مجله تاپ‌ناز‌

پس از خیانت همسر برای حفظ زندگی مشترک چه باید کرد؟

خیانت همسر

برای خیلی از افراد این موضوع یک سوال است که پس از خیانت برای حفظ زندگی مشترک باید چه کار کرد؟ در این مطلب روش های مناسب برای حفظ زندگی مشترک پس از ایخانت را به شما می گوییم.

مدیرت بحران و زندگی مشترک پس از خیانت کردن همسر

خیانت یکی از موضوعات خیلی دردناک در زندگی مشترک است که به دلایل مختلف رخ می دهد و زندگی زناشویی را نابود می کند. زندگی زناشویی بسیار مقدس است و باید پس از دیدن خیانت از سمت همسر مدتی دست نگه داشت و همه چیر را نباید فدا کرد به خصوص وقتی صاحب فرزند هستید زیرا شرایط بازگشت هنوز هم وجود دارد.

اگر شما بتازگی پی برده اید که هسمرتان خیانت می کند نیاز نیست که خیلی فوری برای طلاق و جدایی اقدام کنید و بهتر است قبل از این اقدامات این بخش تاپ ناز را مطالعه کنید تا با راهنمایی مشاوران بتوانید زندگی خود را حفظ کنید.

مدیریت بحران پس از برملا شدن رابطه نامشروع همسر

بعضی از افراد در هنگام ربورو شدن با خیانت از سوی همسرشان دچار افسردگی، مشکلات خواب، استرس و مختل شدن کارهای روزانه می شوند. این افراد در مورد برقراری رابطه جنسی با افراد دیگر هم کنجکاوی می کنند و وضع روح و روانشان به طور کل به هم می ریزد و دچار اضطراب و افسردگی می شوند و واکنش هایی افراطی به کشف خیانت همسرشان نشان می دهند. در این مواقع لازم است که احساسات خود را کنترل کنید تا بتوانید به زندگی برگردید.

بیشتر : خیانت پایان راه زندگی زناشویی نیست

خیانت همسر

برقراری امنیت در زندگی پس خیانت همسر

اگر متوجه خیانت همسر خود شده اید و می خواهید با او به زندگی خود ادامه دهید باید اطمینان حاصل کنید که او دیگر ارتباط نامشروع را قطع کرده است. برای اطمینان حاصل کردن از این امر فرد خیانتکار باید کارهای روزمره اش را تغییر دهد به طور مثال اگر خیانت در محیط کار انجام شده است به فکر تغییر شغل باشد. فرد خیانتکار باید صحبت های همسرش را بشنود و درد و خشمی که به او القا نموه است را بپذیرد.

 

کشف رابطه نامشروع

داشتن رابطه نامشروع در اصل فریب دادن همسر است و فرد خطاکار مایل است همسرش این مسئله را خیلی ساده فراموش کند.

یکی از روش های مفید، روش بیان عاطفی کنترل شده است که عبارت است از این که زوج آشفته در شرایط کنترل شده خاصی احساساتش را بیان کند. فرد خیانت دیده باید به بیان مکرر عواطف، بیدون هیچ تقویتی بپردازد. خیلی از افراد وقتی که به موضوع خیانت همسر خود فکر می کنند این افکار را متوقف می سازند و سر خود را با دیدن تلویزیون، انجام دادن کاری، یا عصبانی شدن از همسرشان، با شروع یک بحث، از موضع پرت می کنند اما این فرار احساسات را تقویت می کند پس بهتر است در این مواقع احساست خود را بیان کنید و آنها را ساماندهی نمایید.

 

بعد از خیانت همسر تردید نداشته باشید

هر سوالی که مایل هستید از او بپرسید. او باید به سوالات شما پاسخ دهد و اشتباهات خود را بپذیرد و دست از پنهان کاری حقیقت هم بردارد.

پس از خیانت همسر به خانواده خود جیزی نگویید

اگر تصمیم گرفته اید که زندگی را حفظ کنید، دیگران را نباید از خیانت همسرتان آگاه کنید، دیگران را از خیانت همسر مطلع نکنید زیرا این کار، می تواند قضاوتشان را تا مدت ها نسبت به همسر شما تغییر دهید و زندگی شما را با چالش هایش بیشتری روبرو کند.

بخوانید : علائم خیانت همسر

خیانت همسر

برقراری دوباره رابطه درست پس از خیانت همسر

گاهی اوقات زن و شوهر همدیگر را می بخشند ولی حس می کنند که رابطه شان، آن چیزی نیست که آنها دوست دارند. آنها باید از رابطه خود درس بگیرند تا بتوانند با مشکلات کمتری وارد رابطه بعدی شوند.

در بعضی از مواد رابطه نامشروع به دلیل مشکلات زناشویی مانند تعامل ضعیف، رابطه جنسی کم و کمبود هیجان و علاقه در رابطه، اتفاق می افتد. پس بهتر است پس از خیانت این مشکلات را رفع کنیم و جذابیت سکس را در خود تقویت کنیم.

 

نقص و کاستی ها خود را هم ببینید

در رابطه ای که در آن خیانت اتفاق افتاده است باید منصفانه رفتار کرد و تنها فرد خیانتکار را نبناید مقصر دانست، بلکه باید نواقص را در خود پیدا کنیم که باعث بروز خیانت شده اند؛ البته خیلی از خیانت ها تنها به دلیل هوس های زودگذر اتفاق می افتند.

به همسر خود زمان بدهید تا خیانت را فراموش کنید

برای فراموش کردن خیانت همسر شما به زمان نیاز دارید. فکر نکنید ظرف چند روز همان صمیمت اولیه و سلامت فکری را به دست خواهید آورد. شما نیاز به زمان دارید تا فکر شما ترمیم شود.

برای حل مشکل می توانید به روان شناس مراجعه کنید

در بعضی از مولرد مواجه شدن با خیانت همسر بسیار سنگین است و قدرت تفکر را در شما از بین می برد و به سادگی نمی توانید با این مشکل کنار بیایید. در این مواقع باید از یک روان شناس کمک بگیرید تا راه درست را به شما نشان دهد.

بیشتر : خیانت کردن به همسر چه عواقبی در پی دارد؟

مطالب مشابه را ببینید!