مجله تاپ‌ناز‌

تمام روش های درمان سریع “جوش سر سفید” در منزل و پیگیری کردن از این نوع جوش

“جوش سرسفید” ممکن است در بدترین جای ممکن و در بدترین زمان خود را نشان دهد که بسیار چهره را بد شکل می کند.

درمان های خانگی برای درمان جوش های سر سفید در منزل

هر فردی ممکن است از آکنه رنج ببرد، مشکلات جوش سر سفید و سر یاه را هم داشته باشد، جوش سر سفسد وقتی تشکیل می شود که باکتری، سبوم و سلول های مرده در یکی از حفره های پوست شما گیر کنند.

جوش سر سفید برعکس جوش سر سیاه راهی به سطح پوست ندارد و بسته می باشد این جوش ها خیلی آزاردهنده هستند و در بدترین زمان ممکن است زیبایی پوست شما را از بین ببرند اما شما می توانید از این جوش های سر سفید با تغییرات در سبک زندگی خود و درمان های دارویی و موضعی پیشگیری کنید.

جوش سر سفید

با درمان های خانگی جوش های سر سفید را از بین ببرید

این جوش ها را بیشتری روی پوست افرادی می بینید که پوستی چرب دارند اما دلایلی مانند استرس، رژیم غذایی بد، سیگار کشیدن، اکنه و رعایت نکردن بهداشت صورت می تواند باعث ایجاد جوش های سر سفید شود. علائم جوش سر سفید شبیه به اکنه است و تنها تفاتی که دارند این است که دردناک نیستند جوش های سر سفید را می توانید خیلی راحت و با کمک درمان های خانگی که در بخش پوست و موی تاپ ناز معرفی می کنیم از بین ببرید و از انها جلوگیری کنید.

32 روش عالی و طبیعی برای درمان جوش های سر سفید با طب سنتی در منزل

1. اسکراب جو دوسر:

اسکراب کمک میکند ، تا فولیکول های بسته مو، باز شوند شما می توانید یک اسکراب خوب، از فروشگاه محل خود بخرید، یا اینکه آنرا در خانه تهیه کنید.

مواد لازم:

 • یک سوم فنجان جو دو سر
 • یک چهارم فنجان شکر قهوه ای و یک چهارم فنجان عسل

تمام مواد را به خوبی با هم مخلوط کنید. و مقدار کمی از آن را روی پوست بمالید ، به آرامی، به مدت 5 دقیقه ماساژ دهید و بعد با آب گرم بشویید.

2. بخور دادن صورت:

یکی از راه های خوب برای خلاص شدن از شر جوش های سر سفید، بخور دادن صورت است که باعث بسته شدن منافذ باز پوست می شود و باید یکبار در هفته انجام شود.

جوش سر سفید

اثر بخور بر درمان جوش سر سفید

3. گوجه فرنگی:

گوجه فرنگی مقدار زیادی ویتامین C دارد، برای پوست های کدر هم بسیار مناسب است و باید آنها را له کنید و روی پوست خود بمالید و بعد از 5 دقیقه صورت خود را بشویید.

4. شیر:

2 قاشق غذاخوری شیر، 1 قاشق غذاخوری آب لیمو و 1 قاشق غذاخوری نمک را به خوبی مخلوط کنید سپس به صورت دورانی روی صورت بمالید. بعد از 5 دقیقه پوست را با آب بشویید و بعد با یک پد تمیز خشک کنید.

می توانید 4 قاشق غذاخوری شیر را با 1 قاشق غذاخوری نمک در یک کاسه ترکیب کنید و بعد آرام روی پوست ماساژ دهید و بعد از 20 دقیقه صورت خود را با اب سرد بشویید و این کار را دو بار در روز انجام دهید.

5. ماسک صورت سیب زمینی:

برای تهیه این ماسک مقداری سیب زمینی خام را رنده کنید و خیلی آسان روی پوست قرار دهید و بعد از نیم ساعت آن را بشویید.

6. خمیر دندان:

فلوراید موجود در خمیر دندان می تواند آکنه و جوش های سر سفید را درمان کند و باید آن را به قسمت هایی که جوش دارند بمالید و بعد از چند دقیقه با آب سرد بشویید.

جوش سر سفید

خمیر دندان برای از بین بردن جوش

7. ترکیب تخم مرغ و عسل:

با سفیده تخم مرغ می توانید منافذ باز پوست را ببندید و با عسل هم پوست را مرطوب کنید. یک دوم قاشق چای خوری روغن بادام و یک قاشق غذاخوری ماست طبیعی، یک عدد سفیده تخم مرغ و یک قاشق غذاخوری عسل گرم را با هم و با استفاده از چنگال خیلی خوب هم بزنید و مخلوط کنید. یک لایه نازک از این ترکیبب را روی پوست خود بمالید و بهد از نیم ساعت با آب گرم بشویید.

8. بنزوئیل پروکسید:

ای نماده به عنوان یک ضد باکتری عمل می کند و منافذ پوست را کاهش می دهد از این ماده باید زمانی استفاده کنید که پوست دارای منافذ بسته است.

9. ماسک خاک رس:

برای از بین بردن سلول های مرده می توانید از خاک رس استفاده کنید فقط باید یک لایه نازک روی پوست بمالید و بعد از 100 با آب ولرم بشویید.

10. جوش شیرین:

ترکیب اب و جوش شیرین یک ماسک خمیری ایجاد می کند و باید آنرا پوست بمالید و بگذارید تا خشک شود و بعد با آب گرم بشویید.

11. حوله گرم:

حوله را در آب گرم بشویید و سپس آب ان را بچلانید و آب های اضافه را خارج کنید و بعد به روی پشت بدنتان دراز بکشید و حوله را روی صورت خود بگذارید. این کار می تواند منافذ پوست را باز کند. باید این کار را به مدت 10 دقیقه انجام دهید.

جوش سر سفید

کمپرس حوله گرم برای باز شدن منافذ

12. لیمو:

با یک پنبه آب لیمو را به صورت بزنید، اسید سیتریک موجود در لیمو می تواند منافذ را باز کند و روغن های اضافه را خشک کند.

13. سرکه سیب:

سرکه سیب بهترین درمانگر بعد از حمام بخار است، سرکه سیب را روی صورت بمالید و بگذارید تا خشک شود و نیازی به شستن هم نیست.

14. نشاسته ذرت:

نشاسته ذرت را با سرکه به نسبت سه به یک مخلوط کنید سپس ماسک به دست آمده را روی مناطق مورد نظر بمالید و بعد از 15 دقیقه با آب گرم بشویید.

15. بادام:

کمی بادام را آسیاب کنید و سپس با کمی گلاب و یک قاشق جایخوری جو دو سر را مخلوط کنید و یک ماسک خمیر مانند به دست آورید و این ماسک را بر روی جوش ها بزنید و بعد از 15 دقیقه با اب سرد بشویید.

16. اسکراب برنج:

پرنج را یک شبانه روز یا 5 ساعت در آب خیس کنید و سپس آن را آسیاب کنید و بر روی صورت بزنید این اسکراب برای از بین بردن پوست های مرده عالی است.

جوش سر سفید

روش های گیاهی و طبیعی برای درمان جوش های سرفید

17. اسکراب سیر، آب لیمو و پوست پرتقال:

2 حبه سیر را با 3 قشق آب لیمو و یک دوم پوست پرتقال ترکیب کنید و یک ماسک خمیری به دست آورید و این اسکراب را روی پوست بمالید و بعد از 10 دقیقه با آب گرم بشویید و این کار را دو بار در روز انجام دهید.

18. ترکیب شکر و روغن زیتون:

مقدار کمی روغن زیتون و یک قاشق چای خوری شکر را با هم ترکیب کنید و با استفاده از یک مسواک نرم آن را روی صورت خود بمالید و بعد از 10 دقیقه با آب سرد بشویید. این کار را یک بار در هفته تکرار کنید.

19. گلاب:

یک تکه پنبه را در گلاب خیس کنید و سپس روی صورت بمالید نیازی به شستن ندارد.استفاده روزانه از گلاب به عنوان درمان خانگی ،برای حذف از بین بردن جوش های سر سفید ،بسیار مناسب است ؛ شما می توانید برای بهبود عملکرد هرگونه ماسک، مقداری گلاب به آنها اضافه کنید.

20. اسید سالیسیلیک :

اسید سالیسیلیک ،برای حذف باکتری های موجود در سطح پوست ،بسیار موثر است ، اسید سالیسیلیک در قالب پماد نیز، موجود است آنرا روی پوست فقط در جاهایی که دارای جوش هستند ،بمالید و مراقب باشید که در مناطق دیگر پوست نفوذ نکند.

21.کرم رتینوئید:

این کرم ها، راه حل نهایی برای جوشهای سر سفید و هر نوع مشکلات پوستی دیگر، است آنها، منافذ بسته شده پوست را باز میکنند و باکتری ها وروغن های اضافه را از بین میبرند. این کرم ها، به راحتی در فروشگاه ها قابل دسترسی هستند.

جوش سر سفید

کرم رتینوئید راه حل نهایی جوش سرسفید

22. آرد سبوس:

مقداری از این آرد را با یک قاشق غذاخوری، شیر و گلاب مخلوط کنید و به عنوان ماسک صورت استفاده کنید بعد از اینکه روی صورت اعمال کردید، اجازه دهید تا خشک شود و بعد با استفاده از آب گرم آن را بشویید.

23. ماسک دارچین:

عناصر این ماسک طبیعی را می توانید به راحتی در آشپزخانه خود پیدا کنید درون یک کاسه ،یک دوم قاشق غذاخوری پودر دارچین، یک قاشق غذاخوری جوش شیرین،1 قاشق غذاخوری آبلیمو و کمی آب را مخلوط کنید سپس ،این ماسک طبیعی را روی صورت و یا گردن بمالید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد با آب گرم بشویید ، این درمان خانگی را دوبار در هفته تکرار کنید.

24. ماست:

3 قاشق غذاخوری ماست، 2 قاشق غذاخوری جو دوسر ،یک قاشق غذاخوری آبلیمو و یک قاشق چایخوری روغن زیتون را با هم ترکیب کنید ، سپس ،این ترکیب را کاملا روی صورت و گردن خود بمالید و بعد از 5 دقیقه با آب سرد بشویید.

25. ترکیب صابون و نمک:

یک قاشق غذاخوری از صابون مایع را با یک دوم قاشق چای خوری نمک ،مخلوط کنید ؛ سپس ،این ترکیب را روی جوش های سر سفید به آرامی بمالید بعد صورت خود را با آب سرد بشویید.این کار را چندین بار در روز تکرار کنید، تا زمانی که جوش های سر سفید به طور کامل از بین برود.

26. آرد سبوس دار سبز:

یک قاشق غذاخوری روغن جوجوبا ،را با یک قاشق غذاخوری از این آرد ،با هم ترکیب کنید. سپس ،از این اسکراب برای از بین بردن جوش های سر سفید، هر روز استفاده کنید.

27. برگ های گشنیز:

یک ماسک از گشنیز آسیاب شده و مقداری پودر زردچوبه و کمی آب درست کنید سپس این ماسک را روی صورت بمالید ، این کار را یک بار در هفته تکرار کنید که هم برای درمان جوش های سر سفید و هم جوش های سرسیاه مناسب است.

جوش سر سفید

ماسک برگ گشنیز برای جوش های سر سفید

28. روغن درخت چای :

روغن درخت چای ،به عنوان یک آنتی باکتریال و ضد قارچ عمل می کند باکتری های موجود روی پوست را میکشند، همچنین پیشرفت جوش های سر سفید را متوقف می کنند.اگرچه، نباید از روغن درخت چای مستقیم روی پوست، استفاده کنید زیرا باعث ایجاد یک واکنش می شود .می توانید آن را با آب و یا ژل آلوورا به نسبت 1 به 9 ترکیب کنید.ابتدا، صورت خود را پاک کنید و با استفاده از یک پنبه، آن را روی جوش ها بمالید و اجازه دهید تا خشک شود و بعد نیاز نیست که صورت خود را بشویید.

29. چوب صندل:

شما می توانید پودر چوب صندل را از فروشگاه های گیاهی خریداری کنید ؛ پودر چوب صندل را با گلاب مخلوط کنید و ماسک به دست آمده را روی صورت بمالید، و بعد از خشک شدن آن را بشویید.

30. آلوورا:

بعد از پاک کردن صورت، ژل آلوورا را روی پوست قرار دهید ، این کار، باعث می شود که پوستتان نرم و مرطوب شود .

31. چای کیسه ای:

هر چای کیسه ای استفاده شده ،را خالی کنید و سپس هر جایی که جوش سر سفید می بینید، قرار دهید این کار را حداقل دو بار در هفته، تکرار کنید.

32.ماسک برگهای شنبلیله:

با استفاده از برگهای شنبلیله تازه، و اضافه کردن آن در مقداری آب ،ماسک را درست کنید و آن را قبل از رفتن به رختخواب بر روی صورت خود بمالید و اجازه دهید،که تا صبح بماند و بعد با آب گرم بشویید.

جوش سر سفید

آب کافی بنوشید تا جوش ها از بین بروند

هر آنچه که باید برای جلوگیری و رفع جوش های سرسفید انجام دهید:

 • پوست صورت خود را تمیز نگه دارید و آن را دو بار در روز بشویید .
 • مقدار زیادی آب بنوشید.
 • از رژیم غذایی سالم استفاده کنید، که شامل:سبزیجات تازه ، میوه ها و بخصوص موادی است که، غنی از ویتامین c و E می باشد .
 • در صورت داشتن شوره سر، هر روز موهای خود را بشویید .
 • به صورتتان دست نزنید .
 • ماهی یک بار ،به سونا جکوزی بروید.
 • اگر جوشهای سر سفید شما بعد از 8 هفته ،درمان نشد و ناپدید شد، یک متخصص پوست را ملاقات کنید.
 • به جای کرم های آرایشی شیمیایی ،از روغن های گیاهی استفاده کنید.
 • قبل از رفتن به رختخواب ،آرایش خود را پاک کنید.

جوش سر سفید

همیشه قبل از خواب آرایشتان را پاک کنید

هر آنچه که نباید انجام دهید:

جوش های سر سفید را از جا نکنید زیرا ممکن است به جوشی بسیار بزرگ تر تبدیل شوند.

غذاهای چرب، غذای تند، الکل، شکلات، قهوه و نوشیدنی های گاز دار را نباید بخورید.

زیاد در معرض نور خورشید قرار نگیرید.

مطالب مشابه را ببینید!