خانم های سفید پوست عمر بیشتری دارند!

زن سفیدپوست
زن سفیدپوست

فقط ۲ نفر از هر ۱۰ نفر بالای ۱۰۰ سال در آمریکا مرد هستند. بر اساس اعلام اداره آمار آمریکا از ۵۳ هزار و ۳۶۴ آمریکایی ۱۰۰ سال به بالا بیش از ۸۰ درصد زن هستند.

یافته های این اداره بر اساس داده های جمع آوری شده در سال ۲۰۱۰ است و همچنین نشان داده که افراد بالای ۱۰۰ سال بیشتر شهرنشینان سفیدپوستی ساکن شمال شرق و ایالات مرکزی آمریکا هستند.

تحقیقات این اداره نشان داده به دلیل تفاوتهای جنسیتی در میزان مرگ و میر در طول زندگی نسبت زنان در جمعیت با افزایش سن افزایش می‌یابد و هر چه سن بالاتر رود این اختلاف شدیدتر می‌شود.

اگر چه این تعداد چندان قابل توجه نیستند اما به طور کلی تعداد افراد بالای ۱۰۰ سال می‌تواند بر سیاستگذاری‌های جمعیتی و طراحی خانواده و برنامه‌های ویژه بزرگسالان تأثیرگذار باشند.

البته باید توجه داشت که افزایش طول عمر می‌تواند پیامدهایی مانند افزایش هزینه‌های درمانی و بهداشتی را نیز به همراه داشته باشد.

تعداد افرادی که از مرز ۱۰۰ سال می‌گذرند همچنان در حال افزایش است. در سال ۱۹۸۰ فقط ۳۲ هزار و ۱۹۴ نفر در آمریکا بالاتر از ۱۰۰ سال سن داشتند که بسیار پایین تر از میزان کنونی است.

با این حال تعداد افراد بالای ۱۰۰ سال در آمریکا هنوز هم در مقایسه با سایر کشورها بسیار کم است.

در حالی که تعداد افرادی بالای ۱۰۰ سال در آمریکا ۱.۷۳ نفر در هر ۱۰ هزار نفر در سال ۲۰۱۰ بوده است این میزان در سوئد ۱.۹۲ نفر در هر ۱۰ هزار نفر، در فرانسه ۲.۷۰ نفر در هر ۱۰ هزار نفر و در ژاپن ۳.۴۳ نفر در هر ۱۰ هزار نفر است.

منبع:فارس

مطالب مشابه را ببینید!