روش گیاهی درمان عفونت واژن | با سیر عفونت واژن را درمان کنید

روش گیاهی درمان عفونت واژن

درمان عفونت واژن با سیر

عفونت واژن برای هر خانمی اتفاق می افتد که می تواند با روش طبیعی و گیاهی و با استفاده از سیر عفونت واژن را درمان کنید. در این مطلب بهترین روش های استفاده از سیر را برای درمان عفونت واژن به شما معرفی می کنیم. این راه ها نتایج مثبتی در درمان و از بین رفتن عفونت هستند.

یکی از راه های خانگی و بدون خطر برای درمان عفونت واژن استفاده از یک حبه سیر است که به راحتی عفونت های ناشی از مخمر را از بین می برد. اگر عفونت در مراحل اولیه باشد خیلی راحت تر درمان می شود.

روش اول

درمان عفونت واژن با سیر در روش اول

حبه سیر تازه را بردارید و پوست رویی آن را بگیرید و هنگام خواب آن را درون واژن خود قرار دهید. صبح وقتی بیدار شدید سیر را در بیاورید و دور بیندازید. سیر میت واند ترشحات واژن را رقیق و ابکی بکند.

این روش را فقط یک شب انجام دهید و می تواند عفونت واژن را بطور کامل برطرف کند ولی گاهی باید این روش را باز هم تکرار کنید تا جایی که سوزش و خارش شما کاملا از بین برود. دلیل اینکه این روش در شب انجام می گیرد بو و مزه آن است که ممکن است در دهان حس شود. در شب مزه سیر در دهان جریان پیدا می کند که متوجه نمی شوید. تحمل این بو برای بعضی ها زیاد اسان نیست و به همین دلیل به هنگام شب بهترین موقع برای انجام این روش است.

 

نکات مهم در خصوص استفاده از سیر:

 

– در ابتدا یک حبه سیر را جدا کنید و پوسته رویی آن را بگیرید. سیر را دو نیم کنید. از درون سیر یک نخ رد کنید تا بتوانید بعد به راحتی آن را در بیاورید.

– یک نیه سیر را هنگام خوابیدن در واژن قرار دهید. خیلی از خانم ها با انجام این کار مزه سیر را در دهان خود احساس می کنند و به همین دلیل توصیه می شود که این اقدام را در هنگام روز و در بیداری انجام ندهید.

– سیر شاید هنگام صبح هنگام مدفوع بیرون بیاید ولی اکثر خانم ها می توانند به راحتی انگشت را در دهانه واژن بچرخانند و سیر را در بیاورند. باید بدانید که سیر از دهانه رحم هیچ وقت وارد رحم نمی شود و گم هم نمی شود. فقط ممکن است بین دهانه رحم و لبه واژن قرار بگیرد.

– بیشتر وقت ها که سیر در واژن قرار دارد ممکن است مزه سیر در دهان احساس شود. پس اگر باز هم مزه سیر را حس می کنید به این معنی است که عنوز آن را بطور کامل خارج نکرده اید. بیشتر خانم ها در اولین بار نمی توانند سیر را به خوبی در بیاورند.

– قبل از قرار دادن سیر درون واژن به ان یک نخ ببندید که بتوانید آن را راحت خارج کنید. پس به آرامی و با ملایمت این کار را انجام دهید و حواس‌تان باشد تا ناخن‌های بلند در بدن ایجاد خراش نکنند.

 

روش دوم درمان عفونت واژن با آب سیر، گوجه فرنگی و هویج

این روش برای درمان عفونت واژن با سیر و به خصوص در دوران بارداری توصیه می شود. عدم تعادل هورمونی و همین طور بروز عفونت در دوران بارداری در خانم ها شابع است و باید مراحل زیر را دنبال کنید :

2 تا 4 حبه سیر پوست کنده را با یک عدد هویج، یک عدد ساقه کرفس و 2 عدد گوجه فرنگی در مخلوط کن بریزید.

این ترکیبات را مخلوط کنید تا شبیه به اسموتی بشوند و مقدار کمی نمک و فلفل هم به ان اضافه کنید و ترکیب حاصل را به خوبی بهم بزنید و آن را هر روز به همراه صبحانه میل کنید.

» همچنین بخواید :

عفونت واژن و واژینوز باکتریال در خانه درمان کنید

واژینیت یا التهاب واژن چیست و چگونه درمان می شود؟

با نمک عفونت قارچی واژن و دیگر بیماری ها را از بین ببرید

مطالب مشابه را ببینید!