مجله تاپ‌ناز‌

در بدن افراد عاشق چه اتفاقی می افتد؟

بدن افراد عاشق

فردی که عاشق می شود از هر نظری با فرد دیگر تفاوت دارد و حتی بدن این افراد می تواند دچار تغییراتی شود، اتفاقات جالبی که فقط در بدن افراد عاشق رخ می دهد.

بعد از عاشق چه چیز عجیبی در بدن شما اتفاق می افتد؟

عاشق شدن فقط باعث ایجاد تغییرات در فکر و روح شما نمی شود و جسم شما را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. تغییراتی در رفتار شما آغاز می شود که مانند عشق، تجربه ای خوب و دلنشین است. این تغییرات به دلیل افزایش سطح آدرنالین است که وقتی شما عاشق می شوید همه چیز تغییر می کند. به دلیل همین تغییرات و احساسات است که افراد در طول زندگیشان بارها و بارها به دنبال عشق می گردند. اما دلیل رخ دادن این اتفاق چیست؟

بعد از عاشق شدن شاهد این اتفاقات در بدن خود خواهید بود

عشق می تواند روی ترکیبات شیمایی مغز شما تاثیرات زیادی داشته باشد تا قلبتان، اما این تنها اتفاقی که بعد از عاشق شدن اتفاق می افتد نیست زیرا عاشق شدن می تواند تغییرات فیزیولوژیکی دیگری نیز ایجاد کند مانند :
بدن افراد عاشق
عشق با بدن شما چه می کنه؟

اتفاقات درون بدن فرد عاشق

1_ سطح آدرنالین خونتان به مقدار قابل توجهی افزایش می یابد:
زمانی که عاشق می شوید وبا آن شخص مورد نظر هستید دچار هیجان زدگی میشوید ، ضربان قلبتان به طور غیر قابل کنترلی طپش پیدا می کند خب اینها زیر سر آدرنالین است. بله ، همین ماده اصلی ، آدرنالین است ،که وقتی تمرینات سنگین ورزشی را انجام می دهید به شما کمک می کند ویا وقتی در موقعیت خطرناک قرار می گیرید در تشخیص خطر به شما کمک میکند. بدون شک ، درصد ریسک عاشق شدن کمتر از ریسک موتور سواری با سرعت بالا است ولی بدن همان عکس العمل مشابه را نشان میدهد ، همچنان که سطح آدرنالین شما بالا میرود، مشکلات جدی شما وسعت پیدا میکند اگر به رفتار خود دقت داشته باشید، زمانیکه از یک رابطه عاطفیوارد یک رابطه عاطفی دیگر می شوید دوباره تغییر سطح آدرنالین را احساس میکنید .البته این مورد آخر الگوی نا مناسبی برای سلامتی است که تا حد امکان باید از آن پرهیز کرد ؛ این طبیعی است که بعداز چند ماهی این حس وحشیانه روبه زوال مینهد و هر چیزی نسبتا ساده و آسان میشود.
2- در شرایط عاشقی بهتر و راحتتر می توانید با استرس مقابله کنید:
زندگی غالب شما پر کار و پر از استرس است؟ پس خبر خوب برای شما این است که بدانید وقتی عاشق میشوید بدنتان کورتیزول بیشتری آزاد می کند و شما از استرس رها می شوید، این ماده شیمیایی باعث می شود پاسخ شما به استرس هایی که قبلا در زندگی تجربه میکردید را بهبود بخشد نشانه واضح و آشکار آن این است که متوجه می شوید بیشتر لبخند میزنید. واضحتر ین نشانه ،این است که متوجه میشوید مواردی که قبلا شما را عصبانی می کرد یا به نوعی شما را زمین گیر می کرد و یابه حد گریه می رساند الآن فقط لبخند می زنید این تغییر به خاطر این نیست که معشوق شما فرشته ای است که برای حفظ و مراقبت شما آمده ،بلکه بدلیل آن است که بدنتان یجورایی از خود بیخود شده.
اگر در حال گذراندن دوره های درمان استرس هستید یا دچار مشکلات روانشناسی هستید که باعث راحتی شما می شود هرگز درمان دارویی و پزشکی خود را با اتکا به این پاسخ طبیعی بدن متوقف نکنید حتی اگر احساس کردید که خیلی بهتر شده اید چرا که این فقط یک احساس گذرا ست و کم کم رو به کاهش می رود.
بدن افراد عاشق
 اتفاقاتی که در بدن عاشق ها می افتد

 وقتی عاشق میشی

3.ترس اثر جانبی آدرنالین آزاد شده را متوقف می کند
زمانی که عاشق میشوید به شما جرات انجام کارهایی که قبلا غیر قابل تصور بود را می دهد در حال حاضر احساس میکنید که آماده تر و مایل به تجربه حس جدید با آن شخص مورد نظر هستید ، این موقعیت زمان خوبی برای خلق خاطرات خوبی با همراه جدیدتان و اتمام همه کارهایی است که شما را ناراحت می کند است فقط مراقب تصمیمات جدی خود باشید و آنها را از ابتدا تجزیه و تحلیل کنید. بر خلاف خیلی از مردم که فکر میکنند ترس هیچ کمکی به تشخیص موقعیت های بالقوه خطرناک شما نمیکند گاهی بنظر میرسد این جمله بی معنی است ،اما همچنین ترس هایی وجود دارد که تاثیرات خوبی دارد و شما باید یاد بگیرید چگونه تفاوت این دو را بیان کنید.
4.وقتی از عشق خود دورید اضطراب دارید ، عشق شما را دچار وسواس می کند:
اضطراب دارید، چراکه این خود نوعی از اشکال اعتیاد است. زمانیکه در رابطه ای جدید قرار میگیرید طبیعی است که احساس ناراحتی و ناامنی بکنید، البته وقتی از هم دور هستید. این همان موضوع است که شب شما را بیدار نگه میدارد و ممکن است منجر به حسادت غیر قابل کنترل شود آیا متوجه هیچ کدام از این موارد شده اید؟ اگر چنین است زمانی را برای تجزیه و تحلیل آنچه در حال وقوع است اختصاص دهید. همیشه این را به یاد داشته باشید که عشق باید احساس خوبی به شما بدهد نه اینکه نگرانتان کند ، درحالیکه در کل ،تاثیر عشق عجیب است و به راحتی و سادگی آنچه گفته می شود نیست .
بدن افراد عاشق

اتفاقاتی که با عاشق شدن رخ می دهد

 در مغز عاشق چه میگذرد؟

5 . بدن شما و عشق تان شبیه هم می شود
جالب است بدانید که زوج های عاشق ضربان قلب و ریتم تنفسی یکسانی دارند ، شاید باورتان نشود اما این مسئله شگفت انگیز و واقعی است. مسائل عمده بیولوژیکی و درونی مشابهی نیز پیدا می کنند همین مسئله توجیه می کند که چگونه عشق واقعی قادر است فرد را تغییر دهد این است که می گویند بعد از عاشق شدن رفتار و برخی از جنبه های شخصیتی فرد عاشق تغییر نمی کند، بلکه عملکردهای جسمی وی نیز دستخوش تغییر می شود.

6. هورمون ها بهم میریزند

این مورد برای زن و مرد تفاوتی ندارد و فردی که عاشق می شود دچار به هم ریختگی کامل تعادل هورمونی می شود، بدن مردان و زنان به شکلی متفاوت نسبت به عشق واکنش نشان می دهند به گونه ای که در زنان میزان تستوسترون بالا می رود، ولی در مردان این هورمون افت می کند.

مطالب مشابه را ببینید!