مجله تاپ‌ناز‌

بدن زنان | ویژگیهای شگفت انگیز بدن خانمها از کنترل جذابیت تا قدرت شنیداری

بدن زنان و ویژگیهای منحصربفردی که دارد

بدن زنان بسیار شگفت انگیز است و ویژگیهای خاص خودش را دارد. همان طور که رفتارهای زنان خاص و پیچیده است، بدن خاصی هم دارند و بعضی از ویژگیهایی که دارد ممکن است برای شما جالب باشد. از قدرت شنیداری تا جذابیت و دیگر ویژگیهای بدن خانمها را در این مطلب بررسی می کنیم.

بدن خانم ها بیماری را راحت تر تحمل می کند

 

بدن زنان

دانشمندان پی برده اند، هورمون استروژن کـه در بدن زنان بیشتر از مردان اسـت، نقش اصلی را در فرو نشاندن پروسه ي التهاب در بدن دارد، یعنی بدن زنان زودتر و آسان تر از مردان از عهده ي بیماری ها بر می‌آید. استروژن هم چنین از سرعت پیر شدن بدن کم می‌کند، بنابر این احتمال این‌کـه زنها عمر طولانی تری داشته باشند بیشتر اسـت.

فاکتور سن در تجربه نشانه های سندرم پیش قاعدگی نقش دارد

 

بدن زنان

حتمال تجربه ي علائم سندرم پیش قاعدگی در زنان، در اوایل نوجوانی و بعد از دهه ي چهل زندگی بسیار بیشتر اسـت، چون شدیدترین تغییرات هورمونی زنان دراین دوره ها رخ می‌دهد. سردرد، تغییرات پوستی و دردهای مفاصل و عضلانی، از جمله ي این نشانه ها هستند.

عامل انگیختگی هر چه که باشد تأثیر یکسانی در مغز زنان دارد

 

بدن زنان

بررسی عکسهای ام آر آی مغز زنان نشان داده، فکر کردن بـه غذا، همان قسمت هایي از مغز آنها را روشن میکند کـه هنگام تحریک شدن بـه واسطه ي شریک جنسی شان، درگیر میشوند. این مسأله بـه ویژه در زمان ویارهای دوران بارداری مشهود اسـت.

روش های جلوگیری از بارداری روی جذابیت ظاهری زنان تأثیر می گذارد

تحقیقات نشان می‌دهد مردان جذب زنانی میشوند کـه قدرت باروری دارند، حتی اگر داشتن فرزند جزء هدف هاي شان در زندگی مشترک نباشد.

 

بدن زنان

بوی بدن زنان و دیگر گرایشات بیولوژیکی باعث این مسأله میشود. اما جلوگیري از بارداری از جذابیت زنان کم می‌کند چون میزان هورمونهای مردانه را در بدن آنها افزایش میدهد و قدرت باروری را از بین میبرد.

چرا دست های زن ها سردتر است؟

 

بدن زنان

دمای دست هاي زنان بطور کلی حدود ۲ درجه ي سانتیگراد پایین تر از مردان اسـت. بـه گمان دانشمندان، علت این مسأله آن اسـت کـه زنها در مجموع توده ي عضلانی کمتر ودر عین حال، نسبت سطح بـه حجم بیشتری در مقایسه با مردان دارند، بهمین خاطر اسـت کـه گرمای بدن شان را زود از دست می‌دهند.

تهوع صبحگاهی برای مادران آینده مفید است

دانشمندان امریکایی پی برده اند تهوع صبحگاهی اي کـه زنان در دوران بارداری بـه آن دچار می‌شوند، در حقیقت نوعی مکانیزم مقابله اي اسـت کـه بـه جنین کمک میکند از سموم ناشی از ماهی، گوشت قرمز و مرغ مصرفی مادر، دور بماند.

بدن زنان

علاوه بر این، تجربه ي تهوع صبحگاهی، نشان دهنده ي قوی بودن جنین اسـت. چون طبق تحقیقات، زنان بارداری کـه دچار تهوع صبحگاهی میشوند، احتمال سقط جنین در انها بـه میزان قابل توجهی کمتر اسـت.

زنان توانایی زیادی در شنیدن صداهای فرکانس بالا دارند

زنان از سنین بسیار کم میتوانند صداهای فرکانس بالا را بشنوند «صدا هر چـه فرکانس بالاتری داشته باشد زیرتر اسـت». یک نوزاد دختر یک هفته اي میتواند صدای مادرش را از صدای گریه ي یک نوزاد دیگر تشخیص دهد.

 

بدن زنان

این ویژگی نه تنها بکار مراقبت از نوزادان، بلکه بـه تشخیص دروغگویی دیگران هم می‌تواند کمک کند. زنها قادرند کوچک ترین تغییر در زیر و بمی صدا کـه هنگام دروغ گفتن رخ می‌دهد را تشخیص دهند.

زن ها باهوش تر از مردان هستند

 

بدن زنان

گرچه مردان مغز بزرگ تری دارند، اما نتیجه ي تست هوش زنان، ۳ درصد بهتر از مردان اسـت. این مسأله و همین طور توانایی انجام هم زمان چند کار در زنان، ناشی از تفاوتی اسـت کـه در ساختار مخچه ي انها وجوددارد. در حقیقت، در مقایسه با مردان، اندازه ي مخچه ي زنان بزرگ‌تر بوده و ارتباطات عصبی آن حدود ۳۰ درصد بیشتر اسـت.

کروموزوم ایکس سیستم ایمنی بدن را قوی تر می کند

 

بدن زنان

بـه گفته ي دانشمندان بلژیکی، کرموزوم ایکس کـه عامل تولد نوزادان دختر اسـت، حاوی میکرو RNA بیشتری اسـت. RNA ها سیستم ایمنی نوزاد را قوی میکنند و ریسک بروز سرطان را کاهش می‌دهند.


مواردی که زنان در مورد بدنشان نمی دانند

ساختار بدن انسان پراست از راز و رمزهایی که مدام پزشکان و متخصصان در مورد آن مطالعه و به نتایج جدیدی می رسند ، بخشی از این نتایج مسائلی است که در جنسیت های مختلف با تفاوت شناخته می شود و بر همین اساس می گویند بدن زنان و مردان تفاوت هایی دارد. در مورد بدن خانم ها بسیاری از مسائل و ویژگی ها شناخته شده هستند و اکثر زنان در مورد آنها آگاهی دارند اما برخی از موارد کمتر اشاره می شود و اغلب زنان از آنها بی اطلاع هستند ؛ مواردی که در ادامه این بخش از تاپ ناز به آنها اشاره خواهیم کرد.

 

7 واقعیت در مورد بدن زنان که خودشان از آن بی اطلاع هستند

 

خانم ها نیاز به مواد مغذی دارند

 دکتر اریل درمورد سلامت خانم ها  مواردی را بیان می کند ،بیشتر خانم ها نمی دانند برخی مواد مغذی را در بدن ندارند  مثلا ویتامین د  ؛ویتامینی که از نور خورشید تامین می شود ومنبع دیگری ندارد هم چنین خانم هابدلیل قاعدگی های ماهانه و بارداری دچار کمبود آهن می شوند .درمیان خانم ها افرادی هستند که گوشت قرمز نمی خورند که منبع تامین آهن است ،کمبود آهن باعث خستگی  ،کمبودانرژی ، میگرن ، درد ماهیچه ها، ریزش و نازکی مو میشود بنابراین دررژیم غذایتان گوشت گاو ،ماهی ،مرغ ، عدس  ،لوبیا و نخودفرنگی بگنجانید.

 

پوست خانم ها به سرعت خشک می شود
خانم ها بسیار درمعرض خشکی پوست هستند علل مختلفی مثل زیاد حمام کردن ،مصرف زیاد محصولات  شست وشو و دوش گرفتن طولانی مدت  با آب گرم چربی های پوست رامی شوید وپوست خشک می شود  پس دمای آب رامعتدل و مصرف آب گرم را محدود کنید.
خانم هامستعد عصبانیت هستند
خانم ها بطور طبیعی  هورمون  استرس کورتیزول بالایی دارند هورمون بارداری ،پروژسترون و استرادیل دارند درنتیجه این هورمون ها روی خانم ها تاثیر می گذارد. دکترکیم برلی برای مقابله با عصبانیت پیشنهاد می کندکه لیستی از فعالیت های مورد علاقه تهیه کرده و انجام دهید .
ناراحتی های معده در زنان بیشتر است
هرچند دستگاه گوارش زنان و مردان اساسا تفاوت زیادی با هم ندارد، اما به علت وجود دستگاه تناسلی، پایین تنه زنان دارای تحدب و فشردگی بیشتری است؛ یعنی دستگاه گوارش زنان در مواجهه با غذاها، گاز و هوا، فضای کمتری برای توسعه دارد از این رو زنان در قسمت میانی بدن، مشکلات و ناراحتی های بیشتری را تجربه خواهند کرد.
اطلاعات نادرست از قاعدگی
کارشناسان بیان می کنند اغلب خانم ها دانش های لازم مربوط به قاعدگی را ندارند ،بیشترخانم هانمی دانند قاعدگی تنها پاکسازی بدن در طی زمان آغاز وپایان آن نیست ،آنها نمی دانند بدن اینطور برای بارداری آماده می شود .
قوی تر از چیزی که فکر می کنید هستید
متاسفانه خانم ها درجهان دچار تبعیض شده اند مثلا در آمریکا یا کشورهای پیشرفته نسبت به آقایان درآمد کمتری بدست می آورند اما درصورتی که توانایی های زیادی دارند و به دلیل نداشتن باور و اطمینان به توانایی هایشان نمی توانند آن را نشان داده و استفاده کنند.
سرعت چربی سوزی زنان کندتر است
خانم ها در یک روز 50 کالری کمتر از مردان انرژی می سوزانند. مردها به دلیل بزرگ تر بودن اندامشان برای فعالیت روزانه نیاز به انرژی بیشتری دارند. به همین دلیل مردان می توانند بیش از زنان غذا مصرف کنند و دریافتی انرژی بیشتری داشته باشند.

 

مطالب مشابه را ببینید!