مجله تاپ‌ناز‌

نوشیدنی های زمستانی خوشمزه | تصاویر نوشیدنی های زمستانی در کشورهای مختلف

خوشمزه ترین نوشیدنی های زمستانی در کشورهای مختلف

هر کشوری برای خود غذاهای خاصی دارد که در مورد نوشیدنی نیز صادق است. می توانید در فصل زمستان د کشورهای مختلف نوشیدنی های زمستانی خاص را پیدا کنید. از قهوه مکزیکی و برزیلی گرفته تا چای های اصیل انگلیسی همگی جزو نوشیدنی های زمستانی هستند که در این بخش از تاپ ناز به شما معرفی می کنیم.

مکزیک هات چاکلت مکزیکی | Mexican Hot Chocolate

همه ی مـا تا با طعم دل چسب هات چاکلت آشنا هستیم و میدانیم کـه در فصل زمستان ودر هوای سرد یک لیوان شکلات داغ چقدر می چسبد.

نوشیدنی های زمستانی

مکزیکی ها اما این نوشیدنی خوشمزه و دل چسب را کامل تر کرده و با اضافه کردن ادویه هاي گرم آنرا خوشمزه تر هم کرده اند. دراین نوشیدنی علاوه بر شکلات و شیر، چوب دارچین، وانیل، فلفل چیلی و خامه هم اضافه میشود کـه طعمی تند و تیز و شکلاتی بـه آن می‌دهد.

بخوانید : طرز تهیه هات چاکلت مکزیکی

هند و جنوب آسیا چای ماسالا | Masala Tea

ماسالا تی یا چای ماسالا یکی از مشهور ترین نوشیدنی هاي زمستانی اسـت کـه البته در هند و کشور هـای جنوب آسیا در تمام طول سال مصرف می‌شود.

نوشیدنی های زمستانی

غذا هاي هندی مملو از ادویه هاي تند و خوشمزه هستند ودر این نوشیدنی هم ادویه هاي مشهور هندی استفاده میشود. برای تهیه این نوشیدنی خوشمزه و دل چسب، چای سیاه رابا شیر و ادویه گرام ماسالا «هل، میخک، دارچین، زنجبیل و فلفل و…» ترکیب میکنند. البته هر کس ممکن این چای رابه شیوه اي متفاوت تهیه کند و ادویه هایي بـه آن کم یا اضافه کند.

بخونید : چای ماسالا؛ خواض شگفت انگیز چای ماسلا و طرز تهیه آن به روش هندی

ایسلند Kúmenkaffi

کومنکافی با تلفظ دشواری کـه دارد نام یکی از مشهور ترین نوشیدنی هاي زمستانی در ایسلند اسـت. ایسلند آب و هوایی سردسیر دارد و مردم با مصرف این نوشیدنیها در زمستان دلگرم میشوند.

نوشیدنی های زمستانی

این نوشیدنی عمدتا از قهوه بـه اضافه زیره سیاه آماده میشود کـه عطر و بویی متفاوت و دل انگیز بـه آن میدهد. در ایسلند این نوشیدنی را طبق معمول بعد از غذا سرو میکنند.

ژاپن دمنوش کوزویو | Kuzuyu

انواع دمنوش و دم کرده گیاهان مختلف در فرهنگ و طب سنتی ژاپن جایگاه بسیار ویژه اي دارد و از قدیم نوشیدنی هاي مختلفی دراین کشور مصرف می شده اسـت. یکی از مشهور ترین نوشیدنی هاي زمستانی در ژاپن نوعی دمنوش بنام کوزویو اسـت کـه از دم کردن پودر گیاه کودزو آماده میشود.

نوشیدنی های زمستانی

این نوشیدنی طعمی شیرین دارد و غلظتی شبیه بـه عسل پیدا می‌کند. مردم ژاپن معتقدند کـه دمنوش کوزویو علاوه بر طعم خوبی کـه دارد خواص فوق العاده اي هم برای سلامتی و بدن دارد و بهمین دلیل نوشیدن آنرا توصیه می‌کنند.

مصر سحلب | Sahlab

سحلب کـه بنام هاي ثعلب هم شناخته می‌شود یکی از محبوب ترین نوشیدنی هاي زمستانی در مصر اسـت کـه البته در کشور هـای دیگر خاورمیانه هم مصرف می‌شود. ثعلب از پودر کردن پیاز گلی بنام Orchis mascula orchids بـه دست می‌آید و یکی از مولفه هاي اصلی تهیه بستنی سنتی ایرانی هم بـه حساب می‌آید.

نوشیدنی های زمستانی

با این حال، مصری ها با استفاده از ثعلب و با ترکیب آن با شیر و شکر، نوشیدنی خوشمزه و دلچسبی بـه وجود می آورند کـه بـه ویژه در فصل زمستان و آب و هوای سرد بسیار مناسب و خوشمزه اسـت. روی این نوشیدنی رابا کمی پودر دارچین تزیین و سپس سرو می‌کنند.

تبت و نپال چای کره گاومیش | Yak Butter Tea

در مناطق مرتفع و کوهستانی تبت و نپال، مردم محلی یکی از خاص ترین ودر عین حال خوشمزه ترین نوشیدنی هاي زمستانی را تهیه می‌کنند. انها با استفاده از کره نمکی کـه از شیر گاومیش تهیه شده و با ترکیب آن با چای سیاه و شیر یک نوشیدنی دل چسب، مقوی و خوشمزه بـه وجود می آورند.

نوشیدنی های زمستانی

سابقه این نوشیدنی طبق گفته ها بـه قرن ۱۰ بر میگردد و هنوز هم در مناطق کوهستانی هیمالیا بطور متداول مصرف میشود. این نوشیدنی سنتی در زبان محلی پو چا نامیده می‌شود و مردم محلی معتقدند کـه این نوشیدنی مقوی انرژی لازم برای زندگی و سالم ماندن در مناطق مرتفع کوهستانی رابه انها می‌دهد.

کره سونگ یونگ | Sungnyung

اگر شـما هم عاشق انواع ته دیگ هستید این مورد حتماً مورد توجه تان قرار خواهد گرفت. همانگونه کـه می‌دانید کشور هـای شرق آسیا مثل ژاپن و کره هم بـه فور از برنج در غذاهایشان استفاده می‌کنند و برنج بخش مهمی از آشپزی این کشورها را تشکیل میدهد. قبل ازآن کـه ظروف نچسب وارد بازار بشود مردم کره در قابلمه هاي معمولی کـه از جنس چدن ضخیم بودند تهیه میکردند.

نوشیدنی های زمستانی

بـه این ترتیب بعد از طبخ برنج یک لایه ته دیگ ایجاد می شد کـه بـه ته قابلمه چسبیده بودو بـه سختی جدا می شد. مـا ایرانی ها با طعم بی نظیر ته دیگ آشنا هستیم و این ته دیگ برنج کره اي هم طعمی دل چسب و برشته داشت. مردم کره برای آن کـه این لایه ته دیگ را از کف قابلمه جدا کنند کمی چای یا آب داخل آن می ریختند و بـه این ترتیب، با ترکیب چای و ته دیگ برنج خیلی اتفاقی نوشیدنی خوشمزه اي بنام سونگ یونگ بـه وجود آمد!

استرالیا واتلچینو | Wattlecino

گیاه اقاقیای طلایی «Golden Wattle» گل و گیاه ملی کشور استرالیا محسوب میشود ودر این کشور بـه وفور میروید. مردم استرالیا از این گیاه در غذاها و البته نوشیدنی هاي مختلف استفاده میکنند و طعم آنرا بسیار دوست دارند. واتلچینو نام یکی از مشهور ترین نوشیدنی هاي زمستانی در استرالیاست کـه از دانه هاي گیاه اقاقیای طلایی آماده میشود.

نوشیدنی های زمستانی

طرز تهیه این نوشیدنی درست مثل کاپوچینو اسـت و بهمین دلیل هم نام واتلچینو رابه آن داده اند، با این تفاوت کـه بجای دانه هاي قهوه، از دانه هاي پودر شده اقاقیا استفاده میشود. این نوشیدنی بـه ویژه برای کسانی کـه بـه دنبال نوشیدنی بدون کافئین هستند جای گزین بسیار مناسب و خوشمزه اي بـه شمار می‌آید.

مراکش چای نعنا | Green Mint Tea

دم کرده گیاهان و تهیه انواع دمنوش ها از هزاران سال پیش در کشور هـای مختلف آسیایی و همینطور آفریقایی استفاده می شده اسـت. دمنوش نعنا یکی از محبوب ترین دمنوش هاي زمستانی در کشور مراکش اسـت و مردم محلی در سرتاسر روز این نوشیدنی را مصرف می‌کنند.

نوشیدنی های زمستانی

در واقع، دمنوش نعنا بخشی از فرهنگ و سبک زندگی مردم مراکش بـه حساب می‌آید و برای پذیرایی از میهمان هم طبق معمول چای نعنا سرو میشود. برای تهیه چای نعنا، برگ هاي تازه نعنا، چای سبز و شکر رابا هم ترکیب و سپس دم میکنند. جالب اسـت بدانید کـه طعم این چای مدام تغییر می‌کند: نخستین فنجان بسیار طعم تند و قوی و تلخی دارد، اما فنجان دوم طبق معمول طعمی سبک و نعنایی دارد و طعمی شیرین دارد.

بخوانید : طرز تهیه نوشیدنی ضد نفخ نعناع و لیمو

بولیوی اپی مورادو یا بلانکو | Api Morado or Blanco

آخرین مورد از نوشیدنی هاي زمستانی کـه بشما معرفی میکنیم یک نوشیدنی خوشرنگ و خوشمزه اسـت کـه در کشور بولیوی استفاده می‌شود. این نوشیدنی سنتی از دم کردن ذرت بنفش و آناناس بـه همراه ادویه هاي خوشبو مثل دارچین، میخک و خلال پوست پرتقال استفاده میشود.

نوشیدنی های زمستانی

این نوشیدنی بنفش و خوشمزه آن قدر غلیظ اسـت کـه طبق معمول با قاشق خورده میشود ودر بولیوی طبق معمول در وعده صبحانه صرف می‌شود. البته نسخه سفید رنگ این نوشیدنی هم وجوددارد کـه اپی بلانکو نامیده میشود و با استفاده از شیر، شکر، دارچین و ذرت سفید آماده میشود. با این حال، اپی مورادو اتفاقا بخاطر رنگ بنفش خاصی کـه دارد شهرت پیدا کرده و یکی از مشهور ترین نوشیدنی هاي زمستانی بولیوی بـه حساب می‌آید.

مطالب مشابه را ببینید!