مجله تاپ‌ناز‌

بزرگ بودن بیش از حد سایز سینه زنان چه عوارضی دارد؟

خیلی از خانم ها ممکن است دارای سینه های بسیار بزرگی باشند و یا بعضی از خانم ها سینه های خودشان را با جراحی زیبایی بزرگ می کنند. اما نباید سایز سینه را بیش از حد افزایش داد زیرا دارای عوارض خطرناکی برای بدن است.

سایز سینه بسیار بزرگ باعث کمردرد می شود

بعضی از خانم ها که از سایز سینه خودشان راضی نیستند دست به عمل جراحی زیبایی می زنند و سینه را بزرگ می کنند که زیاده روی در بزرگ کردن سینه می تواند عوارضی مانند کمردرد و یا درد شانه داشته باشد. بزرگ شدن سینه باعث سنگین شدن قسمت بالای بدن می شود و فشار زیادی به ستون فقرات و قسمت های اطراف آن می آورد. پس از انجام جراحی و کاشت سینه بهتر است به نکاتی که در این بخش به آنها اشاره می کنیم توجه کنید.

بزرگ بودن بیش از حد سایز سینه زنان چه عوارضی دارد؟

عوارض بزرگی بیش از حد سینه زنان

سینه های سنگین روی عصب گردن و ستون فقرات تاثیر می گذارند و باعث کشیدگی رباط گردن شانه و کمر میشود سنگینی و کشش به مرور باعث خستگی ماهیچه ها و دردهای مزمن خواهد شد. بزرگ کردن بیش از حد سایز سینه ها با جراحی میتواند دردهایی را در پستان نیز ایجاد کنند چراکه تلاش بدن برای تعادل به هم خورده به واسطه بزرگی این عضو جنسی فشاری را به عضلات اطراف سینه وارد می کند که منجر به درد خواهد شد.

بدن به طور طبیعی بعد از سنگین شدن سینه ها به سمت جلو خمیده می شود چرا که ستون فقرات توانایی تحمل وزن اضافه را ندارد و تغییر حالت در موقعیت طبیعی ایستادن و نشستن را موجب می شود که منجربه قوز و بدفرم شدن قسمت بالای بدن خواهد شد. زمانی که سنگینی سینه ها مرکز فشار وزن در بدن را تغییر می دهد اسکلت بدن تاثیر منفی گرفته و در دراز مدت برآمدگی دیسک بروز می کند.

اگر فردی به طور مادرزادی سینه های بزرگ دارد برای رفع این مشکل بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کند که در صورت تشخیص با جراحی کوچک کردن پستان دردها به سرعت رفع شوند. علاوه بر تمام این موارد  بزرگی سینه می تواند باعث مشکلاتی مانند احساس خواب رفتگی در دست ها، ایجاد شیار و لک روی شانه ها، تعریق و عفونت چین زیر سینه ای به خصوص در تابستان شود.

محدودکردن فعالیت های ورزشی، تنگی نفس ضمن ورزش، کاهش اعتماد به نفس از دیگر عوارض بزرگی بیش از حد سایز پستان زنان است.

مطالب مشابه را ببینید!