مجله تاپ‌ناز‌

راه های تقویت کردن چشم ها بعد از استفاده کردن از مانیتور کامپیوتر و موبایل

کار کردن زیاد با کامپیوتر و موبایل و دیدن صفحه مانیتور می تواند برای چشم ها عوارض بدی ایجد کند، ولی با رعایت کردن بعضی از نکات می توانید چشم ها را بعد از استفاده از کامپیوتر تقویت کنید.

بعد از تماشای مانیتور کامپیوتر و موبایل برای تقویت چشم این کارها را کنید

همه می دانیم که استفاده زیاد از کامپیوتر باعث ایجد ضعف در بینایی می شود ولی با این روش می توانید بدون ترس از ضعیف شدن چشم با کامپیوتر کار کنید.

امروزه زندگی بسیار تغییر کرده است و مدرن شده است و نیاز به تکنولوژی همیشه احساس می شود و استفاده از کامپیوتر و موبایل یکی از بخش های رایج در زندگی است.

تا کنون بر این باور بوده ایم که کار کردن با کامپیوتر باعث می شود که چشم های ضعیف شوند ولی باید بدانید که هر وسیله ای را که لازم باشد از فاصله خیلی نزدیک ببینید و به مدت طولانی مجبور به این کار باشید، باعث ضعف بینایی می شود.

چطور چشم ها را بعد از کار با کامپیوتر در طول روز تقویت کنیم؟

در دنیای پیشرفته امروزه بیشتر کارهایی را که بشر انجام میدهد با کامپیوتر است، در این دنیای دیجیتالی نمی توان وسیله دیگری را جایگزین کامپیوتر کرد و با اینکه کار را خیلی راحت کرده اند ولی معایبی هم دارند.

اشعه هایی که از صفحه کامپیوتری منتشر می شوند، اگر در مدت طولانی در معرض دید باشند، می توانند برای چشم شما مضر باشند پس باید با روش هایی که در این بخش از سلامت تاپ ناز به شما مرعفی کرده ایم، چشم های خود را تقویت کنید.

 

تقویت کردن چشم بعد از کار کردن با کامپیوتر

روش های مفید برای تقویت چشم بعد از استفاده از کامپیوتر

توصیه های مهم برای تقویت کردن چشم بعد از استفاده از مانیتور کامپیوتر

اقدامات احتیاطی خاص برای تقویت و محافت کردن از چشمان :

» همچنین بخوانید : اگر این علائم را در چشم دیدید به چشم پزشک مراجعه کنید

1. چشم ها را مرتب بشویید :

چشم ها را سعی کنید به صورت منظم بشویید، این کار باعث خنک شدن و آرام شدن چشم می شودو می توانید روزی  یا بار این کار را نجام دهید.

تقویت کردن چشم بعد از کار کردن با کامپیوتر

شستن چشم ها باعث تقویت چشم می شود

2. استفاده از عینک مخصوص کامپیوتر برای جلوگیری از ضعیف شدن چشم :

از عینک خاص کامپیوتر برای محافظت از چشم های استفاده کنید، عینک تاثیر تابش از روی صفحه را کم می کند اگر برای ساعت های طولانی مقابل کامپیوتر کار می کنید، باید حتما یک عینک مخصوص کامپیوتر داشته باشید.

تقویت کردن چشم بعد از کار کردن با کامپیوتر

عینک مخصوص کامپیوتر

3. قرارگیری در موقعیت مناسب مقابل صفحه نمایش :

صفحه نمایش را باید به صورت صحیح و تراز مقابل شما قرار بگیرد و زاویه دید مانیتور حدود 35 درجه باشد، حتما صندلی خود را با این شرایط تنظیم کنید.

تقویت کردن چشم بعد از کار کردن با کامپیوتر

موقعیت مناسب مقابل مانتیور

4. ورزش چشم برای تقویت چشم:

برای کاهش فشار از روی چشم و استراحت کردن جشم ها باید آنها را ورزش دهید در این روش بعد از 20 دقیقه کار کردن با رایانه خود از قاعده 20-20 پیروی کنید. به یک شی در فاصله 20 فوت از شما خیره شوید. این به عضلات چشم شما کمک می کد تا آرام شوند و دچار ضعف و مشکلات نشوند.

تقویت کردن چشم بعد از کار کردن با کامپیوتر

ورزش ویژه چشم ها

5. به مدت طولانی با کامپیوتر کار نکنید :

برای کم کردن خستگی در چشم، بین جلسات کاری باید استراحت کنید، خیره شدن زیاد به یک صفحه نمایش برای مدت زمان طولانی می تواند باعث مشکلات در چشمان شما شود. به ازای هر نیم ساعت که با کامپیوتر خود مشغول به کار هستید، 2 دقیقه استراحت کنید. این کار کمک می کند که فشار از روی چشم برداشته شود و همچنین عضلات گردن و پشت شما هم کمی استراحت می کنند.

تقویت کردن چشم بعد از کار کردن با کامپیوتر

به مدت ظولانی با کامپیوتر کار نکنید

6. پلک زدن زیاد برای تقویت کردن چشم ها :

پلک زدن باعث می شود که چشم های شما مرطوب باقی بماند و باعث تولید شدن اشک می شود و اجازه نمی دهد که چشم خشک شود و از تحریک چشم هم جلوگیری می شود و باعث پاک شدن چشم از خاک می شود.

» همچنین بخوانید : روش معاینه کردن چشم ها در منزل

مطالب مشابه را ببینید!