مجله تاپ‌ناز‌

چه کنیم طول عمر را زیاد و بیش از 100 سال عمر کنیم؟

افزایش طول عمر

یکی از آروزهای انسان داشتن طول عمر جاودان و یا طولانی است و اینکه عمرشان هرگز به پایان نرسد. اما می تواند عمر ططولانی و حتی بالای 100 سال داشت، فقط باید در شیوه زندگی تغییراتی ایجاد کرد.

رازهای داشتن طول عمر زیاد

تقریبا تمام انسان ها خواهان داشتن طول عمر طولانی هستند. برای رسیدن به عمر طولانی و همچنین همیشه سالم بودن باید کارهایی را انجام دهید. در این مطلب راز های طول عمر افراد بالای 100سال که عمری را با سلامتی زیسته اند آورده ایم.

راه های بالا بردن طول عمر از نظر افراد بالای 100 سال

شاید این امری متداول باشد که انسان ها با نزدیک شدن به دهه پنجاه زندگی خود، بیماری های جدیدی را تجربه کنند که اقتضای بالا رفتن سن است و در گذشته از آن ها بی خبر بوده اند.اما این یک واقعیت است که پیرشدن لزوماً هم به معنای بیماری و رنج نیست.
شاید طول عمر زیاد، آرزوی خیلی از افراد باشد. اما قطعاً همه کسانی که دوست دارند زندگی طولانی داشته باشند، می خواهند که تمام این مدت را با سلامتی بگذرانند. در همین راستا نگاهی می اندازیم به زندگی 10 نفر از کسانی که بیشتر از 100 سال با سلامتی زندگی کرده اند و راز طول عمر آن ها.
واقعیت این است که افراد کمی در جهان به سن 100سالگی یا بیشتر از آن می رسند، اما شاید جالب باشد که بدانیم در زندگی آن تعداد کم از این افراد چه سری نهفته است؟
*«جین کالمن» Jeanne Calment یکی از این افراد است. او 122سال زندگی کرد و در سن 85سالگی علاوه بر دوچرخه سواری، شروع به یادگیری ورزش شمشیربازی کرد.
هرچند که جین از سن 21سالگی تا 117سالگی سیگار می کشیده، اما هیچ وقت تعداد سیگارهای او در یک روز بیشتر از 2 نخ نبوده است. او عاشق شکلات بوده و هفته ای یک کیلوگرم شکلات می خورده است!

افزایش طول عمر

خندیدن یکی از راه های افزایش طول عمر

جین تا 110سالگی تنها و در خانه شخصی خود زندگی کرده و در آن سن به دلیل آتش سوزی کوچکی که در هنگام آشپزی و به علت خطالی دیدش اتفاق افتاد، تصمیم گرفت که ادامه عمرش را در خانه سالمندان سپری کند.
ظاهر جین همواره جوان تر از سن واقعی او به نظر می رسیده است. خودش دلیل این مسأله را مصرف همیشگی روغن زیتون در غذا و استفاده از آن برای ماساژ پوست صورت عنوان کرده است. جین کالمن به معجزه روغن زیتون ایمان داشت!
* «سارا ناس» Sarah Knauss، 119سال عمر کرده است. او در زندگی تنها یک فرزند به نام کاترین داشت که کاترین نیز تا 101سالگی زندگی کرد. فرزند سارا که خودش در زمان مرگ مادرش، 96ساله بود، راز طول عمر مادر خود را آرامش همیشگی عنوان کرده است. به گفته کاترین، مادرش همواره آن قدر آرامش داشت که هیچ اتفاقی در زندگی قادر به ایجاد آشفتگی و پریشانی در او نبود.
*«کریستین مورتنسن» Christian Mortensen، تا وقتی که 115 ساله شد هم سالم و سرحال بود. به گفته خودش در جشن تولد 115سالگی، راز طول عمر زیاد ، یک موسیقی لذت بخش، نوشیدن آب زیاد و مثبت اندیشی است. او در 115سالگی و در خانه سالمندان این راز را برای دوستانش برملا کرد!
*«امیلیانو مرکادو دل تورو» Emiliano Mercado Del Toro، هم تا 115سالگی زنده ماند. او تا آخرین روز زندگی اش نیز با دوستان و اطرافیان خود شوخ طبعی کرد. به گفته امیلیانو، شوخ طبعی و شادی راز بزرگ سلامتی و طول عمر است. البته از نظر او خوردن هرروزه ذرت پخته به همراه شیر و روغن ماهی نیز نقش بزرگی در حفظ سلامتی اش داشته است.
*«بس کوپر» Besse Cooper، زمانی که مرد 116سال داشت. او همیشه تأکید می کرد که سرتان به کار خودتان باشد، همه چیزهای خوب را برای دیگران هم بخواهید، با جدیت کار کنید و از کار خود لذت ببرید و از خوردن تنقلات و هله هوله جداً پرهیز کنید!
*«بل کافمن» Bel Kaufman، تا 101سالگی زنده ماند. او ایمان داشت که خنده هر دردی را درمان می کند. به گفته بل، با خنده می توان به رنج ها و غصه های زندگی پشت پا زد و خندیدن به شما اجازه افسردگی و حسادت نمی دهد. بل کافمن همیشه خندیدن را راز طول عمر و سلامتی خود می دانست.
*«آنتونی مانسینلی» Anthony Mancinelli، هم 101سال زندگی کرد. او به دیگران توصیه می کرد که اگر می خواهید زیاد عمر کنید، سیگار نکشید. به اندازه غذاخوردن و کمتر دارو مصرف کردن هم از نظر آنتونی مانسینلی راز طول عمر همراه با سلامتی است. او همچنین به خوب کار کردن و لذت بردن از کار برای داشتن یک زندگی طولانی و سالم اعتقاد داشت.

افزایش طول عمر

ورزش کردن یکی از رازهای افزایش طول عمر

*«روث گروبر» Ruth Gruberتا 101سالگی عمر کرد. او گفته است:«به قلب و درون خود اهمیت دهید و ابزارهای وجودی تان را به کار گیرید. هرکسی ابزارهای خودش را دارد، ابزارهای من تصاویر و کلمات هستند. ماشین تحریر، کامپیوتر و دوربین من به من کمک می کنند تا به مبارزه با بی عدالتی بپردازم. من همیشه و در حد توانم به انسانی که نیازمند کمک بود، کمک کرده ام.»
*دکتر «لیلا دنمارک» Laila Denmark، تا 114سالگی زندگی کرد. او راز طول عمر خود را خوردن غذای سالم و انجام کارهایی که دوست دارد می دانست. او پرداختن به انجام کارهای دوست داشتنی را یک «بازی» و پرداختن به امور غیردلخواه را «کار» توصیف می کرد و همواره می گفت که من در کل زندگی ام حتی یک روز هم «کار» نکرده ام!
*«بونیتا زیگرانگ» Bonita Zigrang، نیز تا سن 108سالگی زنده ماند. او همواره از غذاخوردن لذت می برد و اعتقاد زیادی به تفریح کردن و معاشرت با دوستان خود داشت.
این 10 نفر تنها نمونه هایی از افرادی هستند که بیشتر از 100سال در نقاط مختلف دنیا زندگی کرده اند. اما دقت در گفته های آن ها ما را به این نتیجه می رساند که تمام شان در یک توصیه اشتراک دارند:داشتن رژیم غذایی سالم در زندگی و شاد زیستن و دوری از اضطراب و نگرانی.

راز طول عمر در دو کشور

ژاپن
این کشور کمترین آمار چاقی را در میان کشورهای صنعتی جهان داراست. داشتن رژیم غذایی سالم شامل سبزیجات، ماهی و برنج از ویژگی اصلی ژاپنی ها به حساب می آید. بسیاری از مردم این کشور قبل از سیر شدن دست از غذا خوردن می کشند.
هنگ کنگ 
مردم این کشور دارای رژیم غذایی شامل سبزیجات و برنج هستند و استفاده از گوشت را به حداقل رسانده اند، همین عامل باعث کاهش چشمگیر تعداد افراد چاق و به دنبال آن کاهش تعداد مبتلایان به سرطان و بیماری قلبی در هنگ کنگ شده است.

مطالب مشابه را ببینید!