بعد از به سرقت رفتن کارت بانکی در روزهای تعطیل چه باید بکنیم؟

بعد از به سرقت رفتن کارت بانکی در روزهای تعطیل چه باید بکنیم؟

ممکن است در روزهای تعطیل کارت بانکی شما به سرقت بروید و یا گم شود. در ایام تعطیل اگر کارت به سرقت رفت چه باید بکنیم و چگوونه کارت بانکی را مسدود کنیم؟

 

اقدمات ضروری بعد از سرقت کارت بانکی

یکی از اقلام جذاب برای کیف قاپان و سارقان اینترنتی کارت بانکی است. اگر رمز کارت را هم داشته باشند و در دسترسشان باشد دیگر لذتی فراوان را به آنها هدیه داده ایم!

پلیس فتا و بانک ها بارها نکات امنیتی لازم برای مراقبت از کارت بانکی  و رمز کارت بانکی را اعلام کرده اند که خیلی ها به این نکات توجه نمی کنند و به همین دلیل همیشه تعداد زیادی از افراد به مراکز پلیس مراجعه می کنند و از به سرقت رفتن پول هایشان به دلیل به سرقت رفتن کارت بانکی و یا گم شدن آن شاکی می شوند. اما سوالی که پیش می آید این است که اگر در ایام تعطیل و یا خارج از وقت اداری کارت خود را گم کردیم چه باید بکنیم؟

بعد از به سرقت رفتن کارت بانکی در روزهای تعطیل چه باید بکنیم؟

سرقت کارت بانکی در روزهای تعطیل

در روزهایی که بانک ها تعطیل هستن به منظور جلوگیری از سوء استفاده کردن از کارت بانکی باید خیلی سریع آن را بسوزانید، این امکان هست که بدون مراجعه حضوری به بانک و فقط با داشتن رمز کارت بتوانید با عابر بانک، کارت خود را بسوزانید.
در این نوشتار قصد نداریم که به شما بگوییم برای پیشگیری از سرقت اطلاعات و رمز کارتتان چه باید بکنید. بلکه به شما می گوییم اگر کارت و شماره رمز آن به سرقت رفت، چه باید بکنید.
مسدودسازی کارت از طریق تماس با تلفن گویای بانک مربوطه و صحبت با کارشناس یا اپراتور که با پاسخ به سوالاتی اعم از شماره کارت و یا مشخصات هویتی و رمز کارت انجام می شود. همچنین مسدودسازی کارت از طریق اینترنت بانک هم ممکن است و وقتی وارد اکانت حساب بانکی خود شدید گزینه ای برای مسدودسازی وجود دارد.
مسدودسازی کارت از طریق همراه بانک هم در بیشتر نرم افزارهای بانکی وجود دارد.مسدودسازی کارت از طریق خدمات بدون کارت دستگاه های ATM هم به این شکل میتواند انجام شود که با مراجعه به نزدیک ترین دستگاه خودپرداز در محل خود، دکمه ثبت و سپس گزینه مسدود کردن کارت را انتخاب کنید.
بعد از به سرقت رفتن کارت بانکی در روزهای تعطیل چه باید بکنیم؟

بعد از سرقت کارت بانکی چه کنیم؟

 شماره کارت و رمز کارت را وارد کنید و درنهایت کارت به سرقت رفته و یا مفقودی شما مسدود خواهد شد.
درباره کارت های بانکی همچنین کارشناسان پلیس فتا به کاربران تاکید می کنند که کارت و رمز عابر بانک خود را به دیگران ندهید. همچنین مسافران باید دقت کنند و هنگام خرید به وسیله کارت های بانکی مراقب عملیات کسر از حساب و کشیدن کارت در دستگاه های کارت خوان باشند و توجه کنند که این عملیات در مقابل چشم خودشان انجام شود.
 کاربران نباید فراموش کنند رمز عبور را شخصا وارد کنندتا طمعه ای برای کلاهبرداران نشوند زیرا با توجه به افزایش خرید در روزهای پایانی سال و ایام نوروز از فروشگاه ها و مراکز تجاری بیشتر تراکنش ها از دستگاه های کارت خوان صورت می گیرد؛ در نتیجه به هموطنان توصیه می شود در صورت امکان کارت و رمز عابر بانک را در اختیار دیگران قرار ندهند.
مطالب مشابه را ببینید!