مجله تاپ‌ناز‌

با روزه متناوب می توانید کاهش وزن دهید

با روزه متناوب می توانید کاهش وزن دهید

با روزه متناوب باعث کاهش وزن شویم

اگر روش های مختلف کاهش وزن را انجام داده اید و نتوانسته اید به نتیجه دلخواه برسید پس بهتر است به دنبال روشی جدید باشید.

شاید در ماه های اخی بسیا تلاش کرده اید که چند کیلو وزن کم کنید و هنوز به هدفتان نرسیده اید. پس این مطلب را بخوانید.

در مطالعات جدید در مورد سوخت و ساز سلولی راهی جدید، موثر و کاملا بدون درد برای کم کردن وزن شناسایی شده است که حتی نیازی نیست در چیزی که میخ ورید تغییری دهید.

10 تا 12 ساعت باید بدون غذا بمانید، به این صورت که صبحانه را باید ساعت حدود 8 صبح بخورید و تا ساعت 6 عصر دیگر چیزی نخورید و سپس از ساعت 8 شب به بعد می توانید مواد غذایی به بدن برساند تا باعث کاهش وزن شوید.

در این مطالعه عادات غذایی روزانه افراد شرکت کننده بررسی شد و محققان دریافتند که آنها در طی 15 ساعتی که بیدار هستند در حال مصرف کردن مواد غذایی هستند. اما وقتی این افراد مصرف مواد غذایی خود را بین 10 تا 12 ساعت فاصله در روز به 16 هفته محدود کردند، البته بدون اینکه تغییری دیگر در برنامه غذایی خود داشته باشند، در حدود 3 کیلوگرم وزن کم کردند، انرزی این افراد بیشتر شده بود و خواب راحت تری داشتند. بهترین بخش این تحقیق آن بود که این کاهش وزن سال‌ها دوام داشت.

این تحقیق اولین تحقیق در این مورد نبود. تحقیقات قبلی هم نیز حاکی از این بود که این نوع روزه متناوب، چرخه بین خوردن و نخوردن، به افراد در وزن کم کردن و سوزاندن چربی های اصفاه کمک می کند، قند را کنترل می کند و خطر ابتلا به دیابت را هم کاهش می دهد.

اما آیا واقعا با محدود نمودن ساعات خوردن غذا، ممکن است به چنین کاهش وزنی برسیم؟ ساده ترین توجیح از زبان ساتچین پاندا این است که مادامی که افراد خوردن خود را زودتر متوقف کنند، جذب غذا هم کمتر می شود.

مثلا اگر شما شیرینی کمتری بخورید در طول شب و هنگام تماشای تلوزیون، انرژی بیشتری دارید، سپس از مصرف مواد غذایی پس از 8 ساعت اجتناب کنید، ان کالری تهی حذف می شود و در عین حال مانع از اختلال عملکرد کبد و همچنین کاهش قندهای پرخطر بدن می شوید.

از دیگر دلایل بالقوه‌ که حاوی تاثیرات مثبتی است: افزایش میزان زمان روزه در طول شب تاثیر مثبتی بر ریتم شبانه‌روزی بدن دارد که کیفیت خواب را بهبود بخشیده و بر عملکرد ژن‌ها که درگیر متابولیسم و سوخت و ساز بدن هستند، تاثیر مثبت دارد.

پس دست به کار شوید، و گردونه را بچرخانید. در نهایت، این روش نه تنها آسیبی به شما نمی‌رساند، بلکه سالم‌تر از نوشیدنی‌های خالص است.

» همچنین بخوانید :

تاثیر روزه بر بیماری های گوارشی و کبدی

روزه گرفتن و از بین رفتن شکم بزرگ

روزه گرفتن چه تاثیری بر بدن دارد؟

با روزه گرفتن خیلی راحت لاغر شوید

مطالب مشابه را ببینید!