بزرگی سینه زنان | دلیل بزرگی سایز سینه و درمان آن با طب سنتی

یکی از مشکلات عمده “بزرگی سینه زنان” یکی از مشکلات عمده در زنان است که به دلایل مختلفی مانند بارداری و شیردهی بوجود می آید و می توان با طب سنتی و ورزش کردن آن را درمان کرد.

دلیل بزرگی سینه و راه کارهایی ساده برای کوچک کردن سایز سینه به صورت طبیعی

سینه قسمتی از قفسه سینه در بدن است . از بافت های چربی و غدد پستان تشکیل شده است وقتی به بلوغ می رسید، سینه های شما شروع به رشد می کنند و میزان هورمون های بدن شما تغییر می کنند. عواملی مانند ژنتیک، تغذیه، ورزش، شیوه زندگی یا بیماری های مزمن هنگام بلوغ بر سایز سینه تاثیر می گذراند و سینه بیشتر دختران در سن بین 9 تا 10 سالگی شروع به رشد می کند، اما در بعضی از دختران ممکن است زودتر یا دیرتر شروع به رشد کند.

برای هر کسی رمان رشد سینه تفاوت دارد، به طور متوسط بین 3 تا 5 سال است و اگر سینه های شما زودتر از دوستانتان رشد کند این به این معنی نمی باشد که شما سینه های بزرگتری خواهید داشت، ممکن است سایز سینه با افزایش یا کاهش وزن، بارداری و زایمان دچار تغییر شود.

بزرگی سینه زنان

دلیل بزرگ شدن سینه ها و درمان آن

اندازه سینه متناسب شما چه سایزی است ؟

آیا سایز سینه 90 استاندارد است ؟
در واقع این فقط برای افراد با قد 170 سانتی متر ایده آل است.
در واقع، اندازه سینه شما باید با قد شما متعادل باشد.

بنابراین، اندازه سینه و قد به شرح زیر است:

 • با ارتفاع 150 سانتی متر، اندازه سینه 76 تا 80 سانتی متر است.
 • با ارتفاع 155 سانتی متر، اندازه سینه 78 تا 83 سانتی متر است.
 • با ارتفاع 160 سانتی متر، اندازه سینه 83 تا 86 سانتیمتر است.
 • با ارتفاع 170 سانتی متر، اندازه سینه 91 تا 93 سانتی متر است.
 • علاوه بر این، اندازه سینه باید با اندازه شکم و باسن شما یکسان باشد.

بزرگی سینه زنان

چرا سینه بیش از حد بزرگ می شود

استاندارد توسط فرمول زیر تعریف شده است:

اندازه ی باسن – اندازه سینه = حدود 0-2 سانتی متر
(اندازه باسن + اندازه سینه):اندازه شکمی = 2.8
با توجه به تعاریف فوق شما می توانید به طور کامل به سوال “آیا سینه های من بیش از حد بزرگ است؟” پاسخ دهید.اگر پاسخ شما “بله” باشد، بیایید فاکتورهای این شرایط را بیابیم.
بزرگی سینه زنان

درمان بزرگی سینه

دلایل مشترک بزرگی سینه ها چیست؟

در اینجا برخی از علل شایع این شرایط عبارتند از:
_عوامل ژنتیکی:
ژنتیک در تعیین اندازه و شکل سینه نقش مهمی دارد.
ژن ها بر مقدار هورمون هایی که بر بافت پستان اثر گذارند تأثیر می گذارند.ژن ها ضخامت و همچنین پوست اطراف سینه ها را تعیین می کنند. یک مطالعه در مجله ژنتیک پزشکی BMC، دادههای بیش از 16000 زن را تجزیه و تحلیل کرد و در مجموع هفت عامل ژنتیکی را که به طور قابل توجهی به اندازه سینه بستگی دارد، تشخیص داد.سینه های شما ممکن است تحت تاثیر هر دو طرف خانواده باشد. به همین دلیل افرادی هستند که لاغر هستند،ولی با سینه های بزرگ.
وزن بدن:
سینه های شما از بافت های زیادی تشکیل شده اند.این بافت ها از چربی تشکیل شده است، بنابراین تصادفی نیست که سینه های شما بزرگ یا کوچک باشد این بدان معنی است که وقتی وزن خود را افزایش می دهید، سینه هایتان بیشتر رشد می کنند. به همین ترتیب، هنگام کاهش وزن، سینه هایتان ممکن است با توجه به مقدار چربی که از دست می دهید، تغییر کنند. زنان با بافت چربی سوز بافت بیشتری دارند و چربی کمتری دارند. بنابراین، هنگام کاهش وزن، ممکن است دچار تغییرات پستان شوند.
تغییرات هورمونی:
سینه های شما اغلب در طول دوره های زمانی که سطح هورمون شما نوسان می کند، افزایش می یابد.برای مثال، سینه های خود را در حین بارداری و قبل از دوره قاعدگی افزایش می یابد. تغییرات در هورمون ها در این دوره سبب افزایش سینه های شما می شود ؛ تغذیه با شیر مادر همچنین می تواند سینه ها را بزرگتر کند، زیرا آنها حاوی شیر بیشتری هستند.با این وجود، بعد از اینکه میزان هورمون شما به حالت طبیعی بازگشت و یا بعد از اینکه سینه هایتان شروع به تولید شیر کنند، اندازه سینه شما به حالت طبیعی باز می گردد.
بزرگی سینه زنان

بزرگ شدن سینه با شیردهی

انباشت هورمون:
بسیاری از زنان پیش از یائسگی به طور طبیعی سینه های بزرگ دارند این به دلیل افزایش هورمون جنسی هورمون استروژن در خون است.
برخی داروها:
برخی از داروهایی که حاوی هورمون های جنسی استروژن هستند، مانند قرص های کنترل بارداری یا درمان جایگزینی هورمون می توانند منجر به افزایش اندازه سینه ها شوند. این باعث می شود که سینه بزرگتر از قبل شود. اما هنگامی که شما استفاده از این داروها را متوقف کنید، اندازه سینه شما به اندازه اصلی آن برمی گردد.
بزرگی سینه زنان

بزرگ شدن سینه با شیردهی

علائم شایع بزرگی سینه چیست؟

 • در اینجا علائم رایج این شرایط عبارتند از:
 • توده پستان شروع به ظاهر شدن می کند.
 • احساس کشیدگی سینه دارید.
 • پستان بسیار حساس است،
 • شما احساس می کنید قفسه سینه حالت طبیعی ندارد.
 • قفسه سینه ضعیف است.
 • ممکن است سینه کمی سفت و دردناک احساس شود.
 • ممکن است پشت سینه درد بگیرد.
 • سوتینی که معمولا استفاده می کنید، دیگر مناسب شما نیست.

چه کسی در معرض خطر بالای این شرایط قرار دارد؟

تقریبا تمام زنان می توانند، این وضعیت را حداقل یک بار در زندگی خود تجربه کنند با این حال، دخترانی که به بلوغ می رسند، زنان باردار و زنان چاق در معرض خطر بالای این بیماری هستند. برای بلوغ، افزایش اندازه سینه طبیعی و ضروری است با این حال، باعث ناراحتی بسیاری در زندگی و کار می شود. علاوه بر احساسات ناخوشایند، این وضعیت باعث می شود که آنها اعتماد به نفس در ارتباطات را از دست بدهند. شما می توانید این بیماری را با کمترین عوامل خطر کنترل کنید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر به پزشک خود مراجعه کنید.
بزرگی سینه زنان

با طب سنتی سینه ها را کوچک کنید

عوارض بزرگی بیش از حد سینه زنان

جراحی و روش هایی که برای بزرگی سینه انجام می شود نباید سایز این عضو مهم را بیش از حد افزایش دهد چرا که عوارض آن برای زنان بسیار جدی است.

رابطه بزرگی سایز سینه و کمر درد در زنان

برخی از خانم ها علاقه خاصی به داشتن برجستگی و بزرگی سینه ها دارند برای همین گاهی تصمیم به جراحی های زیبایی می گیرند که البته زیاده روی در این مسئله عوارض جسمی به دنبال خواهد داشت که یکی از آنها دردهایی است که به مرور زمان در کمر گردند و شانه ایجاد خواهد شد چرا که به واسطه سنگین تر شدن وزن سینه ها فشار به ستون فقرات و قسمت های اطراف ان بیشتر خواهد شد. پس از انجام جراحی و کاشت سینه بهتر است به نکاتی که در این بخش از سلامت نمناک به آنها اشاره می کنیم توجه کنید.

 بزرگی بیش از حد سینه زنان چه عوارضی دارد؟

سینه های سنگین روی عصب گردن و ستون فقرات تاثیر می گذارند و باعث کشیدگی رباط گردن شانه و کمر میشود سنگینی و کشش به مرور باعث خستگی ماهیچه ها و دردهای مزمن خواهد شد.
بزرگ کردن بیش از حد سایز سینه ها با جراحی میتواند دردهایی را در پستان نیز ایجاد کنند چراکه تلاش بدن برای تعادل به هم خورده به واسطه بزرگی این عضو جنسی فشاری را به عضلات اطراف سینه وارد می کند که منجر به درد خواهد شد.
بدن به طور طبیعی بعد از سنگین شدن سینه ها به سمت جلو خمیده می شود چرا که ستون فقرات توانایی تحمل وزن اضافه را ندارد و تغییر حالت در موقعیت طبیعی ایستادن و نشستن را موجب می شود که منجربه قوز و بدفرم شدن قسمت بالای بدن خواهد شد.
زمانی که سنگینی سینه ها مرکز فشار وزن در بدن را تغییر می دهد اسکلت بدن تاثیر منفی گرفته و در دراز مدت برآمدگی دیسک بروز می کند.
اگر فردی به طور مادرزادی سینه های بزرگ دارد برای رفع این مشکل بهتر است به پزشک متخصص مراجعه کند که در صورت تشخیص با جراحی کوچک کردن پستان دردها به سرعت رفع شوند. علاوه بر تمام این موارد بزرگی سینه می تواند باعث مشکلاتی مانند احساس خواب رفتگی در دست ها، ایجاد شیار و لک روی شانه ها، تعریق و عفونت چین زیر سینه ای به خصوص در تابستان شود. محدودکردن فعالیت های ورزشی، تنگی نفس ضمن ورزش، کاهش اعتماد به نفس از دیگر عوارض بزرگی بیش از حد سایز پستان زنان است.
بزرگی سینه زنان

عوارض بزرگی پستان

چه زمانی به پزشک مراجعه کنید؟

افزایش حجم سینه یک مسئله خطرناک نیست با این حال، اگر متوجه شدید که اندازه سینه شما به سرعت و غیر طبیعی افزایش می یابد، باید با پزشک خود مشورت کنید. سرطان سینه در سن 35 سالگی یا حتی جوانتر، می تواند نقش مهمی در ایجاد سینه های بزرگ و نامتناسب داشته باشد. اگر یک طرف پستان به طور قابل توجهی بزرگتر باشد، باید پزشک را ببینید ، اگر شما هر کدام از این نشانه ها یا علائم را داشته باشید، یا سوالی دارید، لطفا با پزشک خود مشورت کنید.

کاهش سایز سینه های بزرگ با روش های طبیعی و گیاهی

در بالا اطلاعاتی است که باید درباره اندازه سینه بدانید. مطمئنا با این دانش، شما می توانید وضعیت دقیق خود را تعیین کنید. در اینجا چند نکته است که به شما کمک می کند، تا اندازه سینه خود را کاهش دهید و سینه های خود را بسازید همه آنها برای جوابدهی نیاز به زمان دارند بنابراین، برای رسیدن به بهترین نتایج، صبور باشید.وقت آن است که راهنمایی های موثر در مورد نحوه کاهش سریع و طبیعی سینه را بدانید.

1. ماساژ:

 • برای کاهش حجم ، می توانید ماساژ سینه را انجام دهید تا بافت چربی کم شود.
 • پس از دوش گرفتن، از یک حوله برای خشک کردن بدن خود استفاده کنید.
 • سپس کرم چربی سوز را روی سینه اعمال کنید.
 • دست ها را کاملا آغشته کنید، تا کرم گرم شود و زودتر به بدن نفوذ کند.
 • به صورت دورانی شروع به ماساژ سینه کنید.
 • هر دو سینه را همزمان با هم ماساژ دهید،تا سایز یکسان داشته باشند.
 • اما، اگر شما دارای سینه های نابرابر هستید،سینه بزرگتر را بیشتر ماساژ دهید.
بزرگی سینه زنان

سینه بزرگ ررا در خانه کوچک کنید

 کاهش سایز سینه با زنجبیل:

 • زنجبیل می تواند میزان متابولیسم را افزایش دهد، به این ترتیب بافت های چربی بیشتری در بدن شما سوزانده می شود از آنجا که سینه ها از بافت چربی تشکیل شده است، بنابراین اندازه سینه را به صورت خودکار کاهش می دهد.
 • شما می توانید چای زنجبیل بنوشید.
 • 1 قاشق چای خوری زنجبیل را به یک فنجان آب اضافه کنید.
 • آن را 10 دقیقه بجوشانید.
 • سپس، ½ قاشق چای خوری عسل اضافه کنید و آن را به آرامی بنوشید.
 • این چای را هر روز 2-3 بار مصرف کنید.
بزرگی سینه زنان

با زنجبیل سایز سینه را کاهش دهید

دانه کتان برای  کاهش سایز سینه در زنان

 • با داشتن محتوای غنی از اسیدهای چرب امگا 3، دانه های کتان می توانند سطح استروژن را در بدن کاهش دهند سطح استروژن بالا یکی از علل عمده سینه بزرگ است بنابراین، استفاده از کتان یک راه موثر برای کاهش اندازه سینه شماست.
 • همچنین، دانه کتان می تواند سموم مضر بدن شما را از بین ببرد.
 • 1 قاشق چایخوری دانه های کتان را با یک لیوان آب مخلوط کنید.
 • این مخلوط را هر روز صبح مصرف کنید.
 • همچنین، 1-2 قاشق چایخوری روغن دانه کتان را روزانه مصرف کنید، تا اندازه سینه کوچکتر شود.

بزرگی سینه زنان

کوچک کردن سینه با دانه کتان

 

 کاهش سایز سینه با چای سبز:

 • چای سبز دارای آنتی اکسیدان بالایی است که می تواند حجم پستان را کاهش دهد. مواد “catechin” موجود در چای سبز برای کاهش وزن از طریق سوختن کالری مفید است. کاهش چربی بدن، باعث کاهش سایز سینه می شود حتی یک مطالعه نشان داد که مصرف منظم چای سبز خطر بالقوه سرطان پستان را نیز کاهش می دهد.
 • 1 قاشق چایخوری از برگ چای سبز را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید.
 • اجازه دهید تا حدود 5 دقیقه بجوشد.
 • ½ قاشق چای خوری عسل را به آن اضافه کنید.
 • چای را 3-4 بار در روز بخورید.
 • این پروسه را چند ماه ادامه دهید.
بزرگی سینه زنان

کوچک کردن سینه با چای سبز

سفیده تخم مرغ برای کاهش سایز سینه:

 • شما می توانید از سفیده تخم مرغ استفاده کنید و سینه های خود را محکم ببندید در نتیجه، سینه های شما کوچکتر خواهند شد.
 • سفیده تخم مرغ را هم بزنید ،تا حالت کرمی پیدا کند و آن را روی سینه اعمال کنید.
 • 30 دقیقه صبر کنید.
 • میتوانید برای تاثیر بیشتر آب پیاز را با آب و سفیده تخم مرغ مخلوط و بعد استفاده کنید.
 • به مدت چند ماه از این روش استفاده کنید تا سایز سینه کاهش یابد.
بزرگی سینه زنان

با سفیده تخم مرغ سایز سینه را کاهش دهید

گواراونا:

گواراونا معمولا در قرصهای کاهش سینه استفاده می شود. ا در آمریکای جنوبی، زنان پس از شیردهی از این گیاه استفاده میکنند.
این به خاطر داشتن ترکیبات کافئین و تانن که به افزایش میزان متابولیسم بدن کمک می کنند و سبب کاهش بافت های چربی در سینه می شود در نتیجه، اندازه سینه کاهش می یابد.

روغن ماهی برای کاهش سایز سینه:

 • در روغن ماهی، مقدار زیادی اسیدهای چرب امگا 3 وجود دارد، که برای زنان برای کاهش اندازه سینه مفید است ؛ چنین اسید های چربی می توانند سطوح استروژن را کاهش دهند، که یکی از دلایل سینه های بزرگ است. همچنین روغن ماهی می تواند در کاهش وزن بدن کمک کند بهتر است ماهی آب سرد، مانند؛ ماهی آزاد، ماهی تن را به رژیم غذایی روزانه خود اضافه کنید، زیرا آنها دارای اسیدهای چرب امگا 3 هستند.
 • علاوه بر این، مکمل های روغن ماهی را برای رسیدن به نتایج سریعتر مصرف کنید.
 • 2-3 کپسول هر روز برای چند ماه توصیه می شود.
 • روغن ماهی در ترکیب با ورزش های هوازی در کاهش کل چربی بدن مؤثر است.

بزرگی سینه زنان

با روغن ماهی سایز سینه را کوچک کنید

تغذیه مناسب برای کاهش سایز سینه

 • خوردن فیبر بیشتر
 • کمبود کالری
 • _مصرف نمک، چربی و شکر را کاهش دهید.
 • _هر روز قهوه بخورید.
 • تمرین های ویژه
ورزش روزانه نه تنها به شما کمک می کند که سلامت خوبی داشته باشید، بلکه به شما کمک می کند تا عضلات خود را تقویت کرده و چربی های اضافی را از بین ببرید با این حال، برای رسیدن به نتایج مورد نظر، شما باید به درستی تمرین کنید. علاوه بر انجام تمرینات برای کل بدن، شما باید به تمریناتی روی سطح سینه تمرکز کنید ،تا اندازه آنها کاهش یابد.
در اینجا برخی از تمرینات خاصی که باید انجام دهید عبارتند از:
ورزش 1:بلند کردن وزنه:
 • برای انجام این تمرین، لطفا این مراحل زیر را دنبال کنید:
 • در یک صندلی بنشینید و به آن تکیه دهید.
 • دست ها را خم کنید و سپس به راست و عمود بر زمین بالا ببرید، دست ها کمی شل شود.
 • دو آرنج به هم بخورد، که باعث می شود عضلات قفسه سینه کشش یابد.
 • چند ثانیه صبر کنید، نفس بکشید و به آرامی به موقعیت اصلی بازگردید.
 • هنگامی که به طور منظم انجام می شود، این تمرین باعث کاهش چربی در سینه های شما می شود.
بزرگی سینه زنان

با ورزش کردن سینه خود را کوچک کنید

ورزش 2:فشار – یو پی اس:
 • برای انجام این تمرین، لطفا این مراحل ساده زیر را دنبال کنید:
 • دو دست روی نیمکت قرار دهید.
 • تعادل دست ها و پاها را به صورت خطی صاف حفظ کنید.
 • آرنج خود را خم کنید و بدن خود را در حدود 15-20 سانتی متر از نیمکت پایین بیاورید.
 • 30 ثانیه نگه دارید، سپس بدن را به موقعیت اصلی خود برگردانید.
 • شما می توانید این تمرین را 5 تا 10 بار در روز انجام دهید.
 •  بیشتر راه بروید.
 • _سوختن کالری ها از طریق فعالیت های روزانه.
 • و در نهایت انگیزه خود را حفظ کنید.
مطالب مشابه را ببینید!