مجله تاپ‌ناز‌

بعد از انجام رابطه جنسی برای بهبود سلامت بدن چه باید کرد؟

شاید بدرستی ندانید که بعد از رابطه جنسی چه کارهایی را باید انجام دهید. مثلا رفتن به دستشویی و یا بدون لباس خوابیدن، این نکات را باید به یاد داشته باشید تا زندگی جنسی شما همیشه در سلامت باشد.

 

کارهایی که بعد رابطه جنسی باید انجام دهید

بعد از 40 سالگی هم شما می توانید از سکس لذت کافی را ببرید. از این گذشته با رسیدن به این سن دیگر با تجربه شده اید و می دانید که در رابطه چه می خواهید و دیگر خجالت نمی کشید. اما شاید با وجود حتی با تجربه بودن هم ندانید که بعد از رابطه جنسی چه کارهایی لازم است که انجام دهید.

 

1 . بعد از رابطه جنسی دستشویی بروید

بعد از رابطه جنسی بهتر است به دستشویی بروید و ادرار کنید. نیاز نیست که خیلی عجله کنید و می توانید کمی استراحت کنید و به دستشویی بروید و باکتری E Coil را که ممک است هنگام رابطه جنسی مجاری ادراری شما را آلوده کرده باشد بشویید و پاک کنید. با این کار دیگر شما به بیماری عفونت مجاری ادراری مبتلا نمی شوید. اگر دچار التهاب مجاری ادرار شوید، در هنگام رابطه جنسی درد می کشید.

 

2 . بعد از رابطه جنسی احساسات خود را ابراز کنید

بعد از تمام شدن رابطه جنسی می توانید زمان نشان دادن عکس العمل به اجساساتی که از رابطه جنسی داشته اید اختصاص دهید. بر روی جزئیات تمرکز کنید، به یاد بیاورید که چه چیزی احساسات شما را برانگیخته کرده است. افکار خود را با شریک جنسی مطرح کنید. نگذارید احساستان از دست بروید. اگر هم احساسات خوبی از این عشق بازی نداشتید می توانید احساسات ناخوشایند خود را رها کنید و حرفی از آن نزنید و به جای آن شریک خود را آغوش بکشید. این عمل باعق می شود که بارهای بعد رابطه شادتری داشته باشید.

 

3 . پیگیری اختلالات غیر طبیعی

ممکن است در هنگام رابطه جنسی درد داشته باشید. دلیل این درد می تواند اسپاسم عضلانی، کمبود روانکاری، یبوست و یا ضربه خوردن اتفاقی تخمدان ها باشد. البته تمام دردها عادی نیستند و اگر تکرار شوند و مدت زمانی طولانی با شما باشند و بعد از رابطه جنسی ادامه پیدا کنند. در این صورت به پزشک مراجعه کنید چون شاید مشکلی اساسی داشته باشید مانند کیست رخم تخمدان،فیبروئید، آندومتریوز یا کج شدن دهانه رحم و یا حتی سرطان.

 

4 . هنگام شستشو از صابون استفاده نکنید

بعد از انجام رابطه جنسی باید سطح آلت تناسلی خود را به آرامی بشویید. بیشتر باکتری ها از طریق دهان، انگشت یا روان کننده ممکن است به شریک جنسی شما منتقل شود که می تواند باعث ایجاد عفونت مخمری یا باکتریایی شود که خیلی راحت می توانید با استفاده از لیف و آب تمیز آلت تناسلی خود را بشویید. البته بخش های داخلی بدن مانند واژن روش مخصوصی برای پاکسازی خود دارند و تمام این بخش ها پاکسازی می شوند و شما نباید در آن دخالت کنید.ازمصرف  صابون های معطر که پوست ظیف و حساس این ناحیه را تحریک می کند اجتناب نمایید. فقط باید قسمت بیرونی آلت تناسلی خود را از جلو به عقب بشویید.

 

بعد از انجام رابطه جنسی برای بهبود سلامت بدن چه باید کرد؟

 

5 . بعد از رابطه جنسی آب ولرم بنوشید

سکس مانند دویدن، پیاده روی و یا هر ورزشی دیگر می تواند باعث کالری سوزی شود و نوعی فعالیت بدنی است. بنابراین باید بعد از انجام ان آب کافی بنوشید تا به بدن آبرسانی شود. اگر آب بدن شما کم شود هم دهان شما خشک می شود و هم واژن خشک می شود. اگر می توانید آب در کنار خود قرار دهید. از نوشیدن اب سرد بلافاصله پرهیز کنید و می توانید آب عسل ولرم نیز بنوشید.

 

6 . بعد از رابطه جنسی در وان استراحت کنید

رفتن به حمام بعد از رابطه جنسی حس خوبی به شما می دهد. می توانید در وان بنشینید که هم باعث احساس خوبی در شما می شود و هم ناحیه واژن تمیز می شود و به پوست آبرسانی می شود. می توانید مقداری روغن هم در آب بریزید. روغن نارگیل فوق بکر یا روغن بچه که مخصوص پوست های حساس است بهترین گزینه هستند. با حمام گرم می توانید اندام های ملتهب در اثر رابطه جنسی را تسکین دهید.

 

7 . بعد از رابطه جنسی یک میان وعده غنی از پروبیوتیک مصرف کنید 

رابطه جنسی اغلب باعث گرسنگی می شود. به هر حال مقداری کالری در زمان رابطه سوزانده اید. خوردن میان وعده از غنی از پروبیوتیک مثل کامبوچا و کیمچی یا ماست می تواند باکتری های خوب واژن را جایگزین کند. همچنین احتمال ابتلا به عفونت مخمری یا باکتریایی واژن را کاهش دهد.

 

8 .بعد از رابطه جنسی بدون لباس بخوابید

وقتی به کارهایی که باید بعد از رابطه جنسی انجام دهید فکر میکنید، بدون لباس خوابیدن را فراموش نکنید. این کار احتمال ابتلا به عفونت مجاری ادراری یا عفونت های باکتریایی و مخمری را در شما کاهش می دهد. اگر خیلی خجالت می کشید می توانید از یک زیرشلوای نخی که امکان عبور هوای مناسب داشته باشد استفاده کنید.

 

چه کارهایی نباید بعد از رابطه جنسی انجام دهید

 

بعد از رابطه جنسی از دستمال مرطوب استفاده نکنید

دستمال مرطوب پر از مواد شیمیایی، خشبوکننده ها، گلیسرین و سایر روغن هاست. این مواد می توانند باعث تحریک ناحیه واژن شما شوند. به خصوص بعد از رابطه جنسی که ناحیه آلت شما حساس تر شده است. استفاه از دستمال مرطوب می تواند باعث خشکی، خارش، حساسیت و التهاب ناحیه تناسلی شما شود.

 

با لباس خواب های شیک و زیبا که مخصوص رابطه جنسی هستند نخوابید

نکته مهمی که باید بخاطر داشته باشید این است که نباید با لباس های شیک و جذابی که برای رابطه جنسی به تن کرده اید بخوابید. این لباس های از پارچه هایی ساخته شده اند که رطوبت را نگه می دارند. اگر این لباس ها از الیاف مصنوعی و پلی استر ساخته شده باشند که اصلا جالب نیستند. این الیاف نمی گذارند هوایی به واژن برسد و می تواند باعث عفونت مخمری شوند. از لباس های نخی بعد از رابطه جنسی استفاده کنید و یا اصلا لباسی به تن نکنید.

 

مطالب مشابه را ببینید!