مجله تاپ‌ناز‌

چرا مردان متاهل خیانت می کنند؟ بهانه خیانت مردان متاهل چیست؟

خیانت مردان متاهل

مردان متاهل به چه دلیل خیانت می کنند؟

متاسفانه خیانت کردن این روزها بسیار عادی شده است و چه زن چه مرد برای خود بهانه هایی جور می کنند. البته می توان گفت خیانت مردان بیشتر است نسبت به زنان. در این نوشتار دلایل و بهانه های مردان برای خیانت را بررسی می کنیم.

شاید شما زندگی خود را با عشق آغاز کرد ه باشید اما پس از گذشت سالها دیگر از آن شور و شوق خبری نیست ، دلایل وفاداری و خیانت چیست ؟ اگر شما جزء آن دسته زنانی هستید که به هر قیمتی می خواهید به زندگیتان ادامه دهید باید به شما هشدار دهیم که روزهای سختی در پیش دارید ، مردان همواره بهانه هایی برای خیانت دارند ، اگر همسرتان به شما خیانت می کند احتمالا یکی از بهانه های زیر را برای شما خواهد آورد ، دچار خودفریبی نشوید ، لازم نیست همه چیز را توجیه کنید ، بهتر است به دنبال راه حل باشید .البته گاهی خود خانم ها مقصر هستند چرا که توجه و عشق اولیه را به همسرشان نثار نمی کنند ، یادتان باشد که عشق همیشه نیاز به مراقبت دارد و در همه زندگی باید در حال آموختن در این زمینه باشید ، زن ومرد باید آگاهانه روی روابط خود کار کنند تا عشق را زنده نگهدارند !

این دلایل را بخوانید و حواستان باشد که خیانت به راحتی قابل جبران نیست ، با بهانه توجیه نمی شود و راهی نو آغاز کنید :

خیانت ژنتیکی

یک توضیح قدیمی و کلاسیک برای خیانت است : جنسیت. مردان دوست دارند بگویند زنان به طور ژنتیکی طوری برنامه ریزی شده اند که با مرد ایده آل خود وصلت کنند و برای بودن با او با دیگران می جنگند اما مردها جوری برنامه ریزی شده اند که فقط به بقای نسل خود فکر می کنند.

این مساله زمانی درست است که ما حیواناتی در جنگلها باشیم . ولی حالا خیلی سخت است که بپذیریم که مثلا منشی یک شرکت را به عنوان گونه بهتر و مناسب تری برای بقای نسل فرض کنیم!

یک بستر سرد

وقتی که یک عهد طولانی بسته می شود، بعضی زنان دوست دارند که بیشتر به خود برسند و آنگونه که در دوران نامزدی به فکر نامزد خود بودند نیستند .این مساله مربوط به هر دو طرف است ، بعضی مردان هم هستند که دوست دارند روابط زناشویی پرهیجانی داشته باشند و شاید مادر بچه هایشان قادر به انجام آن ها نباشد. با این حال هیچ شکی نیست که تلاش برای جذابتر نمودن روابط زناشویی می تواند یکی از راه های حفظ یک رابطه برای سالهای طولانی باشد.

او دوست دارد که دوباره احساس مردانگی کند

شرکت در مسابقات و بردن جایزه یکی از مهمترین جنبه های سلامت روانی هر مردی است. البته این هم مربوط به عصری است که در آن نماد مردانگی زور بازوان بود .

اما امروزه ، مسابقه هایی از نوع دیگر برگزار می شوند. مثلا رقابت روی سریعترین ماشین دنیا ،گران قیمت ترین ساعت مچی یا بیشترین میزان دستمزد یا متاسفانه رقابتهایی بر سر به دست آوردن یک دختر. در حالیکه این مسابقه هیچ توجیهی ندارد، کمی تلاش بیشتر توسط شما در خانه باعث می شود که مرد شما نسبت به مردانگی خود احساس امنیت کرده و دلش نخواهد که جایی خارج از خانه آنرا اثبات نماید.

تنوع طلبی

تنوع طلبی بخشی از زندگی است و صادقانه هم در ما زنان وجود دارد و هم در مردان و البته یکی از جنبه های زندگی این است که مرغ همسایه غاز است.آقایون نباید فراموش کنند که تنها خودشان نیستند که به تنوع طلبی علاقه دارند و این بهانه اصلا خوبی نیست !!

فرار خون … از سمت مغز

از آنجایی که هیچ گواه علمی دال بر این ادعا نداریم ، اما به نظر می رسد زمانی که خون در اندامهای پایینی مرد شروع به جریان پیدا کرد، بخشهایی از مغز او از کار می افتد. و توانایی عقلانی فکر کردن او به راحتی متوقف می شود. نمونه های فراوانی از مردانی دیده می شود که زمان زیادی را در محل کار خود بسر می برد تا بتوانند یک زن زیبا را بسمت خود جذب کنند.

ما به آنها اجازه می دهیم که فراموش کنند

اگر به تمایلات ژنتیکی خود برای چسبیدن به شریک زندگی و یا چیزهای دیگر نگاه کنیم ، مردان اغلب اعتقاد دارند که حتی اگر حسابی گیر بیافتند باز هم می توانند راهی را برای فرار کردن از مخمصه پیدا کنند و با در نظر گرفتن مثالهایی چون زندگی خصوصی هیلاری کلینتون و ویکتوریا بکهام می فهمیم که مردها حق دارند.

اشتباه خانم ها اینست که اغلب پس از خیانت نهایتا مرد را می بخشند ، زمانی که یک اعتماد در طی سالیان دراز بوجود می آید و سپس خیانتی رخ می دهد ، دوباره بدست آوردن آن اعتماد خیلی سخت می شود و شاید هرگز ترمیم نشود .

خیانت مردان متاهل

مردان به توجه ما نیاز دارند.

مردان اصولا پسربچه هایی هستند که پاهای پشمالو و قد بلند تری دارند و به عشق و توجه ما وابسته هستند. این مساله را در ماه عسل می توان فهمید اما همانطور که زمان سپری می شود و وظایف مادر به همسر بودن اضافه می شود ، کاهش توجه به او باعث می شود که خطر جستجوی وی برای توجه در مکانهای دیگر افزایش پیدا کند.

عشق از دست رفته

یکی از مهمترین خطراتی که یک رابطه طولانی را تهدید می کند ، سرد شدن طرفین نسبت به هم است. زمانی که شور و اشتیاق ابتدای جوانی تبدیل به یک عشق استوار و مستحکم می شود می توان گفت که به یکی از با ارزشترین هدیه های زندگی بدل می شود اما اغلب مشکلات زندگی باعث می شود که عشق آن حس و حال اولیه خود را از دست بدهد. به عقیده ما بهترین پاسخ برای این مساله راهنمایی گرفتن از افرادی است که سالیان دراز در کنار هم به شادی زندگی کرده اند. ” امروزه اگر چیزی بشکند شما آنرا دور می ریزید و وسیله تازه ای را جایگزینش می کنید. ما در زمانی زندگی می کردیم که اگر چیزی می شکست باید سعی می کردیم آنرا تعمیر کنیم.”

همچنین بخوانید :

مطالب مشابه را ببینید!