مجله تاپ‌ناز‌

حرکت یوگا برای کاهش وزن و رسیدن به لاغری که جالب است

حرکات یوگا می توانند باعث کاهش وزن و لاغری شوند و سرعت رسیدن به تناسب اندام را بیشتر کنند، ورزش یوگا یکی از کامل ترین ورزش های دنیا است و تمام بخش های بدن را درگیر می کند و آنها را تقویت می کند.

حرکت خاص یوگا برای کاهش وزن

آیا تا به حال از حرکات یوگا برای کاهش وزن استفاده کرده اید؟ اگر می خواهید یک ورزش برای لاغری انجام دهید بهتر است از حرکت یوگا استفاده کنید زیرا هم خیلی آسان است و هم بسیار تاثیرگذار می باشد.

حرکات یوگا هم می تواند باعث آرامش ذهنی شما شود و هم ماهیچه را تقویت کند و در بعضی از مواقع می تواند باعث کاهش وزن هم شود. کاهش وزن هدف نهایی بیشتر افراد کاهش وزن است و هیچ تعجبی نیست که همه راه ها حتی رژیم ها و ورزش های سخت را امتحان کرده باشید.

حرکت یوگا برای کاهش وزن

حرکات یوگا برای رسیدن به لاغری و کاهش وزن

ژست و حرکات یوگا برای کاهش وزن و لاغری

ژست درختی :

این ژست باعث می شود شما محکم شوید و عضلات شکم را آب کنید به این صورت که : روی 2 پای خود بایستید پای چپ را روی زانوی سمت راست بگذارید و سپس کف دو دست را بر روی قفسه سینه قرار دهید و دو بار نفس بکشید و سومین تنفس دست را از روی سینه بردارید و دست را در هم گره کنید، این کار را 3 تا 5 بار انجام دهید.

 

لانژ ژست دیگر یوگا برای آب کردن شکم:

روی دو پا بایستید و دستهایتا را کنارتان بگذارید بعد دمی داشته باشید و دستان را به سمت سر بالا بگیرید سپس بازدمی انجام دهید و بدن را خم کنید هنگام دم و بازدم در حرکت لانژ پای راست را به سمت عقب می رود و در آخر دمی انجام و دست را بالا و باز دم دست را بیاندازید این کارها را روزی 5 بار در روز برای پا انجام دهید.

 

خم شدن :

این حالت انرژی زیادی می خواهد یعنی می تواند به شما کمک کند که کالری زیادی بسوزانید و متابولیسم روزانه خود را تامین کنید این ژست باعث تقویت ماهیچه های سینه و کمر می شود.

سر را خم کنید و دستان را کنار خودتان به سمت بالا قرار دهید، زانوی خود را خم کنید با دستانتان قوزک را بگیرید.

فاصله بین پاها و باسن را رعایت کنید این حالت را 30 ثانیه انجام دهید و 3 بار تکرار کنید.

 

حرکت پل :

چهارمین حرکت یوگا حرکت پل است که برای غده تیروئید بسیار مناسب است و باعث کنترل هورمون متابولیسم می شود.

برای انجام این حرکت باید طاق باز بخوابید پاها را خم کنید و باسن را موازی با زمین بالا بگیرید و دستها را پایین نگه دارید، این حرکت را یک و دو بار بیشتر تکرار نکنید.

 

حرکت یوگا برای کاهش وزن

حرکت گاو آهن یکی از حرکات عالی برای لاغری

در این حالت گردش خون شما بهتر می شود و موقعیت قرار گرفتن بدن به واسطه آن اثرات مثبتی روی تیروئید و هیپوفیز ادرنالین می دارد و باعث رها شدن هورمون آندرفین و تنظیم متابولیسم بدن می شود.

بر روی کمر بخوابید پاهایتان را سمت بالا بکشید در حالی که دست ها در خلاف جهت بدن است و سپس از دست ها برای فشار و بالا گرفتن باسن استفاده کنید دست ها را مانند حالت پل با هم گره کنید.

 

خم کردن دست ها:

این حرکت آخرین ژست کاهش وزن و تقویت شانه، کمر و شکم است. پاها و دست هایتن را باز کنید خودتان را روی انگشت نگه دارد دست ها را خم و خودتان را روی کف دست نگه دارید شکم را به داخل بکشید و چند ثانیه نگه دارید و این کار را چندین بار انجام دهید.

همچنین بخوانید : بهترین روش لاغری | کاهش وزن به روش حرفه ای ها

مطالب مشابه را ببینید!