مجله تاپ‌ناز‌

راه‌های انتخاب بهترین تور گرجستان

مسیرهای گردشگری که دارای تنوع زیادی در بسته‌های عرضه شده برای مسافران هستند می‌توانند کمی آن‌ها را به گمراهی بیندازند. یک اشتباه کوچک در انتخاب می‌تواند لذت و کیفیت سفر را به شکل محسوسی متفاوت کند.

تور گرجستان یکی از مقصدهایی‌ست که شاید دیر برای ایرانیان شناخته شد. با وجود این، استقبال از این مسیر هر سال بیشتر از سال قبل بوده و حالا شاید بعد از کشور ترکیه، تورهای تفلیس از مهم‌ترین و پر طرفدارترین تورها برای ایرانیان است. عدم نیاز به دریافت ویزا، تعداد پرواز بالا، نزدیک بودن مسافت و همچنین قیمت‌های مناسب تور و هزینه‌های سفر کمک کرده تا ایرانیان هر چه بیشتر به این کشور خاص با جاذبه‌هایی دیدنی و زیبا سفر کنند. آژانس مقتدر سیر به عنوان مجری مستقیم تور گرجستان، تلاش کرده تا خدمات خود را در همه‌ی زمینه‌ها به بهترین نحو به مسافران خود ارائه کند، در این متن نیز کوشیده‌ایم تا راهنمایی تهیه کنیم تا برای انتخاب بهترین تور گرجستان با مشکلی مواجه نبوده و در تصمیم‌گیری به درستی عمل کنید.

 

شیوه‌ی انتخاب بهترین تور گرجستان

شاید شما هم از آن دست افرادی باشید که وقتی تصمیم به سفر می‌گیرید صرفاً به سراغ قیمت تورها می‌روید و پس از بین ارزان‌ترین قیمت‌ها انتخاب خود را انجام می‌دهید. در بسیاری موارد این شیوه نتیجه‌ی مناسبی ندارد، چرا که نیازهای مسافران مختلف متفاوت است، در حقیقت نیاز یک زوج جوان برای مسافرت متفاوت از یک تاجر خواهد بود. بنابراین به سادگی نمی‌توان اولین انتخاب را با پارامترهای کوچک برگزید. عوامل متعددی در یک بسته‌ی مسافرتی دخیل هستند که باید شناخت کافی نسبت به آن‌ها پیدا کرد و سپس با در نظر گرفتن تمامی آن عوامل در کنار شرایط مسافر دست به انتخاب زد تا بتوان گفت بهترین انتخاب انجام شده است. برای این امر لازم است تا مسافران نسبت به شناسایی این عوامل اهتمام لازم را داشته باشند. در ادامه کلیه عوامل اساسی مؤثر در یک بسته‌ی تور مسافرتی آمده است.

اما اگر حوصله‌ی درگیری با این موارد را ندارید می‌توانید به راحتی با متخصصان آژانس مقتدر سیر در مسیر گرجستان تماس گرفته و با شرح شرایط و نیازمندی‌های خود منتظر دریافت بهترین بسته‌ی تورها باشید.

راه‌های انتخاب بهترین تور گرجستان

 

پارامترهای تشکیل‌دهنده تور گرجستان

برای یک خرید خوب در مسیر گرجستان، در نظر گرفتن بسیاری موارد می‌تواند کیفیت سفر شما را افزایش دهد. در این‌جا به مواردی که مهم‌ترین تأثیر را در بسته‌ی تور مسافرتی دارند اشاره می‌کنیم. دقت کردن به این عوامل باعث می‌شود تا بهترین خرید را انجام داده و از سفر خود حداکثر لذت را ببرید.

  • هتل محل اقامت:

یکی از عواملی که در سفر می‌تواند لذت سفر را چندین برابر کند هتل انتخابی است. طبیعتاً هر چه هتل کیفیت بالاتری با خدمات بهتری داشته باشد میزان آسایش و همچنین لذت از سفر بیشتر خواهد شد. برای انتخاب یک هتل خود می‌بایست در درجه‌ی اول رتبه‌ی هتل را مد نظر داشت. هتل‌های گرجستان از کیفیت چندان بالایی برخوردار نیستند پس بهتر است از انتخاب هتل ۳ ستاره پرهیز کنید و سراغ هتل‌های ۴ ستاره و بالاتر بروید. علاوه بر درجه‌ی هتل محل قرارگیری آن نیز می‌تواند تأثیر به سزایی بر سفر شما داشته باشد. پس دقت کنید که هتل‌تان نزدیک محل‌هایی باشد که قصد بازدید از آن را دارید، با این کار علاوه بر این که به راحتی به جاذبه‌های دیدنی می‌رسید نیازی به هزینه‌ی زیاد رفت و آمد نخواهید بود. برای بررسی هتل‌ها می‌توانید از سایت مقتدر سیر کمک بگیرید و در صورتی‌که وقت این کار را ندارید با متخصصان آژانس تماس گرفته و از ایشان بخواهید تا شرایط هتل‌های مختلف را برای شما شرح دهند.

  • مدت سفر:

با توجه به تعداد بالای پرواز و همچنین پروازهای روزانه به مقصد تفلیس، تنوع زیادی در تعداد شب‌های تورهای این مسیر وجود دارد، اگر چه ۳ شب زمان مناسبی برای بازدید از شهر تفلیس خواهد بود اما پکیج‌هایی تا مدت زمان ۷ شب نیز برای این مسیر وجود دارد که در صورتی‌که می‌خواهید لذت بیشتری از سفر خود ببرید از آن‌ها بهره بگیرید.

  • ایرلاین انتخابی:

مسافران مسیر گرجستان، چند سالی‌ست که قدرت انتخاب بالاتری برای برگزیدن پروازهای خود به این کشور خاص هستند. در حال حاضر خطوط هوایی زاگرس، ایران ایر و قشم ایر در این مسیر فعالند و می‌توانند گزینه‌های مختلفی از روز و ساعات پروازی مختلف را به مسافران دهند. کیفیت پروازها با کمی اختلاف مشابه هستند آن‌چیزی که می‌تواند نتیجه‌ی کار رو متفاوت کند ساعت پرواز است. بهترین انتخاب برای پرواز آن ساعاتی است که باعث می‌شود تا شما زمان بیشتری را در مقصد حضور داشته باشید.

  • زمان سفر:

در هر مسیر گردشگری، پر تقاضاترین و کم تقاضاترین زمان وجود دارد. طبیعتاً در زمان‌هایی که مسافران بیشتری درخواست سفر به یک مقصد را دارند قیمت‌های آن مقصد بالاتر خواهد بود. در مسیر گرجستان تابستان بهترین زمان سفر است اما بیشترین درخواست برای سفر در عید نوروز اتفاق می‌افتد. معمولاً در هر فصل زمان‌های تعطیلات و همچنین پایان هفته‌ها نیز درخواست بیشتری برای سفر وجود دارد و همین عامل باعث افزایش هزینه‌ی تورها خواهد شد.

راه‌های انتخاب بهترین تور گرجستان

 

انواع تورهای گرجستان

تقریباً هر روز چند پرواز به مقصد تفلیس از تهران برگزار می‌شود. تور تفلیس یکی از مقصدهای محبوب ایرانیان شده و طبیعتاً در مقصدهای محبوب انواع تورهای مختلفی عرضه می‌شود که این انواع هر کدام می‌تواند دلیل خود را داشته باشد. به عنوان نمونه، برخی از انواع تورها در اثر مناسبت‌های ایجاد می‌شوند مثلاً تور کریسمس یا تور گرجستان نوروز 98 که در آستانه‌ی عرضه‌ی بسته‌های آن هستیم. علاوه بر این مناسبت‌های گونه‌ای از تورها وجود دارند که در تمام طول سال امکان عرضه‌ی آن‌ها وابسته به شرایط وجود دارد، اکثر کاربران با تور گرجستان لحظه آخری آشنا هستند و خیل عظیمی از مشتریان این‌گونه تورها هستند این‌گونه تورها علاوه بر نکات مثبتی که دارند گاهی برای مسافران ناآشنا مشکل‌ساز می‌شوند. اول این که این تورها در چند روز باقی‌مانده به پرواز ارائه می‌شوند و طبیعتاً امکان برنامه‌ریزی وجود ندارد و از طرفی دیگر ظرفیت این‌گونه تورها بسیار پایین بوده و امکان رزرو برای تعداد بالا وجود ندارد.

اگر چه گرجستان یکی از ساده‌ترین مسیرها برای سفر ایرانیان بوده است اما در ماه‌های اخیر مشکلاتی برای برخی ایرانیان در این مقصد ایجاد شده که رعایت چند نکته می‌تواند مشکل را برای مسافران حل کند. در درجه‌ی اول همراه داشتن بلیت برگشت به مبدأ و همچنین همراه داشتن واچر هتل از مهم‌ترین عوامل است. در کنار این ارز کافی می‌بایست همراه مسافر باشد تا از بروز مشکل برای مسافران جلوگیری شود.

با توجه به این که در فصل زمستان قرار داریم و قیمت‌ها در پایین‌ترین حد خود قرار دارند بهترین زمان مهیا شده تا دست به کار شوید و نسبت به خرید تور ارزان گرجستان اقدام کنید.

 

 

منبع : ویرلن

 

مطالب مشابه را ببینید!