مجله تاپ‌ناز‌

با این 7 ترفند وزن خود را کم کنید

چاق شدن

اگر از رژیم های تکراری خسته هستید و دوست دارید راه های جدیدی را امتحان کنید حتما این مطلب را بخوانید.

1.در مقابل آینه غذا بخورید.

محققان دانشگاه آریزونا می گویند اگر هنگام صرف غذا خود را تماشا کنیم کمتر غذا خواهیم خورد. به گزارش برترین ها  محققان در جریان تحقیقات خود آینه ای را در مقابل شرکت کنندگان قرار دادند و دریافتند که این کار به کاهش مصرف غذا کمک می کند چراکه نشستن در برابر آینه باعث می شود که بدنمان را ببینیم و نسبت به شکل و اندازه آن حساس تر باشیم.

2. در کنار مردان غذا بخورید!

محققان دانشگاه پنسیلوانیا می گویند هم مردان و هم زنان در کنار همراهان مرد غذای کمتری مصرف می کنند. دلیل این امر آن است که انسان ها وقتی در کنار جنس مخالف خود هستند، بیشتر به جنسیت خود اهمیت می دهند. زنان وقتی در کنار مردان هستند، برای آنکه خصوصیات زنانه خود را بیشتر نشان بدهند کمتر غذا می خورند. این در حالی است که مردان هنگام مصاحبت با خانم ها برای “مردتر بودن” بیشتر غذا می خورند. پس غذا خوردن در کنار مردان هم به کاهش وزن خانم ها کمک می کند و هم به کاهش وزن آقایان.

3. هزینه ها را نقدا بپردازید.

محققان می گویند که کارت های اعتباری ما را چاق می کنند. وقتی به جای پول نقد هزینه ها را با کارت اعتباری می پردازیم آسان تر ولخرجی می کنیم، و جالب است که افراد هنگام استفاده از کارت اعتباری تمایل بیشتری به خرید فست فود و غذاهای پرکالری و مضر دارند. پس برای اینکه دچار ولخرجی نشویم و در عین حال به خرید غذاهای مضر وسوسه نشویم، بهتر است پول کافی در کیف پولمان قرار دهیم و کارت اعتباری را در خانه جا بگذاریم.

4. بوی وانیل را استنشاق کنید.

میل شدید به غذاهای شیرین رژیمتان را خراب کرده است؟ یک شمع وانیلی روشن کنید یا یک عطر وانیلی را بو بکشید. تحقیقات نشان می دهد که بوی وانیل میل افراد را نسبت به شیرینی کم می کند. دلیل این امر آن است که بوی وانیل میل به شیرینی را سرکوب می کند.

5. با پیژامه غذا نخورید.

پوشیدن لباس گشاد باعث می شود که بیشتر و آزادانه تر غذا بخوریم چون لباس های گشاد بدن را لاغرتر نشان می دهند. البته منظور پوشیدن لباس های خیلی تنگ موقع صرف غذا نیست، اما لباس هایی که  شکل بدن را به خوبی نشان می دهند موجب می شوند تا بیشتر راجع به بدنمان فکر کنیم. این لباس ها همچنین چاق تر یا لاغر تر شدن ما را بیشتر نشان می دهند.

6. در آشپزخانه از رنگ آبی استفاده کنید.

آبی رنگ آرامش است بنابراین خیلی ها توصیه می کنند که دیوارهای اتاق خواب را آبی رنگ کنیم. اما این رنگ ویژگی های دیگری هم دارد از جمله اینکه به کاهش اشتها کمک می کند پس اگر می خواهید کمتر بخورید در آشپزخانه خود از ظروف، رومیزی یا دیوارهای آبی استفاده کنید.

7. شبکه های اجتماعی هم به شما کمک می کند.

شبکه های اجتماعی امروزه انگیزه خوبی هستند برای کاهش وزن، چون همه دوست دارند بهترین و جذاب ترین عکس های خود را در این شبکه ها قرار دهند.

مطالب مشابه را ببینید!