مجله تاپ‌ناز‌

آینه کاری دیوار؛ نحوه آینه کاری دیوارهای منزل و مغازه و زیباتر کردن دیوارها

اگر می خواهید منزل و مغازه شما بسیار خاص باشد و به دنبال یک تحول سریع و زیبا در منزل خود باشید می توانید دیوارهای منزل را آینه کاری کنید. این گزینه طراحی داخلی هم مانند موارد دیگر نیاز به دانستن بعضی از نکات را دارد و باید نمونه های اجرا شده را مشاهده کنید تا بتوانید بهترین طرح را انتخاب کنید.

انواع مدل های آینه کاری دیوار

آینه کاری دیوار
برای پر کردن دیوارهای خانه خود نمی دانید چه باید بکنید؟ به فکر تغییر حال و هوای دیوارهای منزل هستید؟ یکی از ایده های خوب که این چند وقت بسیار طرفدار پیدا کرده است آینه کاری دیوار است.

آینه کاری دیوارهای خالی، باعث ایجاد تنوع و درخشش و همچنین زرق و برق می شود و باعث می شود که فضا لوکس به نظر برسد. آینه کاری می تواند باعث بزرگتر نشان دادن فضا شود. در فضاهای کوچک نصب آینه می تواند باعث منعکس شدن بیشتر نور هم شود.  با این نوع طراحی جنبه دکوری تری به فضا می بخشید و فضا را از کمبود آثار هنری نجات می دهید. برای آشنایی با مدل ها و نمونه های آینه کاری دیوار این مطلب را بخوانید.

آینه کاری سه بعدی دیوار

این مدل بسیار خاص است و اگر به خوبی انجام شود می تواند نقش یک اثر هنری را ایفا کند. پس اگر علاقه دارید دیوار خالی خانه جلوه ای خاص بگیرد می توانید از این نمونه ها ایده بگیرید و آن را به خوبی اجرا کنید.

آینه کاری دیوار
آینه کاری دیوار با طرح‌های منظم

این نوع آینه کاری ترکیب دو هندسه مربع و لوزی می باشد که باعث می شود فضای شما از سادگی بیش از حد در آید، ولی همچنان بوکس به نظر خواهد رسید. این گونه طرح ها برای جاهایی به کار می رود که مخصوصا علاقه ای به شلوغ کردن فضا نداشته باشید و البته باید بگوییم که این طرح از نمونه های مربع و یا لوزی تنها خاص تر می باشد.

آینه کاری دیوار
آینه کاری فانتزی دیوار

در این روش برش های آینه را جهت ایجاد یک مفهوم قابل درک شکل می گیرد. طرح انتخاب به سلیقه و ایده شما بستگی دارد. هزینه و نصب این طرح خیلی ارزان است. همچنین با توجه به اینکه خاص است دیوارهای شما را زیبا می کند. با این روش شما می توانید طرح های زیادی را پیاده کنید که نمونه اش هیچ جایی به کار برده نشده است و ایده ای بکر است. این ایده فقط برای طرح گل و پروانه به کار نمی رود. می توانید اسامی یا چهره خود و یا شریک خود را در این نوع طرح به کار ببرید.

آینه کاری دیوار
آینه کاری دیوار با طرح‌های انتزاعی

این نوع روش آینه کاری خیلی ذهنی و منحصربفرد است. وقتی که صحبت از ایده های انتزاعی در میان باشد نباید به سراغ طرح های مفهومی و معنادار رفت. به عکس بالا نگاه کنید. اینها نمونه هایی از طرح های انتزاعی هستند که در دکوراسیون و اینه کاری دیوار مورد استفاده قرار می گیرند. اگر به دنبال ساخت دیوار خاص خود با این روش هستید فقط کافی است کمی خلاقیت داشته باشید.

آینه کاری دیوار

آینه کاری‌های هندسی منفرد

یکی از مدل های فانتزی و ساده آینه کاری دیوار، برش آن به شکل هندسی است. این طرح ها هم آمده سازی راحتی دارند و هم خیلی سریع و ساده نصب می شوند. از طرفی این مدل ها یک ایده خاص و منحصر بفر برای فضای شما می باشند و شما می توانید با توجه به سلیقه و طرح خود آینه کاری دیواری خود را انجام دهید. این مد طرح ها فضا را بیشتر از حد شلوغ نمی کنند و جنبه فانتزی هم به فضا می بخشند. در ذهن ببیننده هم این سبک ها ماندگار و جالب هستند. به نمونه های آورده شده در بالا نگاه کنید و سعی کنید با توجه به طرح و سلیقه خود دیوار خالی منزل خود را زیبا کنید.

آینه کاری دیوار
آینه کاری دیوار طرح آجر

یکی دیگر از نمونه های آینه کاری دیوار استفاده از آینه کار با طرح دیوار است. در حقیقا این روش شامل یک دیوار به صورت کامل اینه کاری شده است و تنها چند شیار بین آنها دارید. این چنین طرح هایی خیلی فانتزی نیستند و در کنار آنها نیاز به رعایت نکات دکوراسیون برای ارتقای کیفیت فضای خود می باشید. یکی از روش هایی که می تواند باعث بهتر نشان دادن دیوارهای شما شود، نورپردازی دیوار می باشد. رنگ نو هم بستگی به ترکیب رنگ به کار رفته در فضا و دیوارهای شما دارد.

آینه کاری دیوار
آینه کاری دیوار طرح لوزی

طرح لوزی و استفاده از خطوط مورب باعث زیباتر شدن نسبت به طرح آجر می شود و در جایگاه بالاتری هم قرار میگیرد. محبوبت این نوع طرح باعث شده که خیلی تکراری شود زیرا بسیار زیبا است و بسیار مورد استفاده قرار میگیرد. پس اگر قصد دارد جلوه ای خاص به فضای منزل خود بدهید می توانید از این مدل صرف نظر کنید و از یک مدل خاص تر استفاده کنید.

آینه کاری دیوار
آینه کاری مدرن دیوار

این مدل بین طراحان هم خیلی محبوب است. این مدل دارای ابعاد مختلف و تنوع زیادی است و به دیوار زیبایی می بخشد و جنبه ای مدرن هم دارد. این ایده در منارل ایرانی کم دیده شده است و به همین دلیل خاص است. زیبایی اینه کاری هنگامی بیشتر می شود که اطراف آن را شلوف نکنید و چشم معطوف ان شود. اگر اطراف دیوار شلوغ شود نمایی زشت و دلگیر خواهید داشت.

 

آینه کاری دیوار

مطالب مشابه را ببینید!