مجله تاپ‌ناز‌

پیلاتس زنان | دلیل مفید بودن ورزش پیلاتس برای خانمها چیست؟

دلیل مفید بودن پیلاتس برای خانمها چیست؟

فواید پیلاتس برای زنان – پیلاتس ورزشی مفید است که به بدن نشاط می دهد. ورزش پیلاتس باعث خوش اندام شدن بدن و باعث ایجاد نشاط روحی نیز می شود. اگر میخواهید لاغر شوید، بدنتان انعطاف پذیر باشد، استفامت و قدرت بدنی داشته باشید پیلاتیس بهترین راه است.

اطلاعاتی در مورد ورزش پیلاتس و فواید آن برای زنان

احتمالا این روزها بیشتر در مورد ورزش پیلاتس می شنوید. گفته می شود که این ورزش باعث لاغری می شود، بدن را خوش ترکیب و انعطاف پذیر می سازد و غیره. اما سیستم ورزشی پیلاتس، اسرار خود را دارد. اگر می خواهید بدانید این ورزش کجا و توسط چه کسی ابداع شده است و چه تاثیری روی تناسب اندام و سلامتی تان دارد، مطالعه ی این مطلب را از دست ندهید.

ورزش پیلاتس نام خود را از ابداع کننده اش، یعنی ژوزف پیلاتس گرفته است.

آقای پیلاتس در سال 1880 در آلمان به دنیا آمد و از همان سنین جوانی مشکلاتی در سلامتی اش داشت. به همین دلیل تمرکز خود را روی افزایش قدرت و تعادل بدن خود گذاشت.

ژوزف پیلاتس در طول جنگ جهانی اول، تمام یافته های خود را با مجروحین جنگی در میان می گذاشت. در سال 1926 به آمریکا نقل مکان کرد و اولین مرکز پیلاتس را در نیویورک افتتاح نمود.

پیلاتس زنان

فواید ورش پیلاتس برای خانم ها و لاغری

در سال های اول، کلاس های پیلاتس مملو از هنرپیشه ها و افراد خاص بود. اما به ترتیب و از سال 1980، این سیستم ورزشی شهرت بیشتری پیدا کرد و در بین مردم شناخته شد.

امروزه این ورزش در سراسر جهان آموزش داده می شود. این ورزش در ایران نیز طرفداران خود را پیدا کرده است و تقریبا در اکثر باشگاه های ورزشی ارائه می شود.

همچنین بخوانید : تمامی راه ها و روش های تناسب اندام

همه ی ما می دانیم که ورزش کردن مزایای زیادی دارد. به ما انرژی بیشتری می دهد، برای سلامتی ما مفید است، و کلید داشتن وزن متعادل است. ما اغلب، وقتی به ورزش کردن فکر می کنیم، تمرینی تمام عیار جلوی چشمانمان می آید، مثل دویدن با شدت بالا، دوچرخه سواری یا ورزش ایروبیک. ولی این موضوع ممکن است برایتان جالب باشد که یکی از موثرترین راه ها برای ایمن ساختن بدن،تمرینات پیلاتس است!
متدی که در پس تمرینات پیلاتس نهفته است، دهه هاست که در حال توسعه است. این تمرینات ابتدائا توسط رقاصان برای قوی کردن بدنشان استفاده می شد، چون هم بدون ریسک آسیب بود، و هم عضلات را قوی می کرد. تاکید پیلاتس، بر روی هم ترازی اندام ها، تنفس، و جریان حرکت برای بالا بردن انعطاف، هماهنگی و تعادل، ایجاد قدرت عضلات مرکزی بدن، و بهبود کنترل و استقامت بدن است.

دلیل مفید بودن پیلاتس برای خانمها چیست؟

فواید پیلاتس برای زنان

تاثیر پیلاتس بر بدن

شرکت منظم در کلاس های پیلاتس، تقریبا به همه، از شاگردهای مبتدی گرفته تا پیشرفته، سود خواهد رساند. اما چیزی که قابل توجه است، این است که پیلاتس، بخصوص برای خانم ها بسیار مفید است. اما چرا؟
خب بگذارید مهم ترین مزایای تمرین های پیلاتس را برایتان بشماریم

اسرار ورزش پیلاتس

ساخت ماهیچه های بلند و بدون چربی
پیلاتس برای افزایش قدرت عضلات، بدون بزرگ شدن آنها بسیار عالی است. تمرینات پیلاتس تمرکزشان بر روی وضعیت صحیح بدن و هم ترازی آن است، و هنگامیکه این تمرینات به بهترین شکل انجام شود، نتیجه ی آن بدنی زیباست.
جلوگیری از آسیب دیدگی، یا ریکاوری سریع تر بدن بعد از آسیب
با توجه به تجربه ی من بعنوان یک مربی پیلاتس، از انجام صحیح تمرینات پیلاتس هیچگونه آسیبی بوجود نخواهد آمد. در حقیقت، تمام کسانی که می خواهند برای اولین بار پیلاتس را امتحان کنند، کسانی هستند که این تمرینات را برای بازگرداندن قدرت خود بعد از یک آسیب دیدگی و یا بعنوان اقدام پیشگیرانه، انتخاب کرده اند.
بیشتر ورزشکاران، از طریق ورزش هایی همچون بدنسازی، فقط بر روی عضلات ظاهری بدن خود کار می کنند (ماهیچه های بزرگ)، در حالیکه با قرار دادن پیلاتس در برنامه ی خود، شما می توانید عضلات کوچک خود را نیز به کار گیرید. عضلاتی که به داشتن تعادل، بهبود کنترل عضلات مرکزی بدن، و تثبیت بدن کمک می کنند.
تقویت و استواری عضلات مرکزی بدن
هسته ی بدن شما تنها عضلات سیکس پک که در مقابل تنه و شکم شما قرار دارد نیست. عضلات مرکزی بدن شما، کل بخش میانی بدن که شامل عضلات شکم، مورب شکم، پشت کمر، دیافراگم، کف لکن و موارد دیگر است را تشکیل می دهد. بهترین نوع تمرینات عضلات مرکزی بدن، تمریناتی است که کل این عضلات را درگیر کند (مثل حرکت پلانک)، نه اینکه فقط به عضلات شکم توجه داشته باشد (مثل حرکت کرانچ).
تمرینات پیلاتس، به زیبایی و آهستگی به شما آموزش داده می شود، تا زمانیکه بدن شما بی عیب شود. با یادگیری اینکه ستون فقرات خود را در هم ترازی صحیح نگه دارید، به عضلات مرکزی بدن خود کمک خواهید کرد که موثرتر کار کنند.

دلیل مفید بودن پیلاتس برای خانمها چیست؟

فواید ورزش پیلاتس برای زنان

تقویت کف لگن
خانم ها، متاسفم که باید این خبر را به شما بدهم، اما مشکلاتی مانند افتادگی مثانه بخصوص پس از زایمان، واقعی است. هیچوقت برای شرکت در کلاس های پیلاتس دیر نیست، اما اگر برنامه دارید تا در آینده بچه دار شوید، تمرینات منظم پیلاتس باعث تقویت عضلات کف لگن برای زایمانی راحت تر و هر لذتی که بعد از آن بوجود خواهد آمد، می شود.
با اینکه تمرینات پیلاتس تاثیر کمی دارند، اما ایده ی خوبی است که مادرهایی که تازه زایمان کرده اند با یک متخصص توان بخشی پس از زایمان در خصوص زمان برگشت آنها به تمرینات و میزان انجام منظم تمرینات، مشورت کنند.
بهبود پوسچر بدن هنگام نشستن یا ایستادن
وقتی جوان تر بودم، مادرم همیشه به من می گفت «شانه ها پایین، شانه ها پایین»! او حتما منظوری داشت. طرز قرار گیری بدن هنگام نشستن یا ایستادن، رابطه ی مستقیمی با تمام مشکلات بدن دارد. مشکلاتی همچون کمر درد و حتی سردرد! بودن در وضعیت صحیح بدنی، به نفس کشیدن بهتر و وارد کردن موثرتر اکسیژن به بدن، کمک می کند.
یک ساعت پیلاتس در هفته، آسیب مادام العمری را که وضعیت غیر صحیح به بدن می زند را از بین نخواهد برد، اما به بدن شما چگونگی نگه داشتن خود را دوباره آموزش می دهد، و به تدریج، کاهش نتایج منفی طولانی نشستن و خیره شدن به تلفن همراه را در پی دارد.
بهبود عملکرد
ما در تراز خنثی در قوی ترین نقطه مان هستیم، با این حال، اکثر مردم قادر به حفظ منحنی خنثی در پشت کمر خود نیستند. پیلاتس به شما می آموزد که چگونه بدن خود را در وضعیت خنثی، که می تواند در سایر زمینه های آموزشی شما نیز مثل بلند کردن وزنه مفید باشد، حفظ کنید.
برای مثال حرکت ددلیفت (تمرین مورد علاقه من)، یکی از محبوب ترین تمرین های قدرتی است، ولی در عین حال اگر ستون فقراتتراز نباشد، می تواند خطرناک ترین حرکت باشد.

در این مطلب به فواید ورزش پیلاتس برای زنان اشاره کردیم، می توانید در بخش دیگر تاثیر ورزش بر میل جنسی زنان را هم بخوانید.

مطالب مشابه را ببینید!