مصرف کدام عرقیات باعث خوش اخلاق شدن می شود؟

مصرف بعضی از عرقیات گیاهی روی اخلاق افراد تاثیر می گذاردو عرق شاه تره، کاسنی، هل، سنبل الطیب و آویشن دارای خواص فراوانی هستند و باعث خوش اخلاقی افراد نیز می شوند.

خوش اخلاق شدن با عرقیات گیاهی

خیلی از افراد اخلاق خوبی ندارند و همین موضوع باعث می شود که در زندگی و زندگی زناشویی دچار مشکل شوند. اگر شما نیز از این مشکل رنج می برید و زندگیتان دچار مشکل شده است، بهتر است با تغذیه مناسب راه درمانی را پیش بگیرید.

مصرف کدام عرقیات باعث خوش اخلاق شدن می شود؟

تاثیر عرقیات گیاهی در خوش اخلاقی

علاوه بر نوشیدنی ها که بیشتر آنها از آبمیوه و عصاره انواع و اقسام میوه ها تهیه می شوند، می توانید از عرقیات گیاهی نیز بهره ببرید. تهیه شربت از عرقیات گیاهی علاوه بر آنکه می تواند از عطش و دمای بدنتان بکاهد می تواند فواید متعددی برای سلامت جسم و روح شما داشته باشد.

 با شاه تره با نشاط شوید
اگر قصد دارید در یک روز تعطیل از گروهی از دوستان و آشنایان تان پذیرایی کنید انتخاب شربت گیاهی شاه تره یکی از بهترین گزینه هاست. عرق شاه تره به این جهت که نشاط آور، خنک کننده و صفرا بر است می تواند یکی از بهترین گزینه ها برای پذیرایی از مهمانان تان باشد. طعم این عرق گیاهی ملایم است و بوی بسیار مطبوعی دارد. می توانید این شربت را به تنهایی یا همراه خاکشیرآماده کرده و از مهمانان تان پذیرایی کنید. در صورتی که از این عرق گیاهی به صورت روزانه مصرف کنید، می توانید عملکرد کبد را تقویت کرده و از خاصیت ضد نفخ و اشتهاآوری آن نیز بهره مند شوید.
اعصاب شوهرتان را تقویت کنید
 اگر همسرتان بعد از یک روز کاری سخت و گرم به منزل برگشته و نیاز به یک نوشیدنی خنک و گوارا دارد، بهترین گزینه برای او استفاده از عرق بیدمشک است. این عرق گیاهی درصورتی که به صورت خنک سرو شود، علاوه بر آنکه او را خنک و آسوده می کند موجب آرامش و از بین رفتن تنش ها و استرس های کاری اش نیز می شود. عرق بیدمشک علاوه بر این به عنوان داروی گیاهی مقوی قلب و تنظیم کننده تپش قلب مورد استفاده قرار می گیرد. علاوه بر عرق بیدمشک، شربت گلاب نیز می تواند گزینه مناسبی برای کاهش استرس و تنش های کاری همسرتان باشد.
اگر زیاد میوه می خورید، بخوانید
بهتر است در طول روز یک بار شربت نعناع که ضد نفخ و درد معده است بنوشید. برای تهیه این شربت می توانید مقداری عرق نعناعو اندکی سکنجبین را در نصف لیوان آب بریزید و به صورت روزانه میل کنید.
شربت سکنجبین، ویژه عصرهای آتشین
نوشیدن شربت سکنجبین به دلیل خاصیت و طبع سرد و خنکی که دارد موجب کاهش حرارت بدن و از بین رفتن گرمای درونی می شود.
مصرف کدام عرقیات باعث خوش اخلاق شدن می شود؟

فواید عرقیات گیاهی

به این ترتیب فرد بعد از نوشیدن این شربت احساس راحتی و خنکی می کند. بهتر است این شربت را به صورت خنک در کنار یخ سرو کرد و مقداری خیار رنده شده نیز در آن ریخت تا علاوه بر رفع تشنگی، التهاب های ناشی از گرما را در بدن تسکین دهد.
شربت آویشن تسکین کوفتگی ها
شربت آویشن اگر چه طعم چندان شیرینی ندارد اما می تواند عرقی گیاهی و بسیار مفید برای کاهش خستگی ها و کوفتگی های شما باشد. این نوشیدنی گیاهی درصورتی که با کمی آب و سکنجبین ترکیب شود، می تواند مفیدترین نوشیدنی شما باشد. این شربت علاوه بر آنکه مقوی قوه بینایی است، دردهای مفصلی و سیاتیک را برطرف می کند و برای بهبود تنفس و تقویت مجاری تنفسی نیز بسیار مفید است.
شربتی برای شب هایی که بی خواب می شوید
تهیه شربت سنبل الطیب بسیار ساده است. برای تهیه این شربت کافی است نصف لیوان عرق را با نصف لیوان آب مخلوط کرده و یک قاشق غذاخوری سکنجبین و یک قاشق غذاخوری تخم شربتی یا خاکشیر به آن اضافه کنید. این شربت اگر چه طعم چندان شیرینی ندارد اما در صورتی که مصرف کننده پرهیز غذایی خاصی نداشته باشد، می تواند با سکنجبین بیشتر آن را شیرین کند. این شربت برای درمان تحریکات عصبی و تسکین اعصاب بسیار مفید است و به عنوان یک آرام بخش و خواب آور گیاهی مطمئن برای شب های بی خوابی بسیار مفید است.
به همراه شیرینی عرق هفت گیاه بنوشید
اگر علاقه مند به مصرف انواع شیرینی ها هستید و در عین حال به سلامت خود اهمیت می دهید بهتر است پس از مصرف شیرینی در طول روز یک لیوان عرق هفت گیاه بنوشید. نوشیدن این عرق گیاهی همراه یک قاشق خاکشیر کمک می کند تا میزان قند خونشما تنظیم شود. توجه داشته باشید که این توصیه تنها برای افرادی که در شرایط طبیعی قرار دارند توصیه می شود و افراد مبتلا به دیابت و بیماری قند باید براساس تجویز پزشک از داروهای خود مصرف کنند و هرگز تغییری در برنامه درمانی خود بدون مشورت پزشک ایجاد نکنند.
شربت کاسنی و رفع ناراحتی های پوستی
یکی از ویژگی های شربت ها و عرق های گیاهی آن است که می توان با دوهدف مختلف از آن ها بهره برداری کرد. به این ترتیب که با نوشیدن آنها به صورت خنک می توان حرارت و دمای بدن را کاهش داد و از شدت گرمای بدن کم کرد و در عین حال می توان از خواص مفید گیاهی که عرق آن تهیه شده نیز بهره برد. شربت کاسنی نیز یکی از این شربت های گیاهی است که با ترکیب آب و یک قاشق غذاخوری خاکشیر و سکنجبین بسیار فرح بخش است. این شربت علاوه بر تقویت کبد، برای درمان یبوست و درمان بیماری های پوستی و افزایش نشاط و شادابی پوست بسیار موثر است.
همچنین بخوانید : با پولیورهای گشاد خوش استایل شوید! + تصاویر
با عرق هل خوشبو شوید
عرق هل که از دانه های معطر و خوشبوی هل تهیه می شود در گروه عرقیاتی قرار می گیرند که طعم چندان شیرینی ندارند اما می توانید این عرق را با ترکیب آب و سکنجبین و خاکشیر خوش طعم و گوارا کرده و از آن در عصرهای تابستان به جای آب و دیگر نوشیدنی ها استفاده کنید. این عرق ضمن آن که مقوی معده و مسکن دردهای عصبی است برای برطرف کردن بی خوابی بسیار مفید است و بسیاری از درمانگران نوشیدن آن را برای تسکین سردردهای عصبی بسیار مفید می دانند.
این نکات را فراموش نکنید
نگهداری از عرق و شربت گیاهی شرایط خاصی دارد که درصورتی که این شرایط رعایت نشود خواص این نوشیدنی ها تحت تاثیر آن کم شده یا به طور کلی از بین می رود.
بهترین روش برای نگهداری عرقیات گیاهی، نگهداری آن ها در ظروف شیشه ای تیره رنگ یا آلومینیومی است به گونه ای که در آنها به طور کامل بسته شود.
برخی از عرقیات مانند گلاب و هل در مقابل نور خورشید و گرمای آن عطر و خاصیت خود را از دست می دهند. بنابراین سعی کنید این عرقیات را دور از تابش خورشید و در مکانی خنک قرار دهید.
عرقیات متناسب با شرایطی که تهیه و تولید می شوند از یک تا 3 سال تاریخ مصرف دارند. بنابراین هنگام مصرف عرقیات گیاهی به تاریخ انقضای آنها دقت کنید.
از نگهداری عرقیات گیاهی در مکان گرم و مرطوب پرهیز کنید. این مکان ها خاصیت عرقیات را از بین می برد.
برای مصرف عرقیات تلخ مانند عرق نعناع، عرق بید یا عرق کاسنی می توان از عسل، نبات، سکنجبین یا کمی آبمیوه استفاده کرد.
▪ بهار نارنچ:
معطر، مقوی اعصاب و قلب، آرام بخش، ضد نفخ .
▪ زیره سبز:
ضد چاقی، چربی، تنگی نفس، باد شکن، هضم غذا، زیاد کننده شیر مادران.
▪ نسترن:
تقویت قلب و اعصاب، رفع سردی، دفع کرم روده، درد معده، سنگ کلیه و اسهال.
▪ عرق زینان:
ضد نفخ، درمان سوء هاضمه، ضد تهوع، خلط آور، مدر، ضد کرم، ضد اسپاسم، رفع ترشی معده.
▪ عرق مخلوط زیره:
نیرو دهنده، ضد نفخ، مقوی معده، درمان سوئ هاضمه، اشتهاآور، افزایش دهنده شیر.
▪ شیرین بیان:
طعم و طرز مصرف عرق شیرین بیان از پودر و عصاره آن بهتر است.
مطالب مشابه را ببینید!