قلب  عضو تیم پزشکی نیویورک در این باره می گوید: رابطه جنسی دهانی بد هم نیست و نمی تواند برای همه خطرناک باشد. یک محیط باکتریایی خاص در دهان و یک محیط باکتریایی در واژن وجود دارد و برای افرادی که سیستم ایمنی بدنشان سالم و طبیعی است، این محیط ها مشکلی ایجاد نمی کنند.

 

رابطه دهانی و تبخال تناسلی

شاید بزاق همسر شما سالم باشد ولی ممکن است دهان، لب و یا گلوی او کاملا سالم نباشد و مشکل داشته باشد. اگر فرد تبخال داشته باشد شما هم به زودی دچار تب خال می شوید و لب او ممکن است با پوست واژن و اطراف آن تماس پیدا کند که این تب خال ممکن است به شما هم انتقال یابد.

عامل ابتلا به تبخال ویروس هرپس است. پس هرپس دهانی هر مرد می تواند در خانم ها تبدیل به هرپس واژینال یا تبخال تناسلی شود. اما این واقعیتی است که اگر یک مرد از این تبخال ها داشته باشید و با زنی رابطه دهانی داشته باشد پس از آن زن هم مستعد ابتلا به عفونت و تبخال تناسلی است.

 

 

 رابطه دهانی و بیماری سوزاک و کلامیدیا 

البته در رابطه جنسی دهانی فقط تبخال منتقل نمی شود و خیلی از بیماری های می توانند به مرد هم منتقل شوند.

سوزاک Gonorrhea و کلامیدیا chlamydia هم بیماری هایی هستند که اگر مرد در گلوی خود به آنها مبتلا باشد، می تواند آن ها را از طریق رابطه دهانی به واژن زن انتقال دهد.

 

رابطه دهانی و ویروس HIV

ویروس ایدز یا HIV هم یکی از بیماری هایی است که منتقل می شود. این ذرات ویروسی با یک خراش و زخم می توانند وارد واژن زن شوند و ایدز را به زن منتقل کنند.

 

 

رابطه دهانی و ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV

باید خطر انتقال ویروس پاپیلوم یا HPV انسانی Human Papillomavirus را هم در نظر گرفت. بطور قطع انتقال این ویروس از طرق رابطه دهانی مشخص نشده است، اما طبق بررسی ها این احتمال وجود دارد که این ویروس انتقال پیدا کند.

اگر شریک جنسی یک خانم ویروس HPV را در گلوی خود داشته باشد و یکی از انواع ویروسی را که با سرطان دهانه رحم در ارتباط است در میان آنها وجود داشته باشد، این ویروس به زن انتقال داده می شود و خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم در زن افزایش خواهد یافت.

رابطه دهانی هنگام پریودی زن به هیچ عنوان توصیه نمی شود زیرا احتمال انتقال عفونت خیلی بیشتر می شود.

دکتر دووک در خاتمه می گوید: همیشه برای رابطه جنسی دهانی یا واژینال توصیه هایی داریم و اقدامات احتیاطی لازم است انجام دهید. اگر اطلاعی از وضعیت بیماری های مقاربتی شریک جنسی خود ندارید، بهتر است در زمان رابطه جنسی از کاندوم استفاده کنید. در زمان رابطه دهانی نیز می توانید روی واژن خود را با سد دهانی dental dam بپوشانید – سد دهانی یک قطعه نازک لاتکس است که می توانید روی واژن خود را با آن بپوشانید. به این ترتیب زبان و دهان شریک جنسی ارتباط مستقیم با پوست و اطراف واژن نخواهد داشت.

مطالب مشابه را ببینید!