مجله تاپ‌ناز‌

چرا همسر شما شاد نیست و بیشتر مواقع غمگین است؟

اگر همسر شما آنچنان که باید شاد نیست و حس می کنید زن شما بیشتر مواقع حتی غمگین است باید کارهایی انجام دهید تا دلیل شاد نبودن همسرتان شما نباشید.

این کارها دلیل شاد نبودن همسرتان است

به نظر می رسد میزان شادی در زنان نسبت به مردان کمتر است ، به نظر شما علت اصلی آن چیست ؟
در زندگی مشترک، ایجاد رابطه ای که همیشه پُر از عشق و شور و سازگاری باشد، کار راحتی نیست. اما راههایی وجود دارد که می توانید به همسرتان کمک کنید تا جایی که ممکن است شاد و راضی باشد.
ارتباط موثر با همسرتان بسیار مهم است. برخی از زوج ها فکر می کنند رابطه ی آنها همیشه عالی و عاشقانه خواهد ماند چون در همین سالهای آغازین زندگی مشترک شان، همه چیز خوب پیش رفته است. اما واقعیت این است که زمان، تعیین کننده ی شادی نیست، بلکه احساس شادی و خوشبختی متداوم، نیاز به عادت ها خوب مداوم، عشق و فداکاری از هر دو طرف دارد.
بعضی از خانم ها ترجیح می دهند احساسات خود را پیش خودشان نگه دارند و بروز ندهند چون این طور به نظر می رسد که برای همسرشان چندان مهم نیست. اما این واقعیت ندارد! اگر رفتارهای همسرتان شما را شاد و راضی می کند، پس باید این احساس را بروز دهید و در این مورد با همسرتان حرف بزنید. اگر شما به عنوان یک شوهر فکر می کنید همسرتان آنطور که باید شاد نیست، ممکن است کارهایی انجام بدهید که علت شاد نبودن همسرتان باشد.
شاد نبودن همسر, دلیل غمگین بودن همسر

رفتارهایی که باعث نارضایتی همسرتان میشود

1. به او توجه نمی کنید

وقتی بعد از یک روز طولانی کاری به خانه برمی گردید، تمام چیزی که نیاز دارید استراحت کردن، تلویزیون تماشا کردن و خوابیدن است. این رفتار بسیار طبیعی است اما توجه و تمرکز روی رابطه ای که با همسرتان دارید، باید الویت شما باشد.
یک زن وقتی همسرش به او توجه نمی کند، دچار اندوه می شود و این اتفاقی است که وقتی شما تلویزیون، موبایل و یا هر چیز دیگری را به وقت گذراندن به همسرتان ترجیح می دهید می افتد. کلید یک رابطه ی خوب، ارتباط است. با همسرتان گفتگو کنید و راههایی برای تقویت رابطه تان بیابید تا هر دوی شما شاد باشید.

2. به نظر او احترام نمی گذارید

برای آقایان خیلی اهمیت دارد که بتوانند تصمیم های بزرگ برای خانواده شان بگیرند، اما به همین اندازه هم مهم است که بلد باشید نظر همسرتان را چطور در تصمیم های تان داخل کنید. به استراتژی ها و عقاید راه حل هایی که همسرتان برای مسائل روزمره ارائه می دهید گوش کنید. اجازه دهید او هم در تصمیم گیری ها نقش داشته باشد، از کوچک ترین چیزها (مثل انتخاب رستوران برای شام) گرفته تا چیزهای مهم تر (مانند شعل). به او اعتماد کنید تا متوجه شوید وقتی همسرتان شاد و راضی است چقدر زندگی تان ساده تر و بهتر می شود.
شاد نبودن همسر, دلیل غمگین بودن همسر

بی توجهی به همسر

3. همه چیز یکنواخت شده است

بعد از اینکه دوران شیرین ماه عسل به پایان می رسد، روزمرگی و یکنواختی کم کم روی روابط شما سایه می افکند و ظاهرا دیگر تمایلی به تجربه ی چیزهای جدید ندارید. این یکنواختی و بیخیالی می تواند هر کسی را دلزده و ناراحت کند، پس نگذارید روند یکنواخت زندگی، شادی زندگی تان را نابود کند. برای همسرتان وقت بگذارید، چالش های جدید را امتحان کنید، هدف های جدید تعیین کنید و ماجراجویی را شروع کنید. به پیاده روی بروید و دست در دست هم از دیدنی ها لذت ببرید، با هم به موزه و پارک بروید و هر کاری که می توانید برای افزودن چاشنی به زندگی تان انجام دهید.

4. مسئولیت ها و تعهداتی در کارتان می پذیرید بدون اینکه درموردشان با همسرتان حرف بزنید

به عنوان یک مرد که تمام روز کار می کند، ممکن است قرارها و وظایف اجتماعی زیادی داشته باشید؛ اما اگر همسرتان را هرگز در برنامه های کاری تان وارد نکنید، او احساس طرد شدن و مورد قبول نبودن خواهد کرد. قرارها و کارهای اجتماعی تان را تعدیل کنید و سعی کنید از همسرتان هم دعوت کنید همراهی تان کند. اگر مدام بدون همسرتان برنامه بگذارید، هم او و هم خودتان ناراحت خواهید بود.

5. با او معاشقه نمی کنید

تماس جسمی روزانه در هر رابطه ای مهم است. برای اینکه لبخند رضایت را بر لبان همسرتان ببینید، دستش را بگیرید، موهایش را نوازش کنید، برایش گل بخرید، در خانه شکلات قایم کنید تا او پیدا کند و برایش پیام ها محبت آمیز و عاشقانه بفرستید. اگر گفتن جمله ی «دوستت دارم» سخت است، به روش های دیگری این را به او نشان دهید؛ روی یک کاغذ بنویسید و برایش بفرستید. اگر همسرتان ابراز علاقه ی شما را احساس کند، حال بهتری داشته و شاد خواهد بود.

6. نسبت به مسائل مالی، بی توجه هستید

خرج ها و هزینه های زندگی را مدیریت کنید و شرایط مالی تان را برای یک زندگی شاد با همسرتان تنظیم کنید. اگر برای بدهی هایی که دارید فکری نکنید، همسرتان شاد نخواهد بود. هوشمندانه تر خرج کنید تا هر دوی شما شادتر باشید.

شاد نبودن همسر, دلیل غمگین بودن همسر

عدم توجه به همسر

7. در کارهای خانه کمک نمی کنید

خانم ها نگران کارهای روزانه ی خانه هستند:مراقبت از بچه ها و رسیدگی به آنها، انجام کارهای بیرون از خانه و بسیاری از مسئولیت های دیگر برای همسرتان هم استرس برانگیز و خسته کننده است. کارهای خانه را تقسیم کنید و ببینید همسرتان چقدر خوشحال خواهد شد. نیازهای همسرتان را بدانید و در مورد چیزهایی که لازم دارد تا شادتر باشد با او حرف بزنید. اگر هر دوی شما شاد باشید، رابطه ی خیلی بهتری خواهید داشت.

مطالب مشابه را ببینید!