هشدار وزیر خارجه آمریکا به ایران

هشدار آمریکا به ایران

هشدار وزیر خارجه آمریکا به ایران

یک روز پس از آزمایش هسته ای کره شمالی و در شرایطی که این اقدام از سوی اغلب کشورها موضوعی نگران کننده در نظر گرفته شده، جان کری، وزیر خارجه آمریکا در سخنانی این مسئله را به ایران مربوط کرده و اظهاراتی را در این زمینه بیان کرده است.

به گزارش «تابناک» و به نقل از «فاکس نیوز»، جان کری شب گذشته در سخنانی اظهار داشته دنیا باید قاطعیت خود را در مواجهه با تحریکات اتمی کره شمالی نشان دهد و یا در غیر این صورت، با خطر «جسور شدن» ایران مواجه شود.

کری گفته کشورهای دنیا باید با واکنشی سریع، آشکار و معتبر در قبال سومین آزمایش هسته ای کره شمالی و اقدامات مستمر این کشور در نقض تعهداتش انجام دهد.

وی که در کنفرانسی خبری پس از دیدار با وزیر خارجه اردن سخن می گفت، همچنین اشاره کرده: «مهم است که جهان در رابطه با تلاش های ما برای منع گسترش هسته ای، اعتبار نشان دهد».

کری افزوده: «درست همان گونه که پیگیری این اقدامات بی پروا برای کره شمالی غیرقابل قبول است، ما می گوییم که این امر برای ایران نیز غیر قابل قبول است. واکنشی که ما به این موضوع نشان دهیم، بر تمامی تلاش های دیگر منع گسترش تأثیر خواهد داشت».

وزیر خارجه آمریکا در ادامه گفته: «اگر شما می خواهید چیزی بگویید، باید معنایی داشته باشد؛ و برای اینکه معنایی داشته باشد، باید آماده پیگیری آن باشید. این دقیقاً آن چیزی است که ما آماده انجام آن هستیم».

این سخنان کری در حالی مطرح می شود که ایران نیز روز گذشته انجام آزمایش های تسلیحاتی هسته ای را از سوی هر کشوری که باشد محکوم کرد. به این ترتیب به نظر می رسد مقامات آمریکایی بی توجه به واقعیت های موجود، صرفاً سعی دارند از فرصت پیش آمده برای افزایش فشار بر ایران بهره بگیرند./تابناک

مطالب مشابه را ببینید!