۱۰ شهر پر بازدید جهان

شهرهای پربازدید,شهرهای مهم,شهرهای دیدنی

 

«دبی» موضوع مقاله ای بود که داشتم می خواندم، از این مقاله فهمیدم که این شهر خاورمیانه ای هشتمین شهر پربازدید در جهان است.

 

تعجب کردم. این موضوع من را وسوسه کرد تا درباره شهرهایی که بیشتر بازدید شده اند، تحقیق کنم. نتایج این تحقیق اما زیاد هم شگفت انگیز نیستند. اما بزرگ ترین شگفتی در ذهن من درباره جایگاه استانبول واقع در ترکیه بود که در رتبه هفتم قرار داشت. واقعا استانبول از رم پیشی گرفته است؟ به هر حال، در ذیل فهرست ۱۰ شهر برتر در زمینه جذب توریست به همراه تعداد بازدیدکنندگان سالانه آنها ارائه می شود:

● پاریس فرانسه

پاریس پربازدیدشده ترین شهر در جهان است و برآوردها نشان می دهد که سالانه ۶/۱۵ میلیون نفر بازدیدکننده دارد. وقتی از سفر به اروپا سخنی به میان می آید، پاریس یکی از شهرهایی است که به ذهن هر مسافری می رسد. به زیباترین شهر جهان دقت کنید، پاریس پر است از معماری های عالی، کلیساهای قدیمی، کافه های رمانتیک، آثار تاریخی تماشایی، گالری های هنری و بیشتر و بیشتر. بازدید از مکان های دیدنی مشهوری مانند برج ایفل یا «نوتره دیم» برای هر مسافری واجب است. اجازه دهید تا مکان مورد علاقه خودم یعنی دخمه قبور را فراموش نکنیم.

 

● لندن بریتانیا

لندن دومین شهر پر بازدید جهان است که برآورد شده سالانه حدود ۸/۱۴ میلیون نفر بازدیدکننده دارد. یک نفر روزگاری گفت، وقتی از لندن خسته بشوی، از زندگی خسته شده ای. زندگی در لندن به طور قطع هرگز پایان نمی یابد. لندن با مکان هایی همچون «چشم لندن»، «هاید پارک»، «خیابان آکسفورد»، «قصر باکینگهام»، «باغ کاونت»، «سوهو»، «میدان پیکدلی» و… نمی تواند خسته کننده باشد.

 

● بانکوک تایلند

بانکوک سومین شهر پربازدید جهان به شمار می رود. شهری که سالانه پذیرای ِ حدود ۴۸/۱۰ میلیون نفر بازدیدکننده است. بانکوک شهری است که در آن، «دنیای باستان» به «سبک زندگی مدرن» می پیوندد.

معابد بودایی که محل استقرار مجسمه های بودا هستند، در میان آسمان خراش های بانکوک پراکنده شده اند و پناهگاهی ساکت و به دور از هیاهو های زندگی بیرون از معابد را به بازدیدکنندگان خود هدیه می کنند. جاده کوهستانی شکل «سان» شاید مشهورترین خیابان کوهنوردان

در جهان باشد.

● سنگاپور – سنگاپور

سنگاپور با ۱/۱۰ میلیون نفر بازدیدکننده در سال، چهارمین شهر پر بازدیدِ جهان است. سنگاپور در مسیر دگردیسی به قطب ِ توریستی ِ منطقه استوا معروف است. شهری که بهترین های پاریس، لندن و نیویورک را در یکجا جمع کرده است. سنگاپور پس از جدایی از مالزی و کسب استقلال در سال ۱۹۶۵، در کتاب های درسی، به عنوان نمونه کاملی از «شهر موفق» معرفی می شود.

 

● نیویورک سیتی ایالات متحده آمریکا

نیویورک سیتی پنجمین شهری است که بیشترین بازدیدکننده – سالانه حدود ۵/۹ میلیون نفر – را دارد. نیویورک سیتی که «هرگز نمی خوابد» شخصیت خاص خود را دارد. دست کم بدون یک بار بازدید از آن «سیب بزرگ» زندگی نمی تواند کامل بشود. تجربه بسیار شگفت انگیزی است و واقعا مهم نیست که چه مدتی را در نیویورک سپری می کنید، چرا که همیشه چیزی نو و هیجان انگیز برای کشف کردن در این شهر وجود دارد.

 

● هنگ کنگ چین

هنگ کنگ ششمین شهر پر بازدید جهان است و سالانه حدود ۹۴/۷ میلیون بازدیدکننده دارد. هنگ کنگ شهری است که در آن «شرق، غرب را ملاقات می کند». شهر بین المللی و پر طراوت هنگ کنگ به دلیل اینکه یکی از امن ترین شهرهای بزرگ جهان و بهترین سیستم حمل و نقل درون شهری جهان را دارد، همواره مورد توجه بوده است.

 

● استانبول ترکیه

استانبول هفتمین شهر جهان است که بیشترین بازدیدکننده – حدود ۰۵/۷ میلیون نفر را دارد. استانبول که پیش از این به نام «قسطنطنیه» شناخته می شد، روزگاری پایتخت امپراتوری بیزانس بود، اما در سال ۲۰۱۰ به عنوان پایتخت فرهنگ ِ اروپایی معرفی شد. استانبول موطن برخی از بهترین معماری های جواهرنشان مانند مسجد (قبل از تصرف استانبول به دست مسلمانان، کلیسا) ایا صوفیه، مسجد آبی، بازار بزرگ و قصر تاپ کاپی است.

 

● دبی امارات متحده عربی

دبی هشتمین شهر پربازدید شده جهان با ۹/۶ میلیون نفر بازدید کننده در سال است.دبی در قلب تجارت خاورمیانه، تنها طی چند دهه بنا شده است. این شهر دبی موطن بلندترین ساختمان ها جهان (برج دبی)، گران ترین هتل های جهان (برج العرب)، عظیم ترین جزیره های ساخته شده به دست انسان (جزیره های درخت خرما) و پیست اسکی سرپوشیده در دلِ صحرا و… است.

 

● شانگهای چین

شانگهای با ۶۶/۶ میلیون نفر بازدیدکننده در سال، نهمین شهر پر بازدید جهان به شمار می رود. شانگهای بزرگ ترین شهر چین است، اما در عین حال، محلی برای سفته بازی بورسی است که کم کم به قطب اقتصادی بین المللی ِ چین غربی تبدیل می شود. سنت های چینی با آداب غربی در هم تنیده شده اند، به گونه ای که خاطرات اقامت ِ شما در شانگهای را فراموش نشدنی می کند.

 

● رم ایتالیا

رم دهمین شهر پربازدید جهان است؛ برآوردها نشان می دهد که سالانه حدود ۱۲/۶ میلیون نفر بازدیدکننده دارد.

رم به هزاران سال تاریخ بشر هویت داده است. آمفی تئاتر بیضی شکل رم، میدان عمومی رم باستان، فوراه تروی، معبد رومی پانتئون و… من می توانم تا ابد ادامه دهم و مکان های باستانی و دیدنی رم را نام ببرم. اما اجازه دهید تا شهر واتیکان را فراموش نکنیم.

مطالب مشابه را ببینید!