مجله تاپ‌ناز‌

انجام دادن این رفتارها در ابتدای رابطه باعث رانده شدن مرد از شما می شود

رفتارهای اشتباه زن در رابطه

خانم ها در اوایل رابطه با مرد این رفتارها را نباید انجام دهید

در مورد تمام رابطه ها نمی توان یک اصل را در نظر گرفت ولی بعضی از رفتارها در بیشتر رابطه ها به یک شکل تاثیر می گذراند. رفتارهای شما، به خصوص در روزهای نخست رابطه، وقتی که هنوز احساس و وابستگی خاصی میان شما شکل گنرفته است، می تواند بر ادامه رابطه شما با یک مرد تاثیر بگذارد، پس باید بیشتر روی رفتارهایتان دقت کنید. اگر دوست دارید با رفتارهایی که در ابتدای رابطه می توانند طرف مقابلتان را از شما دور کنند اشنا شوید، در این مطلب همراه ما باشید.

حس مالکیت 

شما حداقل تا 3 ماه اول رابطه در تلاش برای شناخت طرف مقابل خواهید بود. بعد از آن دوران است که به آرامی از برنامه روزانه او، افرادی که با آنها سر و کار دارد و جزییان زندگی اش آگاه می شوید. در این زمان طبیعی است که شما حس مالکیت به او پیا خواهید کرد اما در این کار هم باید تعادل را حفظ کنید.

هیچکس دوست ندارد که کنترل کارهایش دست کس دیگری باشد. اگر این حس به او دست دهد که شما او را مانند یک برده خریده اید خیلی زود از رابطه خارج می شود. پس زندگی شخصی محدوده ای است که نباید پایتان را، در هر مرحله ای از رابطه که هستید، فراتر از آن قرار دهید.

عدم اعتماد به نفس 

حتما شما هم به افرادی که اعتماد به نفس بالاتری دارند، بیشتر احترام می گذارید و آنها را بیشتر قبول دارید. طبیعی ست، اگر شما برای خودتان ارزش بیشتری قائل شوید، طرف مقابل تان نیز اینگونه با شما رفتار خواهد کرد. اما اگر برعکس، نشان دهید که اعتماد به نفس کافی ندارید و به عنوان مثال نیازهای طرف مقابل را به خودتان ارجحیت می دهید، او نیز از شما سو استفاده و پس از مدتی ترک تان خواهد کرد. بنابراین اگر می خواهید که برای او همیشه جذاب بمانید، اعتماد به نفس تان را بالا نگه دارید.

نادیده گرفتن تلاش های او 

بسیاری از خانم ها اعتقاد دارند که آقایان به احساسات آنها توجهی نمی کنند. از این رو از یک جایی به بعد سعی می کنند که به طور کل طرف مقابل شان را نادیده بگیرند. این در حالتی ست که آقایان معنی این کار را درک نمی کنند.

بنابراین این که به جای درست کردن مشکل، تلاش های طرف مقابل را نادیده بگیرید، نه تنها چیزی را درست نمی کند بلکه باعث می شود که او اعتماد به نفس اش را نسبت به خودش از دست داده و برای این که بیش از این آزارتان ندهد، از شما دور شود.

اصرار به رابطه بلند مدت 

اگر شما وارد رابطه ای شدید تنها به این هدف که طرف مقابل تان را برای همیشه کنار خود نگه دارید، بدانید که راه اشتباهی را در پیش گرفته اید. این رفتار به طرف مقابل تان این حس را می دهد که شما تنها به فکر منافع خود هستید.

بنابراین بهتر است که در اوایل رابطه تنها روی زمان حال تمرکز کنید و از اصرار به این که از رابطه تان رابطه ای بلند مدت بسازید، خودداری کنید. به جای آن سعی کنید که به شریک زندگی تان انرژی خوب و مثبتی را منتقل کنید تا همه چیز به مرور زمان بر وفق مراد شما پیش رود.

فاش کردن تمام رازها 

برای این که یک رابطه عاطفی رشد پیدا کند، شما باید تمام گاردهایتان را در مقابل طرف مقابل پایین بیاورید اما افراط در این کار هم می تواند خود دردساز شود. به عنوان مثال خوب است که در ابتدای رابطه واقعیت های زندگی تان را بیان کنید اما این که پرده از تمام رازهایتان بردارید نیز کار خوبی نیست، زیرا در این شرایط طرف مقابل تان احساس می کند که او هم باید مانند شما تمام حقایق زندگی اش را نزدتان بازگو کند اما شاید این کار برای او زود باشد، در این شرایط تحت فشار قرار می گیرد و ممکن است که عکس العملی نامناسب از خود نشان دهد. بنابراین به جای این که در همان روز اول تمام رازهایتان را با او در میان بگذراید، بگذارید که این صمیمیت به طور طبیعی در میان شما شکل بگیرد.

حسادت 

بعضی از رفتارها را نمی توان پنهان کرد که یکی از این رفتارها حسادت است. شاید حسادت در روابز لبند مدت و هنگامی که احساسی در شما جرقه زده، یک امر طبیعی باشد اما در روزهای نخست دوستی، زمانی که می خواهید همدیگر را ملاقات کنید و بشناسید، مقداری عجیب است و ممکن است که طرف مقابل را از شما دور کند.

پس اگر در ابتدای رابطه این حس به شما دست داد، باید سعی کنید که این حس را کنترل کنید. البته حسادت در هنگامی که احساس کنید رابطه شما به خطر افتاده طبیعی است اما در غیر این صورت می تواند بر رابطه شما تاثیر منفی بگذارد.

وابسته شدن عاطفی 

در ابتدای دوستی، عواطف نقش مهمی دارند. اینکه به طرف مقابل نشان دهید که به او علاقه مند هستید، خوب است اما نباید در این رفتار خود افراط کنید. اگر طرف شما حس کند که حال شما به رفتارهای او وابسته است، خودش را تحت فشار خواهد دیدی و دیگر نمی تواند در کمار شما خود واقعی اش را نشان دهد و این رفتار به مرور زمان باعث رانده شدن او از شما خواهد شد. پس بهتر است که در ابتدای رابطه انتظارات خود را زیاد بالا نبرید.

مقایسه کردن 

شاید آقایان از بیرون کمی بی تفاوت و خونسرد باشند اما آنها نسبت به بعضی از موضوعات خیلی حساس هستند. به عنوان مثال دوست ندارند که شما آنها را کسی دیگر و حتی افرادی که در گذشتته در زندگی شما بودند، مقایسه کنید. وقتی که یک مرد تصور می کند که با فردی دیگر مقایسه می شود، احساس خطر می کند و ترجیح می دهد که برود.

پس اگر نمی خواهید در ابتدای رابطه حس بدی را به طرف مقال منتقل کنید، او را همانطور که هست باید دوست داشته باشید و دست از مقایسه بی جا بردارید.

توجه بیش از حد 

شاید بعد از اینکه با یک مرد آشنا شدید، همه زندگی را نادید بگیرید و وقت را فقط به او اختصاص دهید برای شما این امر جذاب است ولی برای طرف مقابل شاید آزاردهنده باشد. بهتر است در زندگی اولویت های دیگری هم داشته باشید و وقت خود را فقط برای او صرف نکنید که این باعث بالا رفتن اعتماد به نفس شما هم می شود. از این رو بهتر است که از برنامه های دیگرتان، جز در مواقعی محدود، نگذرید در غیر این صورت او خیلی زود از شما دلزده می شود.

تغییر دادن او 

وقتی شما با فردی دوست شده اید و یا قصد اشنایی با او را دارید مطمئنا جذب او شده اید ولی بعضی از رفتارهای او را شاید نپسندید. اما ایا این درست است که از همان روزهای نخست رابطه او را برای تغییر رفتارهایش تحت فشار قرار دهید؟ شاید خیلی خوش بین باشید و فکر کنید که به مرور زمان می توانید او را تغییر دهید اما حقیقت این است که هیچوقت از آن چیزهایی که شما را ازار می دهد به صورت کامل رها نمی شوید. پس اگر رفتارهای روی اعصاب طرف مقال برای شما به گونه است که اصلا نمی توانید او را تحمل کنید، بهتر است در انتخاب خود تجدید نظر کنید.

مطالب مشابه را ببینید!