مجله تاپ‌ناز‌

این لوازم را در یک پرواز طولانی باید به همراه داشته باشید

لوازم ضروری که در پرواز در هواپیما باید همراه داشته باشید

پروازهای طولانی خیلی خسته کننده هستند حتی اگر شرایط خوبی هم داشته باشند. حتی اگر مسافر پرواز بیزینس هم باشید بعد از چند ساعت شاید حوصله شما سرو برود و تمایل داشته باشید که سرگرمی متفاوتی داشته باشید. علاوه بر تفریح، در هنگام پرواز که شما در کابین خشک هواپیما هستید، حتما نیاز به لوازم ویژه ای دارید که حال جسمی شما خوب باقی بماند.

وقتی شما بین آسمان و زمین معلق هستید حتما خستگی طولانی بودن پرواز را بیشتر از قبل حس خواهید کرد. اما از آنجایی که خرید یک بلیط هواپیما تضمین این است که در کمترین زمان ممکن به مقصد دلخواه میرسید، خب راه فراری از آن نخواهید داشت. اما به نظر ما اگر شما چند وسایل ساده به همراه داشته باشید، هم جسم شما از شما تشکر می کند، هم از لحاظ روحی خسته نمی شوید. در این مطلب فهرست این لوازم مورد نیاز را در پروازهای طولانی به شما معرفی می کنیم.

یک هدفون خوب

لوازم ضروری در پرواز

هدفون می تواند سرگرمی خوبی برای شما در صندلی هواپیما باشد، اگر بتوانید هدفونی را تهیه کنید که صدای بیرون را قطع کند، بسیار عالی می شود. وقتی که وسط خواب عمیق، کودکی شروع به گریه کردن می کند، از ما تشکر خواهید کرد. یادتان باشد که برای دانلود چند پادکست، کتاب صوتی و موسیقی دلخواه را هم باید دانلود کنید و با خود داشته باشید.

ضدعفونی کننده دست

هواپیماها اگر حتی خیلی خوب تمیز شوند ولی باز هم ممکن است قسمت های آلوده داشته باشند. اگر می خواهید در هنگام پرواز همیشه دستتان تمیز باشد می توانید یک ضد عفونی کننده دست به همراه داشته باشید که نیا نباشد مرتب به سرویس بهداشتی بروید.

نوشیدن آب به اندازه کافی

لوازم ضروری در پرواز

هنگامی که پروازی طولانی دارید، حتما بعد از اینکه از باجه رد شدید، چند بطری اب تهیه کنید و با خود همراه داشته باشید. البته در بعضی از پروازها یک بطری آب به شما می دهند و در کلاس بیزینس نیز هر وقت که آب بخواهید برای شما می آورند اما اگر مسافر کلاس اکونومی هستید احتمالا تنها یک بطری به شما می دهند که برای یک پرواز طولانی مناسب نیست. کابین خشک هواپیما در ارتفاع بالا باعث می شود که شما اب بدن خود را از دست بدهید که باید مرتب آب بخورید تا دچار کم آبی نشوید.

چشم بند

لوازم ضروری در پرواز

تصور کنید که بتازگی به خواب رفته اید و مهماندار شما را بیدار می کند تا به شما غذای پرواز بدهد که بسیار ناخوشایند است. وقتی باز می خواهید به خواب بروید کابین روشن شده و سر و صدای بیشتری توسط مسافران ایجاد می شود. خب در این موقعیت چه باید کرد؟ در این زمان باید چشم بند خود را به همراه داشته باشید و هدفون را روی گوش قرار دهید و دوباره بخوابیم.

آدامس یا قرص نعنا

وقتی که ارتفاع می گیرد، امکان گرفتگی گوش شما زیاد است و زمانی که آدامس می جوید به راحتی گوشتان باز می شود. علاوه بر آن در سفری طولانی آدامس یا قرص نعنا مثل مسواک عمل می کند و نفس شما را تازه خواهد کرد.

یک ژاکت گرم

نمی دانم شما تا به حال تجربه کرده اید یا نه، اما کابین هواپیماها بعضی مواقع آنقدر سرد می شوند که آدم حس می کند امکان این وجود دارد که برف ببارد. با اینکه در صورت درخواست مهمانداران به شما پتو می دهند اما به نظر ما همراه کردن یک ژاکت با خود، هم بهداشتی تر است و هم مثل پتو دست و پا گیر نیست.

یک یا دو خودکار

هیچ کس دلش نمی خواهد کسی باشد که موقع پر کردن فرم اظهار نامه گمرکی مدام از این و آن درخواست خودکار کند. خب می توانید یک خودکار با خود همراه کنید که حسابی در پرواز و سفرتان کابردی خواهند بود. می توانید یک خودکار اضافی نیز همراه داشته باشید که اگر شخص کنار شما خودکار نداشت، به او بدهید.

کتاب یا کتابخوان الکترونیکی

لوازم ضروری در پرواز

هرگز نمی دانید که در پرواز چه اتفاقی می افتد. حتی اگر شما تصمیم داشته باشید که فیلم تماشا کنید امکان دارد که سیستم درست کار نکند، اگر با خود بگویید می خوابم شاید اصلا خوابتان نبرد و غیره. پس می توان گفت که همراه داشته یک کتاب یا یک کتابخوان الکترونیکی حتما به کارتان خواهد آمد.

عینک آفتابی

افراد کمی هستند که بعد از یک پرواز طولانی ۱۴ ساعته، حواسشان هست که قبل از خروج از هواپیما عینک به چشم خود بزنند. معمولا نقطه ای که هواپیما می ایستد و شما در آنجا پیاده می شوید جدای از آفتابی که ممکن است شما را اذیت کند، باد نیز می آید و آن هم به دلیل این است که این نقطه ها اکثرا در فضای بازی هستند که هوا به خوبی جریان دارد: از چشم هایتان مراقبت کنید.

یک جفت جوراب گرم

اگر در پرواز سردتان شد، یکی از لوازم مورد نیاز در پروازهای طولانی جوراب گرم خواهد بود. هیچ چیز بدتر از آن نیست که پاهاتان از شدت سرما یخ بزند.

پاوربانک

لوازم ضروری در پرواز

یکی از کارهایی که همیشه قبل از پرواز طولانی برای خود برنامه ریزی می کنیم این است که فیلم یا فیلم های مورد علاقه مان را روی تبلت می ریزیم و دلمان می خواهد که چند ساعتی را صرف تماشای آن ها کنیم. اما امان از آن موقع که باطری شما یک دفعه خالی شود و همه برنامه ریزی هایتان از بین برود. در این زمان حتما پاوربانک گزینه ای خواهد بود که بهتر است همراه داشته باشید.

کرم مرطوب کننده

زمانی که بدن شما آب از دست می دهد، پوستتان هم خشک خواهد شد. خب موقع آن است که یکی دیگر از لوازم مورد نیاز در پروازهای طولانی همراه شما باشد که آن هم کرم مرطوب کننده است. می توانید قبل از پرواز به داروخانه رفته و یک کرم مخصوص سفر را تهیه کنید که جای چندانی هم نمی گیرد.

مطالب مشابه را ببینید!