پیرترین استان کشور کجاست؟

پیرترین استان کشور کجاست؟

گیلان

معاون سياسي امنيتي استاندار گيلان گفت: هرم جمعیتی استان در حال تبدیل شدن به استوانه است و گیلان در حال حاضر پیرترین استان کشور است.

به گزارش ايسنا غلامعلی رضوانی معاون سياسي امنيتي استاندار گيلان ظهر امروز در همایش بزرگداشت هفته سلامت گیلان اظهار داشت: پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی شرایط خوبی برای افزایش سن امید به زندگی افراد فراهم کرده است و در كنار این تكنولوژی‌ها فشار و استرس برای سلامت افراد نیز وجود دارد.

وي توجه به بهداشت، سلامت و امنیت روانی برای رفاه سالمندان را بسیار جدي دانست.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با تاكید بر این مطلب كه سلامت جسمی، روحی و روانی افراد با هم ارتباط دارند، تصریح كرد: سلامت جسمی و روحی باید توام با هم مورد توجه قرار گیرد.

رضوانی غذاهای آماده در ظرف‌های نامناسب که با مواد شیمیایی نگهداری می‌شوند را تهدیدی برای انسان‌ها عنوان كرد.

معاون استاندار گیلان عدم تحرک و فعالیت‌های بدنی را از جمله تهدیدهای جدی برای افراد دانست و تصريح كرد: هرم جمعیتی استان در حال تبدیل شدن به استوانه است و گیلان در حال حاضر پیرترین استان کشور است.

وی با اشاره به بهداشت عمومی جامعه گفت: بهداشت سواحل، رودخانه‌ها و خیابان‌ها كوه و جنگل رضايت بخش نيست زيرا گیلان استانی گردشگرپذیر محسوب می‌شود.

وی استفاده از روغن‌های نامناسب برای تهیه مواد غذایی را تهدیدی برای سلامت جامعه عنوان كرد.

رضوانی هوای آلوده و عدم تحرك و فعالیت‌های بدنی را نیز تهدیدی برای سلامت افراد عنوان و بیان كرد: باید با ورزش و فعالیت‌های بدنی منظم و مناسب روزانه برای حفظ سلامتی مان تلاش كنیم.

وي گفت: فرمانداران، بخشداران و اعضای شوراها و همه و همه باید دست در دست یكدیگر در كنار دانشگاه علوم پزشكی در زمینه ارتقاء بهداشت و سلامت در استان گیلان تلاش كنند.

مطالب مشابه را ببینید!