مجله تاپ ناز / سلامت / تازه های سلامت / گذاشتن ریش چه مزایای برای سلامتی دارد؟

گذاشتن ریش چه مزایای برای سلامتی دارد؟

مزایای ریش گذاشتن برای سلامتی

بعضی ها فکر می کنند که مردان شلخته و آقایانی که فرصت و یا تمایلی برای رسیدن به خود را ندارند، ریش هایشان را بلند می گذارند و این افراد عقیده دارند که ریش گذاشتن مناسب نیست. فکر می کنند آقایانی که زمان کافی برای رسیدگی به خود را دارد باید ریش هایشان را کوتاه تر کنند.

اما واقیعت این است که ریش گذاشتن برای سلامت بسیار فواید دارد. از نظر علمی ثابت شده است آقایانی که ریش بلند دارند، کمتر در معرض ابتلا به سرطان پوست هستند زیرا موهای صورت از پوست صورت در مقابل اشعه های مضر آفتاب محافظت می کند. ریش آقایان تقریبا مانند کرم ضد آفتاب عمل می کند. هر چه تراکم ریش ها بیشتر باشد SPF ضد آفتاب آنها نیز بالاتر استو اشعه های آفتاب در خطی مستقیم با پوست برخورد می کنند. وقتی آقایان دارای ریش بلند هستند، این اشعه های آفتاب با موهای صورت برخورد می کنند و می شکنند و به همین دلیل به پوصت صورت اسیبی وارد نمی کنند.

البته ریش به جز اینکه جلوی اشعه های مضر را میگیرد، باعث مرطوب نگه داشتن پوست صورت نیز می شود. ریش از خشک کشدن پوست به دلیل نور آفتاب جلوگیری می کند. ریش از ورود گرده های مضر گیاهان و هاگ ها به سیستم تنفسی جلوگیری می کند و همین باعث می شود شخص کمتر به آلرژی و حساسیت دچار شود. ریش نوعی درمان طبیعی برای پیشگیری از پیری پوست صورت است.

ریش از پوست صورت در مقابل هوای سرد و باد هم محافظت می کند. افرادی که ریش ندارند، پوست صورتشان در مواجهه با نور آفتاب، باد و رسما خیلی سسریعتر خشک و چروکیدده می شود. افرادی که به طور مرتب صورت خود را می تراشند، دچار مشکلاتی مانند عفونت فولیکول مو می شوند اما افرادی که ریش دارند، با این مشکلات روبرو نمی شوند.

نکته آخر اینکه افرادی که دارای ریش هستند و دچار سرماخوردگی و گلودرد می شوند، ریش آنها می تواند به عنوان درمانگر به آنها کمک کند و باعث گرم نگه داشتن گلو و بهبود سریع تر آن شوند.  اما باید توجه داشت که آقایانی که ریش بلند می گذراند باید به بهداشت آن هم برسند. توصیه می شود که ریش ها را هر روز با آب و شامپو بشویید و آن را شانه کنید و همچنین به اندازه کافی کوتاه کنید.

 

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *